| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

Re: Kdy začne účinkovat cvičení?

Ahoj, Darjo.
Měli jsme doma asi vaše dvojče, s tím rozdílem, že když jsme byli odesláni na rehabilitace, bylo nám osm měsíců a kousek. Malá na bříšku napínala (a napíná) nožičky, nelezla ani nečinila pokusy, všude válela sudy. Navíc se dosud sama neposadí. Asi o týden později se začala plazit, ale odstrkuje se dosud většinou jen jednou nožičkou (nikdy by mne nenapadlo, že podle toho se dá něco diagnostikovat).Pediatrička nám řekla, že to určitě nebude nic vážného, že jí to zase evidentně pálí, zřejmě bude hloubavější a línější. Pro jistotu nás ale odeslala na rehabilitace (divím se, že to vaše dětská neudělala taky). Tam nám řekli v podstatě totéž, prý to není nic vážného, ale kdyby se to zanedbalo, mohlo ale nemuselo by se to projevit později na chůzi. A máme cvičit Vojtu. Což činíme a asi po týdnu se malá zvedla na všechny čtyři, už skoro další dva týdny sice jenom péruje dopředu dozadu a poposkakuje jako králík (dnes ale udělala první pokusy o přendavání nožiček a taky se začala stavět), ale i tak je to prý obrovský (až nečekaný) úspěch, za měsíc, maximálně dva bychom mohli léčbu ukončit. Vadilo mi jen to, že nám nedostatečně vysvětlili o co se vlastně u naší malé jedná. Pak jsem byla překvapená, že ve zprávě pro dětskou lékařku byla jako diagnoza uvedena Centrální koordinační porucha. Nevěděla jsem, jak se něco blíže dozvědět, tak jsem to konzultovala s lékařem z neonatologie.cz, který mi odepsal, že se u naší dcery jedná o opravdu lehkou odchylku, že by dokonce bylo možné zvážit (protože malá první cvik snáší dobře, ale další dva, které nám byly předvedeny, po strašlivých zkušenostech necvičíme a nebudeme, nemám na to žaludek), konzultaci, jestli je cvičení vůbec nutné, když se vývoj tak rozběhl. No abych to zkrátila, myslím, že to bude u našich drobků dost podobné, takže vytrvej, určitě nebude dlouho trvat a pak to opravdu půjde ze dne na den. Jestli chceš, ozvi se mi na mail, docela by mne zajímalo, co cvičíte a jaké máš zkušenosti s reakcemi.
Zdravím a držím palce.
Marie
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Kdy začne účinkovat cvičení? Darja, dcera 9 měsíců 2.7.2001 14:45
*Re: Kdy začne účinkovat cvičení? Marie, Kristýnka 9 1/2 měsíce 2.7.2001 22:56

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.