| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

Re: Porodnice Vyškov.Porodní plán.

Vážená porodní asistentko Soňo, ve svém příspěvku tvrdíte, že jste u vás v porodnici ve Vyškově schopni vyhovět přáním rodících žen. Jsem velice ráda, že se postoje porodních asistentek začínají měnit. Já jsem poměrně nedávno rodila v jedné pražské porodnici, ve které porodní asistentky (jedna z nich byla na maninky hodně sprostá) a lékař vůbec nepřipustili, že bych nějaké představy o porodu mohla mít. Můj velký porodník se vyjádřil o mých představách, jak jsem chtěla porodit svoje dítě, doslova, jako o prkotinách. Mám na vás několik otázek. Po příchodu k vám do porodnice bych vám předala tzv. porodní plán, který by obsahoval např., že si nepřeji holení, klystýr, nástřih hráze ( dávám přednost přirozenému natržení, ke kterému nemusí ani dojít ),nepřeji si drogy během porodu, že si přeji prožít porod v prostředí tichém s tlumenými světly v jedné porodní místnosti ( vadí mi lékařské dělení porodu na první doba porodní = hromadné odkladiště maminek čekatelek - " hekárna " , druhá doba porodní = hajdy na porodní stůl na operačním sále ) a porodit v poloze, ke které sama dospěji. Placentu bych chtěla porodit přirozeně. Nechtěla bych injekci oxytocinu, aby se tento proces zbytečně uspíšil. Pupeční šňůru bych si přála odstřihnout po jejím dotepání. Ihned po porodu bych si přála dítě chovat a kojit. Při posledním porodu mi sestra z jednoho metru ukázala mé čerstvě narozené dítě a než jsem se stačila po porodu vzpamatovat, syn byl pryč. Vůbec jsem to nečekala, byla to pro mě rána pod pás. Pokud bych byla zdravá a mé dítě také, přála bych si odejít z porodnice za několik hodin po porodu ( tzv. ambulantní porod ). A ještě jedno speciální přání bych měla - vlastní noční košilku během porodu ( v zahraničí zcela běžné přání ). No, máme doma mluvícího papouška,jmenuje se Žak............ ne,ne to už je přehnané, ale docent Unzeitig, porodník z Brna na Obilním trhu, říkal, že v některých porodnicích v zahraničí kromě doprovodu svého manžela nebo přátel si ženy k porodu berou i své oblíbené zvířecí mazlíčky ( to bych považovala za skutečný nadstandard ).
Velmi by mě zajímalo, co všecno z mého tzv. porodního plánu by byla schopna (v případě fyziologického porodu) vaše porodnice splnit. Děkuji za odpověď.Jana.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Re: Porodnice Vyškov. Soňa Školařová 7.8.2000 22:16
*Re: Porodnice Vyškov.Porodní plán. Jana Novotná ,syn 11 let a dvouleté batole 8.8.2000 5:18
**Re: Porodnice Vyškov.Porodní plán. Soňa Školařová 22.8.2000 22:23

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.