| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Školka

3.4.2000 15:09:24 Stáňa(39)+Ondra(6)

Re: Jak nechodit do školky?

Dášo,
radit Ti asi nemohu (jsem v trochu jiné situaci - Ondra je jedináček, ale to už jsem tu psala, takže se nebudu opakovat), ale nedá mi, aby Ti nenapsala alespoň názor. Především si myslím, že obavy, aby se Ti Maruška neodcizila, jsou liché. Podle mne se dítě, které žije v harmonické rodině, nemůže odcizit rodičům a sourozencům tím, že bude půl dne ve školce. Řekla bych naopak, že si dítě rozšíří obzory, a to převším v oblasti sociální. Ovšem je třeba počítat sí tím, že se setká i s věcmi, které u Vás v rodině nejsou běžné a okoukne něco, co vám nebude vyhovovat (problematickými slovy počínaje, přes názor, že zelenina není dobrá až po to, že chce dívat na seriál, který vy považujete za příšerný a jeho existenci byste před ním rádi utajili, budete muset vysvětlovat, že Vy prostě dvakrát v týdnu u MacDonalda večeřet nebudete). Nicméně se také naučí, že není středem světa, že to, co říká někdo jiný, nemusí být vždycky to nejlepší, naučí se přizpůsobobat jiným, vycházet s ostatními dětmi, najde si kamarády, naučí se samostatnosti atd. atd. Já bych třeba nebyla schopná s Ondrou zpívat (mám to, čemu se říká hudební "hluch" a téměř u žádné písničky neudržím notu), ve školce Ondra chodí na flétničku, do pěveckého kroužku, vystupoval na besíce...
Názor, že si maminka dvou dětí zjednoduší život, když dá jedno do školky, považuji za nesmyslný. Na Tvém místě bych spíš počítala s tím, že si ho zkomplikuješ. Máš hočičky v malém věkovém rozpětí, takže se spolu určitě zabaví (a čím budou větší, tím asi víc), takže půjde-li Maruška do školky, bude ta mladší asi vyžadovat víc tvé pozornosti. No a domácí práce Ti taky těžko ubyde.
Myslím si, že každé dítě je na školku zralé v jiném věku (pro Ondru by třeba ve třech letech asi bylo brzy, o toho třičtvrtě roku už to bylo skoro bez problémů). Možná bych na Tvém místě dřív než školku vyzkoušela (máš-li možnost) něco méně "náročného" - kroužek v mateřském centru, dopoledne pro "neškolkové" děti (pořádají je kulturní domy, domy dětí a mládeže, možná i ta MC), aby si věděla, jak se to bude Marušce líbit. Nemyslím si ani, že by byl problém, aby Maruška zůstala někdy ze školky doma (budete-li mít jiný program, bude-li unavená ap.) - dělá to řada maminek dětí, které chodí s Ondrou do školky.
A možná i pro Haničku (doufám, že nepletu jména, pokud ano promiň) bude přínosem, když budou chvilky, kdy se budeš věnovat jen jí.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Jak nechodit do školky? Dáša,dcery Marie(2,5)a Hana(14mes.) 29.3.2000 14:37
*Re: Jak nechodit do školky? Stáňa(39)+Ondra(6) 3.4.2000 15:9
*Re: Jak nechodit do školky? Eva +Honzík(5)+Hanka(3) 19.8.2000 0:38

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.