| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Pití a nápoje

8.3.2000 21:11:54 Klara.p, syn 1,5

Re: Kolik má vypít

Milá Marcelo, nedělejte si starosti. Já jsem na tom byla s mým chlapečkem obdobně. Kojila jsem ho 14 měsíců, a to téměř plně, protože veškeré pití i jídlo odmítal. Po tom, co jsem ho přestala kojit, tak pomalu přecházel na pevnou stravu - to vcelku bez problémů. S pitím to ale bylo horší, mléko jsem do něj asi 3 měsíce nedostala vůbec (také jsem vyzkoušela kde co) a čaje vypil asi kolem 220 ml denně + nějaká voda v polévkách.Nejdříve jsem měla docela strach, že mu budou látky obsažené v mléce chybět, ale uklidňovalo mě to,že má celkem rád jogurty a smetanovo-tvarohové krémy a že vypadá zdravě a spokojeně. Asi před měsícem jsem mu vyzkoušela do mléka z krabice (polotučného nebo plnotučného) rozmixovat kousek banána a lžičku cukru (hroznového). Byla jsem překvapená jak moc mu to chutnalo. Příští den už plakal nedočkavostí než jsem mu to připravila. Zřejmě to pro něj byla změna po těch všech čajích a ovocných šťávách, které pil (a to ještě málo). Dnes už pije mlíčko bez banánu - denně asi půl litru (nepřevařuji ho, jen ohřívám ve vodní lázni, abych nezničila ten zbytek vitamínů, který tam mohl po ošetření UHT ještě zůstat).Kromě toho vypije asi 150 ml čaje a 200 ml ovocných šťáv. Když si připočtu vodu z ostatních potravin, tak myslím, že je to docela slušný příjem. Vám doporučuji nechat pití na Haničce, popř. vyzkoušet třeba ty šťávičky. Časem se to určitě upraví. Určitě je hlavním ukazatelem zdraví dítěte, jeho pohoda a čilost, a pokud jí nic neschází, tak má vody dost (třeba v podobě polévek, atd).
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Kolik má vypít Marcela, dcera Hanička 10měs. 7.3.2000 22:25
*Re: Kolik má vypít Klara.p, syn 1,5 8.3.2000 21:11
**Re: Kolik má vypít Marcela,dcera10měs. 8.3.2000 23:39
*Re: Kolik má vypít Stáňa(39)+Ondra(6) 9.3.2000 15:13
**Re: Kolik má vypít Marcela, dcera 10měs. 10.3.2000 23:50
*Re: Kolik má vypít Eva a 11-mesačný Miško 10.3.2000 11:16

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.