| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Střední školy

9.3.2021 9:14:00 Analfabeta

Re: Babiš a maturita

Lído+2, já v IT-oboru pracuju od 1995. V r. 1991 jsem ve fabrice dostala výpověď z organizačních důvodů. Jakožto rozvedenou matku dítka do 15 let věku jsem ji ale dostat neměla, to bylo v rozporu s jakýmsi paragrafem Zákoníku práce, kdy mi vlastně výpověď měla skončit v okamžiku, kdy si najdu jinou práci. Nekonečná výpověďní doba se táhla až do r. 1995 a ještě před odchodem mě holky potají propašovaly na školení základů obsluhy PC. Abych do IT-firmy nenastoupila s tím, že jsem počítač do té doby viděla možná tak na fotce :-). To bylo v době, kdy ještě ani nebyl Norton, autor Windowsů ještě s plínkama na perdeli za sebou tahal kačera a tupě se rúčo fúčo vypisovaly příkazy "copy A: blabla.txt to C:/blbec/blabla.txt". No, a v tý firmě jsem furt, skoro celej život, až do důchodu. :-) A i to IT se za těch 30 let diametrálně změnilo. V r. 1995 jsem taky viděla první mobil, krávu, co měla snad 5 kilo, nosilo se to v brašně s trákem přes rameno, od toho vedla kroucená telefonní šňůra a sluchátko to mělo velikosti lopaty. Když jsem viděla fakturu, kdy jen koupě té krávy byla ve výši mého 1,5-ročního platu (ta prča stála tehdy celých 65.000 korun československých, pro mě částka naprosto nepředstavitelná) + tedy další měsíční provozní náklady + třeba zakoupení telefonního čísla, aby se s tím vůbec dalo telefonovat, no kdyby mi tehdy někdo řekl, že za 20 let do budou mít snad i děti ve školce, tak bych se smála, až bych se za břicho popadala. No, hele, a ony to děti ve školce už pomalu mají, má to prakticky každý, stojí to pár šušňů a jediný, kdo nemá mobila, je kojenec. A oba ty obory zaměstnávají tisíce a celosvětově milióny lidí. A podotýkám, že to musí být aspoň trochu vzdělaní lidi, protože tady se blbci od inteligentů přesejou docela rychle. Záleží na tom, jestli budeme stát na straně těch, co to vymýšlejí, nebo těch, co to jen tupě montujou. Těm stačí jen umět elementárně číst a psát, víc jak 5 tříd základní školy nepotřebujou.

No, a o praktičnosti a nepraktičnosti vzdělanců: maturita i inženýrskej titul jsou jen papíry. Kurt Gödel, geniální matematik, není moc známá osoba, a je dobré si o podobných lidech aspoň něco přečíst: https://www.muzivcesku.cz/kurt-godel-rodak-brna-matematicky-genius-zemrel-hlady-protoze-odmital-snist-neuvarila-manzelka/ . Akorát Gödel je holt čestná výjimka, nepraktičtí vysokoškoláci zas tak často hlady nemřou :-)
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Re: Babiš a maturita Analfabeta 9.3.2021 0:15
*Re: Babiš a maturita Lída+2 9.3.2021 7:34
**Re: Babiš a maturita Analfabeta 9.3.2021 9:14

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.