| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Povídání o škole

28.6.2001 19:17:14 Mirka, dítě 10 let

Re: Vysvědčení

Ahoj Kamilo,
určitě se Ti ozve ještě někdo fundovanější, než jsem já, protože učím na střední škole. Nicméně asi tolik: paní učitelka by měla jednoznačně stanovit kritéria hodnocení a pak je dodržovat. Není přitom nutné, aby všechny známky mělo dítě v ŽK - odtud pak rozpor mezi průměrem a vysvědčením, nicméně i podle předpisů musí být žák se známkou seznámen včas a v případě nejasností máte právo konzultovat. Ve Vašem případě by bylo dobré zjistit, jestli paní učitelka nedává "motivační" - tzv. malé jedničky, které si značí k sobě - pak skutečně průměr 1,29 a absence těchto jedniček může být na dvojku. Další problém nastává, dojde-li například k podvodu nebo problémům s chováním - to není Váš případ, ale asi to bude zajímat více rodičů - tam by se mělo řešit přes kázeňská opatření, nicméně pokud např. s dyspraktikem dohodnu formu domácích cvičení a on mi na konci roku sdělí, že na ně kašlal, přihlédnu k tomu při klasifikaci. Tolik k celé záležitosti. Na vyšším stupni lze požádat o komisionální přezkoušení, ale u dětí v 10-ti letech je celá záležitost zbytečně stresující. Bude-li mít dcera tuto paní učitelku i nadále, doporučila bych zajít za třídní, třeba i s jinými rodiči.
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Vysvědčení Kamila (dvě dcery -10 a 8 let) 28.6.2001 17:4
*Re: Vysvědčení Mirka, dítě 10 let 28.6.2001 19:17

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.