| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vaření a pečení

31.3.2005 12:17:36 vojtami

Re: plněné oplatky

já znám, ale to dělám na vánoce jako cukroví. je to jakoby karamelová náplň. jedna ze surovin je salko. recept už tady určitě párkrát zazněl.

ty ale možná chceš nějakou krémovou nebo čokoládovou náplň.

pokud bys chtěla ten recept můj, tady je:



100g sekaných ořechů ( nejlépe stejně velké kousky, a ještě lépe napůl namleté )

balíček oplatek - vafle ( doporučuji spíš obdélník než kulaté )

250g cukru krystal

1 kondenzované mléko salko v konzervě

200g hera

Cukr nasypeme do hrnce a upražíme dozlatova - až se rozpustí. Potom přidáme Salko, ořechy, tuk a směs mícháme do té doby, než se spojí. Pak odstavíme z plotny a ještě chvíli mícháme. Teplé natíráme na oplatku ( zde hraje velkou roli velikost oříšků - pokud jsou nestejně velké tak oplatka nepřilne rovnoměrně ). Oplatek kladene několik vrstev. Klidně postačí 3 vrstvy. Oplatky zatížíme. Mám vyzkoušeno že na velký tác se vejdou 2 obdélníky oplatek a zatížím je 2 krabicemi mléka. Dám do lednice ztuhnout a potom krájím ostrým nožem podle rovného prkýnka. Toto cukroví je velmi dobré a netradiční. Je to recept od tety ze Slovenska a sklízí pokaždé úspěch. Jen chci dodat že je velmi dobré mít všechny suroviny připravené po ruce. Jakmile se začne cukr rozpouštět tak to pak jde dost rychle. A nebojte se. Když vám trocha cukru nejde odstanit tak hrnec napusťte horkou vodou a nechte chvíli odmočit. cukr se rozpustí. dobrou chuť.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
plněné oplatky Svatka 30.3.2005 6:6
*Mňamka z kuřátka Janina+K+L 30.3.2005 20:43
*Re: plněné oplatky vojtami 31.3.2005 12:17

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.