| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Povídání o škole

17.11.1999 1:11:36 Ivo Kaipr

Re: Myslíte že dítě které nemá kamarády by mělo opustit školu?

Znáte-li školu, která je pro vaše dítě aspoň trochu snesitelně dostupná a přitom je tam "zvídavá" nálada, není skoro co řešit. Jenže problém je asi spíš v tom, jak najít takovou školu, která má skutečně upřímnou a tvůrčí atmosféru mezi učiteli, protože jedině taková může překonat různé jednoduché špatné "žebříčky popularity", které se ve třídách vytvářejí podle spádů přirozených vůdčích osobností. Vůdčí osobností třídy by měl být v jistém smyslu učitel, a to tím, jak podstatně ovlivní kolektivní náladu. Učitel by měl pomáhat těm, kteří se neumí prosadit a taktně usměrňovat ty, kteří se prosazují až moc. V dětech se snad potom dá i pod zdánlivě tvrdou slupkou najít upřímnost a tím i přátelství...
Ale skoro nevěřím, že se Vám takovou školu nebo aspoň učitele podaří najít. Že by byl nějaký aktualizovaný seznam na serveru dobrých zkušeností??? Ale i kdyby takový seznam existoval, za jak dlouho bude dostatečně hustě pokrývat území republiky? Budeme se muset kvůli školám stěhovat stejně, jako bychom se měli stěhovat kvůli zaměstnání?
V dlouhodobé perspektivě to vypadá jakž takž řešitelně, v tom konkrétním tady a teď je to temné nebe s občasnými záblesky. Přeju hodně štěstí, abyste na nějaký narazili.
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Myslíte že dítě které nemá kamarády by m... Tom Marný 13.11.1999 20:29
*Re: Myslíte že dítě které nemá kamarád... Ivo Kaipr 17.11.1999 1:11

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.