| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Zajímavé tipy

27.3.2001 21:12:25 Daniela, 2 dcery - 3 a 1,5

Re: Rozpravky na dobru noc

Já vyprávím dcerce pohádky bez upravování drastických scén - t.j. nezamlčuji, ze vlk sežral Karkulku i babičku, že ježibaba si chtěla děti upéct atd. Dcerka na to reaguje naprosto beze strachu, komentuje to třeba: "to je ale zlobivej vlk", ale problémy jí to nedělá. Pokud bych viděla, že ji to traumatizuje, samozřejmě bych se snažila pohádky trošku upravit. Píšu o tom také proto, že si ještě dobře pamatuju pocity, které jsem při pohádkách měla já jako malá holka, a strach k nim nepatřil - brala jsem to všechno jako pohádku a nepřišlo mi to jako něco strašidelného. Můžu říct, že na mě pohádky mnohem víc působí teď v dospělosti, kdy už člověk rozumí všem souvislostem - třeba taková situace, kdy macecha nakáže otci, aby vyhnal Jeníčka a Mařenku do lesa. Dřív jsem to brala jenom jako informaci, teď když si živě představím, jak by to u nich vypadalo (otec pod pantoflem, citově deprivované děti, zanedbání povinné výživy :-)) tak teprve teď mě z toho jímá hrůza. Nebo když jeskyňky říznou Smolíčka do prstu, jestli už je dost tlusťoučký - taky síla. Dcerka to přejde bez mrknutí oka, jako já kdysi. A mezi námi - já bych se jí spíš bála pustit televizní zprávy, kde se denně objevují daleko horší věci, které bohužel pohádka nejsou.
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Rozpravky na dobru noc hela, syn 3 roky 13.3.2001 16:13
*Re: Rozpravky na dobru noc Alena, dvě školačky 13.3.2001 22:42
*Re: Rozpravky na dobru noc Jitka, Ríša 3 roky 15.3.2001 11:23
*Re: Rozpravky na dobru noc Zuzana,32 let,syn 8 let 15.3.2001 12:26
*Re: Rozpravky na dobru noc Věra, Ivanka 2,5 roku 20.3.2001 22:28
*Re: Rozpravky na dobru noc Daniela, 2 dcery - 3 a 1,5 27.3.2001 21:12
**Re: Rozpravky na dobru noc hela, syn 3 roky 28.3.2001 5:20

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.