| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

19.3.2000 12:14:55 Radka,měsíční holčička

Re: Porod u Apolináře?

Vážená paní,
nevím, kde začít s odpovědí na Váš subjektivní náhled na věc.
Co se týče Vaší zkušeností s holením, musíte sama uznat, že se to může stát.Vždyť i při holení nohou se občas každá žena pořeže.Ale tím nechci zpochybnit Vaše utrpení.
O klyzmatu jsem četla mnoho článků v souvislosti s porodem a řada odborníků se shodla na absolutní bezpečnosti,ať už při zavádění tak při aplikaci.Z důvodu estetických(nevím, jak by se Vám líbilo porodit dítě do vlastních výkalů, nehledě na to, že to je zdroj infekce) a funkčních(mít plné tlusté střevo, které brání prostupu hlavičky mého ditěte-děkuji nechci)to mile ráda podstoupím..Pobyt ve vaně se pravděpodobně řídí nějakými pravidly a je možné, že zrovna ve vašem případě to nebylo vhodné.Takže nehaňte odborníka jeho kvalit.O nástřihu hráze rozhoduje lékař a určitě to nedělají pro své potěšení.Potřeba nástřihu vyplývá ze situace, jak ulehčit tlaku na hlavičku.Ke komplikacím bez nástřihu patří i tzv.konformace hlavičky, což, jak mi lékař vysvětlil je nebezpečí poškození mozku dítěte.Proto raději obětuji pár stehů, než mít dítě imbecila.
Dále se pozastavuji nad vaší nevědomostí o ztrátách tepla novorozence v prvních minutách jeho života.Mému dítěti byla poskytnuta prvotřídní péče a rozhodně nelituji, že byl v teple dřive než já.Nemyslím, že postup odebrání dítěte by nějak poškodil jeho další psychologický vývoj v následujícím životě.Pochybuji, že si na to někdy vzpomene a bude mi to vyčítat.
Závěrem bych chtěla říci, že porodní sál u Apolináře společně s lékaři a asistentkami mi zajistil veškerou péči o mě a mé dítě.
Nehledejte chyby vždy jen na ostatních, ale občas se pokuste zamyslet sama nad sebou.
S pozdravem Radka
P.S.Ať se Vaše dítě dál zdárně psychicky vyvíjí.
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
Re: Porod u Apolináře? Radka,měsíční holčička 19.3.2000 12:14
*Re: Porod u Apolináře? Šárka Adámková 31.3.2000 22:21

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.