| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

2.7.2001 14:45:11 Darja, dcera 9 měsíců

Kdy začne účinkovat cvičení?

Mám dotaz na všechny maminky, které se svým spíše starším dítětem, tedy ne úplným miminkem cvičily Vojtovu metodu. Minulý týden jsem vzala svou dceru na rehabilitaci-neurologii bez předešlého doporučení dětské lékařky. Prostě jsem cítila, že to potřebuje. V devíti měsících totiž neleze a ani se nijak nesnaží. Na bříšku je na natažených rukách, otáčí se kolem dokola, válí sudy, ale zadeček ze země nezvedne a nedostane se na kolínka. Tam mi potvrdili, že dcera je motoricky opravdu velmi pozadu a že by mělo katastrofální následky pro její nohy a záda, kdyby se bez lezení rovnou postavila. Takže mě naučili jeden cvik, jak přimět dceru k lezení. Cvičíme již týden a zatím nevidím u dcery žádné změny. Při samotném cvičení přitom spolupracuje tak, jak má. Kdy se začnou objevovat první výsledky práce s dítětem? Nechci být netrpělivá, ale mám dojem, že dceru už samotnou štve, jak se nemůže dostat všude kam chce, když se tam zrovna neodvalí. Děkuji za odpověď
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Kdy začne účinkovat cvičení? Darja, dcera 9 měsíců 2.7.2001 14:45
*Re: Kdy začne účinkovat cvičení? Marie, Kristýnka 9 1/2 měsíce 2.7.2001 22:56

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.