| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Květiny a zahrada

11.1.2022 15:18:53 Vítr z hor

Zahradnické blbosti a exotika

Napadlo mě, jestli by šlo pěstovat batáty v pytlích jako brambory. Pytle mají průměr 35 cm, doufám, že by se do jednoho vešly aspoň 2–3 sazenice. Nikdy jsem batáty nepěstovala, nemám pro to žádnou teoretickou oporu, normální záhony jsou dávno zrušené, mám jen vyvýšené (obsazeno hokkaidy, bylinkami, hráškem a česnekem, možná bych teda do jednoho letos zkusila kedlubny), systém květináčů s kapkovkou, vlastně teda jeden záhon pod fólií s jahodami a kapkovkou + skleník (předem obsazeno). Batátů bude celkem 20 (už je objednáno).
Máte někdo zkušenosti s pěstováním JEDLÝCH batátů? Sklidili jste něco? Seznámili jste se s nějakými novými parazity?


Teď tu blbost: LOTOS v kyblíčku nebo ještě lépe v krásné nádobě. Stálo to 1 cent, čili se tomu prostě nedalo odolat. Plán je, že skarifikuji semena, vyrostou z nich žížaly, na žížalách listy a bude se doufat, že to minimálně do zimy nechcípne (v květy nevěřím), možná to dokonce vytasí několik listů nad hladinu.
Už máte někdo tuhle fázi za sebou? Nebo doporučujete jinou vodní kytku, která by čouhala v krásném kyblíčku nad hladinu (až mi to chcípne a budu bědovat)?

Co vy? Plánujete něco neobvyklého? Nebo jste zkoušeli a zvítězili nebo pohořeli?

(Mandragoru jsem odložila na příště, z loňska mám semínka papáji, kapar a mučenky P. cerulea.)
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Téma: Zahradnické blbosti a exotika Vítr z hor 11.1.2022 15:18
*Re: Zahradnické blbosti a exotika Sugar+3 11.1.2022 17:6
**Re: Zahradnické blbosti a exotika Vítr z hor 11.1.2022 17:52
***Re: Zahradnické blbosti a exotika Sugar+3 11.1.2022 21:46
***Re: Zahradnické blbosti a exotika Sugar+3 11.1.2022 22:27
****Re: Zahradnické blbosti a exotik... neznámá 12.1.2022 15:1
*Re: Zahradnické blbosti a exotika Cimbur 12.1.2022 13:4
**Re: Zahradnické blbosti a exotika Cimbur 12.1.2022 13:7
**Re: Zahradnické blbosti a exotika Vítr z hor 15.1.2022 13:39
*Re: Zahradnické blbosti a exotika Cimbur 12.1.2022 13:9

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.