| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

Re: Holení,nálev

Dobrý den, Jano, reaguji na váš dopis ve kterém mimo jiné zmiňujete tendenci "rodit jako babičky" a pak se podrobněji věnujete některým nemocničním procedurám. Já budu poměrně stručná - studie zabývající s evztahem epiziotomie a inkontinence v pozdějším věku nejsou rozhodně tak jednoznačné, jak vy tvrdíte a část z nich dospěla dokonce k přesně opačníému výsledku.
Pravda bude bohužel spíše taková, že zdejší porodníci nemají trpělivost, aby ženě pomohli v tom, že ji dají čas na roztažení hráze a v tom, že ji naznačí, kdy je ten pravý moment na případné zatlačení. Díky epiziotomii si jednoduše ušetří práci. Vím, co píši, sama jsem to zažila.
Ad holení - to je váš názor, každý může mít představy o ponižování jiné. Mimochodem, zkuste se sama oholit, až budete v devátém měsíci těhotenství. A holení v nemocničním provedení bývá skutečně enormně nepříjemná záležitost. Pokud jde o klystýr, nechme pře o zdravotní nezbytnosti alespń pro tento okamžik zdravotníkům, ale ráda byhc vás upzornia co sama vím z vyprávění rozumných porodních asistentek. Pokud maminka klystýr odmítne, většinou se sama dostatečně vyprázdní během první doby porodní. Také není pravda, že vyhcáz stolice a zároveň miminko, protože případná stolice vyjde dříve. A kompaktní stolice se odstraňuje mnohem snáze než ne tak úplně neobvyklé zbytky po klystýrovém vyprazdňování. Samozřejmě si o tom může každý myslet co chce, ale já jsem jednoznačně pro to, aby bylo možné si vybrat to, co doytčné mamince vyhovuje.
Zdraví Radka
Odpovědět
Průběh diskuze (14 názorů)
Holení,nálev Klara,syn 1,5 12.3.2000 7:42
*Re: Holení,nálev Jana, 2 děti 13.3.2000 15:6
**Re: Holení,nálev Jana, těhotná 14.3.2000 12:10
***Re: Holení,nálev Radka, podruhé těhotná, dvouletý syn 14.3.2000 21:20
****Re: Holení,nálev Simona, zatím bezdětná 15.3.2000 8:26
*****Re: Holení,nálev Magda, 2 deti 21.6.2000 14:5
******Re: Holení,nálev Mirka (28), holčička 4.měsíce. 22.6.2000 1:35
******Re: Holení,nálev Alena, 26, tyzden 22.6.2000 6:57
******Re: Holení,nálev Darja, 24 týden 22.6.2000 10:39
******Re: Holení,nálev Jana Novotná, 2 děti 27.6.2000 11:37
*******Re: Holení,nálev Radka, dva synové - dva a půl roku a dva měsíce 28.6.2000 6:41
********Re: Holení,nálev Mgda, 2 děti 3.7.2000 13:48
*********Re: Holení,nálev Radka Wallerová, dva malí synové 9.7.2000 14:6
**********Re: Holení,nálev Jana H., 24 10.7.2000 11:36

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.