| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

6.8.2001 21:06:58 Tereza, 3ě.tyden

Re: čaj z malinového listí

Neporadim Vam presne, sama jsem navod nenasla. Napr. v knize Zdrave tehotenstvi, prirozeny porod (pokud jste necetla) pani Stadelmann doporucuje pit caj z maliniku od 34. tydne asi 3-4 hrnky denne. Malini ma pry schopnost uvolnovat svaly male panve a ostranovat jedy z hladkeho svalstva ve streve. Povzbuzuje tedy latkovou vymenu a celkove posiluje zdravi organismu. Pri uzivani se muze objevit vyrazka na brise (znamena pry jen, ze vylucovani jedu z organismu jatra a ledviny nezvladnou a vylucuji se tedy i kuzi). Pak se doporucuje zvysit prisun vody a ev. snizit pocet dennich salku caje a byt rada, ze se jedy v tele nezadrzuji.

Malini je take uvadeno jako soucast tzv. Tehotenske smesi (spolu s koprivou, kontryhelem, trezalkou, medunkou, rebrickem a preslickou), ktera se doporucuje k piti v prubehu celeho tehotenstvi. V jedne knizce jsem objevila inzerat na "Caj pro tehotne" od firmy HIPP, ale zatim ve vsech lekarnach se na me tvari, jako bych si ho vymyslela, a na muj dotaz primo na HIPP zadna odpoved neprisla.

Co se tyce sucheho/cerstveho listi, asi bych volila susene, vsechny caje, ktere koupite jsou preci suche a cerstve listi je dosazitelne jen velmi omezenou dobu. Silu nalevu nejspis nejlip sama vyzkousite.

Tereza
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
čaj z malinového listí Hanka 28.7.2001 17:53
*Re: čaj z malinového listí Tereza, 3ě.tyden 6.8.2001 21:6

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.