| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Povídání o škole

18.12.2003 17:37:12 JaninaH

Pro Šárku a Blanku

Můžu se přidat k vaší debatě o pravopisu? Moc se mi líbí i vaše postřehy o výchově chlapců, taky mám jednoho doma. A protože mám i děvčátko, můžu srovnávat. Vřele souhlasím s tím, že co kluka nebaví, to dokáže v lepším případě odbýt, v horším ignorovat, a naopak, na to, co ho baví, dokáže vynaložit veliké množství času a energie. Tohle chlapcům podle mě zůstává celý život. Manžel si není schopný zapamatovat pět položek nákupu, ale z hlavy zná hodnoty světových rekordů v rozmanitých sportech...

Tak schválně:

ližina nebo lyžina ?
s manžely nebo s manželi ?
tamější nebo tamnější ?
s obětmi nebo s oběťmi ?
vysutý nebo visutý (žebřík) ?
standardní nebo standartní ?
konec konců nebo koneckonců ?

To jsou diktátová slova, která mě tak z hlavy napadají. A znáte dosud nerozřešené pravopisné záhady?

"Pták měl na bidle (tyči) dobré bydlo (obydlí). Když zafoukal vítr, obě b-dla spadla."
"Vír se zmocnil výra a po obou v-rech nezbylo nic."
"Vískala mu ve vlasech a přitom výskala, dokud ji v-skání neomrzelo."

Chudáci děti, nerada bych psala takové diktáty.
J.
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Pro Šárku a Blanku JaninaH 18.12.2003 17:37
*Re: Pro Šárku a Blanku Šárka, syn skoro 13 19.12.2003 14:29

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.