| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Psychomotorický vývoj

7.2.2006 17:25:01 bodik

Re: cvik na kolínkách

Ahoj Emčo, já cvičím s Ríšou asi od 5.měsíce. Je to proto, že se narodil s rozestouplými břišními svaly a měl slabé i zádové svalstvo. MUDr. si ničeho nevšimla, jen já jsem měla dojem, že se trochu stáčí na jednu stranu. Ale nezabývala jsem se tím. Chodila jsem s ním plavat na vaničky do Kenny clubu a tam se jim to nezdálo, protože se moc stáčel ve vaničce na jednu stranu. Navíc neměl zájem o hračky a dlouho s ní nevydržel v ruce. Tak mi doporučili, abych s tím někam zašla a poslechla jsem. Na neurologii je pochválili, že si něčeho všimli. Nebyla to vážná vada, jednalo se o lehkou hypotonii a říkala mi, že je to dědičné. Kdybych s ním necvičila, tak věřím tomu, že nejsme tak daleko jako jsme. Měl by v budoucnu prej problémy ze zádama a kdoví s čím ještě. První mi říkala, že bude stačit intenzivní cvičení po dobu 2 měsíců, ale jak se ukázalo na kontrole, tak to bude na delší dobu. Prej je tzv. opožděný asi o 1měsíc, ale to nevadí ani MUDr. a ani mně. Jí i mně jde o to, aby měl pevné svaly a nedocházelo v budoucnu ke skolioze a správně se tzv.psychomotoricky vyvíjel. Tak asi tak. No to víš, že nadšená nejsem, ale fakt si myslím, kdoví kde bysme byli, kdyby jsem necvičili. Jsem tomu vděčná i Kenny clubu. Navíc na rhb mi řekla, že jsme měli začít chodit dřív.No. Možná bysme začínali cvičit až teď a to nevím, jak bych zvládala. I teď mám co dělat.
Jinak co se týká toho Valmezu, tak snad v Rožnově by měl být taky Kenny club, kde ukazují i jak správně dítě nosit, prostě vše, co se týká pmv.Doporučuju.
Tak zatím ahoj.
Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
cvik na kolínkách bodik 3.2.2006 11:4
*Re: cvik na kolínkách Moty+2 cácorky 3.2.2006 11:51
**Re: cvik na kolínkách bodik 6.2.2006 21:6
***Re: cvik na kolínkách Emča 6.2.2006 21:32
****Re: cvik na kolínkách bodik 7.2.2006 17:25
*****jazýček Libule 05/93 a 08/05 8.2.2006 16:40
******Re: jazýček Emča 8.2.2006 18:48
*******Re: jazýček Libule 05/93 a 08/05 8.2.2006 19:2
********Re: jazýček Emča 9.2.2006 8:8
********Re: jazýček Emča 9.2.2006 8:8
*********Re: jazýček Libule 05/93 a 08/05 9.2.2006 8:34
*Re: cvik na kolínkách Líza 4.2.2006 6:58

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.