| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Co děti řekly a provedly

18.4.2000 15:16:43 Stáňa(39)+Ondra(6)

Re: Dítě bere cizí peníze

Petro,
na Tvém místě bych možná zvážila odebrání ušetřeného kapesného a v podstatě "odstřižení" od všech peněz. Bála bych se trochu opačného účinku - peníze, které Tomík nebude vůbec mít, budou ještě větším lákadlem (někdy může být touha po něčem větší než vědomí, že se něco nedělá, a dítě v tomto věku ji ještě nezvládne a jedná trochu zkratově). Já bych na Tvém místě trvala na tom, aby ze svého ušetřeného kapesného vrátil to, co vzal; zbytek bych mu ponechala a i nadále bych mu nějaké kapesné dávala.
Jinak se mi moc líbilo to, co o řešení obdobné situace napsala Dáša - já bych se takovouto situaci snažila řešit také tak. Myslím si, že je důležité hlavně zjistit, proč dítě ty peníze vzalo a co s nimi udělalo. Snažila bych se zjistit, jestli si třeba "nekupuje" přátelství někoho ve škole nebo jestli nejde o nějaký zárodek šikany (jestli si penězi nebo třeba bonbóny za ně koupenými nevykupuje to, že ho silnější kluci nebudou bít).
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Dítě bere cizí peníze Petra 2 děti, Tom 7,Terka 4 15.4.2000 14:38
*Re: Dítě bere cizí peníze Olga 17.4.2000 8:53
*Re: Dítě bere cizí peníze Dáša, 7 letá Helenka 18.4.2000 12:14
*Re: Dítě bere cizí peníze Stáňa(39)+Ondra(6) 18.4.2000 15:16
*Re: Dítě bere cizí peníze Milan 30.4.2000 13:56

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.