| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kakání a čůrání

20.4.2005 12:06:56 abcdefgh

Re: Kakání pouze do plínky

Ahoj Kahlan,

tenhle problém měli naši známí. Kakání je strašně psychicky komplikovaná věc, takže se nedoporučuje cokoliv lámat přes koleno. Naše doktorka, když jsem se jí ptala (malá kadila taky jen do plínky), říkala, že udělat hovínko je vlastně jako něco vytvořit a s jako vzácným dílem se s ním musí ze začátku nakládat :).

Známí se snažili prosit, hrozit, atd. a skončilo to tak, že dneska, když je malému 5, kaká jednou týdně strašný kusy (v podstatě zácpa), bolí ho to... a protože ho to bolí, nechce kakat častěji - no prostě začarovaný kruh.

Já bych asi začala tím, že bych malému navrhla, aby si, když chce kakat, řekl o plínku, protože do slipek se nekadí, a chválit, chválit, když to bude dodržovat (případně odměnit, ovšem to záleží na tvém stylu výchovy). Když se nezadaří, říct, že se nic neděje, že příště se to určitě povede. Jakmile bude 100% spolehlivý s tou plínkou, vždycky, když si pro ni přijde, nabídnout, jestli nechce radši na nočník nebo na záchod. Jednoho dne se to určitě zlomí.

Než zadělat dítěti na permanentní zácpu (a dětská duše je křehoučká, takže je to hned), je lepší ještě chvíli ten pokakaný zadek mýt. To je můj názor podpořený zkušeností od známých.

Přeju hodně trpělivosti (co jiného, že? :).

Iva

Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Kakání pouze do plenky Kahlan+5 19.4.2005 18:37
*Re: Kakání pouze do plínky abcdefgh 20.4.2005 12:6
**Re: Kakání pouze do plínky Martina 20.4.2005 12:21
*Re: Kakání pouze do plenky Lucka 2 kluci 20.4.2005 20:28

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.