| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Rozvod, rozchod

28.6.2001 19:02:54 Bohumil (30 let)

Re: Pro ty kteří ještě sledují můj příběh

Ahoj lidi,
dlouho jsem se neozýval, takže zase nějaké novinky a hlavně posun v mé manželské a skoro rozvodové krizi.
Minulou neděli se manželka vrátila ze 14denní dovolené, odkud mi poslala všehovšudy 3 SMS. Ovšem nemusí pršet.... V té poslední mi nabídla, abych se po jejich příjezdu stavil, že syn bude rád. tak jsem k nim jel. Samozřejně následoval můj citový výlev vůči synovi (neviděl jsem ho 3 týdny) a slzy, které jsem se před manželkou snažil ukrýt za sluneční brýle. Nicméně pak jsem se uklidnil a zeptal se jí, zda se již rozhodla k rozchodu či naopak. Znovu mi zopakovala to co v dubnu (že stále ke mě nic necítí atd. atd) a že o tom na dovolené nepřemýšlela. No na náladě mi to nepřidalo, odjel jsem a dva dny přemýšlel. Nejprve mi bylo hrozně zle, ale pak jsem se tak nějak zdravě naštval a telefonicky si s ní domluvil schůzku. Počítal jsem s mým desetiminutovým moniologem v autě, ale nakonec jsme šli na pizzu a probírali to více než 2 hodiny. Během tohoto rozhovoru jsme nejenom otevřeli řadu svízelných okamžiků a chyb ve vztahu (předtím se vždy o tom nechtěla bavit, že už jsme to probírali xkrát a nikam to nevedlo). Ale co je důležité - dokázal jsem se odrazit a být trochu razantní. Řekl jsem manželce, že dříve jsem se bál být trochu tvrdý a jednat, abych ji neposunul směrem k rozchodu. Teď že už mi je to jedno. Dál jsem sdělil, že se za ty tři měsíce svého "rozmýšlení a přemítání" nepohla ani o krok a to jak směrem ode mě, tak ke mě. Její odpověď: "No ono to nějak rychle uteklo." Tak jsem zdůraznil, že pokud bych se takhle zeptal třeba v září a stále jí dával čas, tak by se nic nedělo, přičemž tento stav by mohl trvat třeba rok, kdy já bych bydlel nouzově u rodičů a manželka vyzužívala všeho, co jsme si zařídili. A proto jsem řekl: "takhle NE, vyšel jsem ti vstříc odstěhováním, teď ty mi vyjdeš vstříc tím, že se do konce července rozhodneš. V půli července odjíždím se synem na dovolenou a až se vrátím tak buď 1. mi sdělíš, že se pokusíme vztah obnovit a napravit, nebo 2. bude na stole ležet žádost o rozvod, anebo 3. opět odpovíš že nevíš a pak to podávám já a to ne proto, že bych chtěl vztah končit, ale proto, abych si mohl zařizovat svůj vlastní život a bydlení a abych měl konečně nějaké řešení a ne jen pořád někde v koutě čekat."

Lidičky - moje manželka, velký odpůrce ultimát a nátlaků na to kupodivu přistoupila a byla i trochu zaskočena mojí razancí. Vůbec jsem nečekal, že by to akceptovala a navíc mě to posílilo v tom, že jsem to nějak časově ohraničil a ona bude muset přemýšlet. Navíc bude mít k dispozici 20 dnů. kdy neuvidí ani mně, ani syna. Tak jsem zvědav, jak se rozhodne, ale už se ani nebojím toho, kdyby se chtěla přiklonit k rozvodu. Prostě jsem ji řekl, že i tato možnost je pro mě řešení a že si to asi musí prožít i ona, aby poznala o co vůbec jde. Navíc z ní cítím, že se fakt bojí to udělat, protože zase mluvila o tom, že i v připadě rozchodu se může stát, že o mně bude za rok znovu usilovat. No přeju ji abych pak měl případně chuť. Každopádně cítím, že silnějším v té situaci se stávám já, nechám ji teď měsíc být a moc mi pomáhá, že v srpnu budu vědět co a jak.
taky koukám, že jsem se pěkně rozepsal. tak zatím....Bobeš
Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
Pro ty kteří ještě sledují můj příběh Bohumil (30), syn Vojta (3) 8.6.2001 7:16
*Re: Pro ty kteří ještě sledují můj pří... Jarka, dvě dcery 8.6.2001 11:39
*Pro Bobeše... Sharon 10.6.2001 15:49
*Re: Pro ty kteří ještě sledují můj pří... Bohumil 11.6.2001 16:0
**Pro Bobeše... Sharon 13.6.2001 7:22
*Re: Pro ty kteří ještě sledují můj pří... Bohumil (30 let) 28.6.2001 19:2
**Ahoj Bobe! :)) Sharon 29.6.2001 0:7
**Re: Pro ty kteří ještě sledují můj p... Jarka, dvě dcery 29.6.2001 4:39
**Re: Pro ty kteří ještě sledují můj p... sally 29.6.2001 6:34
**Re: Pro ty kteří ještě sledují můj p... Dana, dvojčata 30.6.2001 18:18
*** Re: Pro ty kteří ještě sledují mů... Bohumil (30) 1.7.2001 21:40
**** Re: Pro ty kteří ještě sledují ... Bohumil 1.7.2001 21:41

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.