| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

25.4.2001 12:49:19 Lucie , 1 syn

Mam jine zkusenosti

Dle nadpisu jsme se domnivali,ze si prectu skoro svuj pribeh,ale omyl. Za prve v Rakousku, kde ziji 11 let, neni zcela normalni rodit doma, protoze existuje dostatecne statnich a privatnich porodnic. Prispevek se mi zda dost otaznikovy a nedostatecne popsany. Ja jsem zde take rodila, ve statni porodnici a dodnes vzpominam, na super porod a 5 popordnich dnu stravenych v ni. Nejen, ze personal byl od prvni chvile cast me rodiny, chovali se naprosto profesionalne.Po porodu , na rozdil od ceskych porodu,si muze kazda maminka ODPOCINOUT. Mohla jsem si vybrat pokud chci byt na oddeleni,kde budu mit sveho syna 24 hod u sebe a nebo oddeleni,kde jsou detske pokoje,kde deti v noci spi a kdykoliv pres den tam muzou odpocivat, pri neustalem dozoru detskych sester.Protoze muj porod trval 16 hod a ja byla dost unavena , jsem se rozhodla pro druhou variantu. Bylo to tak, jak slibili,syna mi privezli na pokoj kdyz potreboval nakojit,mohla jsem si zazvonit kdyz byl nakojen a zase mi ho odvezl do detskeho pokoje. Sestricky tez vsech 5 dni nase deti myli,prebalovali apod. Jejich heslo znelo: Maminky odpocinte si,je to prvni a posledni moznost,kdy to za Vas nekdo udela.A meli pravdu,nejen.ze jsme se v noci vyspali,nemuseli se stridat pri podavani jidel ( k tomu se jeste vyjadrim) jako napriklad ve Strakonicke porodnici, kde sestry nehnou prstem,maminky se musi o sve deti starat 24 hod a kdyz se jdou najist do jidelny?! Tak se musi maminky stridat,aby meli deti !!! dozor!!! Jidlo bylo bohate na vse, ne lusteniny a podobne bez vitaminove pokrmy jako uz ve zminovane ceske porodnici, spousty darku pro maminky a miminka od firem, ktere i v Cesku maji sve zastupce a kam tyto sponzorske drobnosti dostanou je otazka,ke komu patri urcite ne....Dalo by se napsat dalsich 50 pozitivnich zazitku,jako treba buzeni od sestricek jemnou formou v 7,00 a ne vynasenim odpadku v ... vazeni deti v 5,00-buzenim at dite spi ci ne ( Opet zazitek ze Strakonic,kde jsem lezela nekolik mesicu pred porodem). Tak to je muj zazitek z porodu v Rakousku . ahoj ctenarka z Grazu Lucka a Adam ( 2 1/2) )
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Mam jine zkusenosti Lucie , 1 syn 25.4.2001 12:49

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.