| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rodina a jak v ní přežít

28.3.2000 15:58:49 Soňa, 29 let

Re: RE: Tchýně vdova

Ahoj Ťuldo,

taky mě napadlo, že nejlepší by bylo si s tchýní prohodit bydliště - ona do domečku, Vy do bytovky (aspoň přechodně). Pak jsem se podívala na Tvoje stránky. A tak si myslím, jestli náhodou není zakopaný pes v Tvém mládí. Možná, že tchýně má pocit, že jste ještě děti a potřebujete neustále kontrolovat, co děláte a jak to děláte.
To je ovšem potom každá rada drahá. Buď z Vašeho konání získá pocit, že jste samostatní, nebo ji pořád budete mít za zády. Chce to nezavdávat jí důvod k nespokojenosti. Neřešit před ní Vaše problémy. To lehce řekne, ale hůř dělá.
Osobně bych se přiklánila k řešení dohodou - tzn. zkuste si sednout a třeba při víně si vyříkat, že už jste samostatní a chcete být sami a domluvit se na pravidelných návštěvách - jednou týdně ona u vás, jednou Vy u ní - a přesně stanovit dny, to aby se na návštěvu mohla těšit a Vy si mohli plánovat svůj čas. A třeba jí i požádat, zda můžete přijít i jindy, když budete potřebovat radu nebo pomoc (to polichotí). Tohle nebude vůbec jednoduché, ale je dobré se o dohodu pokusit. Představ si, že budete mít dítě (neboj, jistě to už brzy vyjde) a pak by denní návštěvy byly ještě problematičtější.

Hodně pevných nervů a pohody přeje
Soňa
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
RE: Tchýně vdova Tulda - zatím bezdětná 27.3.2000 14:28
*Re: RE: Tchýně vdova Soňa, 29 let 28.3.2000 15:58

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.