| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Zajímavé tipy

2.8.2000 15:40:25 Stáňa(40)+Ondra(6,5)

Tip na výlet - Vlčí hora a Volfštejn

Budete-li se pohybovat někde na Tachovsku a máte-li jako my rádi zříceniny, zkuste si udělat výlet na Vlčí horu a zříceninu hradu Volfštejn, která stojí na jeho úbočí.
Výchozím místem je vesnička Třebel, ke které odbočuje ze silnice Stříbro - Planá (ve směru od Stříbra je to asi 2 km za obcí Černošín). Odtud vede až na Volfštejn žlutá turistická značka, většinou po lesní cestě jen mírně do kopce. Občas se z cesty otevře pěkný výhled docela daleko do kraje. Volfštejn je zřícenina románsko-gotického hradu z pol. 13.st.; koncem 15 st. byl pobořen a od r. 1527 je již uváděn jako zřícenina. Zachovala se asi 20 m vysoká věž, zbytky hradeb a paláce a hradní příkop. Zřízenina je volně přístupná, je tam pouze umístěna cedule se základním informacemi o historii hradu a plánek hradu s náčrtkem toho, jak zřejmě vypadal původně.
Vlčí hora je čedičový vrchol (704 m n. m.) Neznačená odbočka k němu vede ze žluté tur. značky - začíná asi 500 m před Voflštejnem. Doporučuji vypravit se nahoru - vrcholek se asi minout nedá (my jsme tuhle cestu nepoužili, odbočili jsme ze žluté podstatně dřív, protože náš tatínek nerad chodí po tur. značkách - radši si hledá vlastní cesty, např. kolmo vzhůru do kopce). Z vrcholu se dá vyšlapanou pěšinkou (z větší části vede kolem zbytků rezaveho plotu, zřejmě pozůstaku lesní školky)dojít na tzv. Goethovu vyhlídku, odkud je opravdu pěkný rozhled do celého okolí. Kousek od vrcholu se dá při troše snahy najít také bývalá vojenská pevnůstka (výborný objet pro klučičí zkoumání). A budete-li koukat pod nohy, zřejmě cestou najdete i zajímavé kameny, jsou jakoby pórovité a jsou v nich jakési krystaly (podle informací z mapy by to měl být augit) - my jsme těch kamenů nakonec vlekli v batohu zpátky asi dvě kila, protže se nám všem líbily.
Na cestu zpátky doporučuji stejnou cestu, z Volfštejna se sice dá dojít do Černošína, ale odtud by se do Třebele muselo jít po poměrně frekventované silnici - takže nic moc.
Celý výlet i s odbočkou na Vlčí horu představuje podle mého odhadu asi 10 km. Pokud jako my rádi chodíte s mapou, najdete Volfštejn např. na mapě KTČ č. 28 - Český les sever. Žlutou značku tam sice nenajdete (podle údajů na směrovkách byla cesta vyznačena loni), ale cesty, po kterých vede ano.
Doufám, že se Vám výlet bude líbit aspoň stejně jako se líbil nám.
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Tip na výlet - Vlčí hora a Volfštejn Stáňa(40)+Ondra(6,5) 2.8.2000 15:40

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.