| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Základní školy

17.1.2016 15:37:30 Verča 2 děti

Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5

Již jsem sem přispívala v 12/2014, tak něco málo doplním.
Osobně se stále domnívám, že tato škola je vhodná pro děti bystřejší a pokud někdo (jak zde padlo v diskusi výše) své dítě cíleně "drtí" na přijímačky (v 5 letech...), tak se dočká i kýženého přijetí, ale časem to dítě těm přirozeně chytrým žákům (pardon za politicky nekorektní výraz) prostě nestačí, takže z něj buď tito ambiciozní rodiče vychovají očividného (v kolektivu neoblíbeného) šprta nebo, pokud jde navíc o dítě neprůbojné, klienta pedagogicko-psychologické poradny.

O této FZŠ s RVJ jsem v minulosti měla jen informace "známá mojí známé má kolegyni jejíž dítě tam chodí" a nikdo o té škole nemluvil pěkně-buď prý ty děti musely docházet (ze zdravotních důvodů) do té psych. poradny a nebo jsem později zjistila že se vyjadřují rodiče jejichž děti tam neuspěly v přijímacím řízení (tudíž se nabízí to vysvětlení o "kyselých hroznech"). Proto jsem se v této diskusi snažila nastínit některé skutečnosti "z praxe" tam.

Stálou záhadou je mi příjem (resp. tedy výběr) těch nových žáků do 3. třídy - proč BEZ přijímaček (jen na základě vysvědčení z jiné ZŠ - tak většina dětí má v 1. a 2. tř. samé jedničky..). Pozastavuji se nad tím, poněvadž ty nové děti vesměs nestíhají učivo (všechny kromě jedné, konkrétně v naší třídě). Takže brzdí ty původní děti, které si navíc musely tu příležitost chodit do Drtinky VYBOJOVAT v tvrdé konkurenci v těch 5 letech! Je to skulinka pro ty, co se prve nedostali a pak se tam dostanou v podstatě bez jakkéhokoli snažení (zjevně si toho potom tolik neváží a jsou drzé). Protože jsem k tomu nikde neobjevila konkrétní informací, vychází to tak že je přijmou prostě v pořadí, jak je maminky dojdou zapsat (nebo jak tedy?) - tak se pak nemůžeme divit, jaké jsou potom brzdy. To mi hodně vadí. Také je možné, že to nevhodné chování nově příchozích vyplývá z toho, že je včleňují do již zaběhlého kolektivu a snaží se prosadit jakyýmkoli způsobem.
Proč vůbec tyto děti ve 3. třídě "odkudkoli" tak neprůkazným postupem nabírají - zřejmě to řediteli ukládá nějaký předpis???

Co mě ale prioritně zajímá, je ten nový způsob přijímaček v letošním roce 2016 - pokud jsem dobře pochopila, tak je to snad jen v JEDEN den a bez rodičů?
Pokud tomu tak je, tak mě jaksi mě děsí ta neprůkaznost, ryzí subjektivnost vůči předchozí praxi, kdy jsme při tom ústním zkoušení směli sedět vzadu v lavici a sami sledovat reakce svého dítěte na kladené otázky a tak prostě vidíte (pokud jste dostatečně kritičtí) zda dítě ví či neví a pak to jaksi nemůžete rozporovat. Navíc ta druhá učitelka tam dle mého mohla být nejen kvůli tomu (jak uvádí pí Klára v 01/2015) z důvodu že se ptá na jinou problematiku, ale prostě jako úřední svědek celého toho procesu (protože sitace "1 učitelka, 1 dítě a 2 rodiče" by jinak sváděla k domněnce že se "se rodiče s paní učitelkou tak nějak dohodli"). Co se týče písemné část přijímaček - tam je to myslím bez debat - prostě buď to dítě vyplní dobře nebo špatně a podle toho nasbírá body.

Dále mě zaujala věta (na webu to mají v sekci Zápis do 1. ročníku: "Ze zákona jsou do první třídy přijímány přednostně děti ze spádového obvodu školy daného vyhláškou hl. m. Prahy a teprve potom děti mimo spádový obvod dle zápisu." = takže ditě bydlíci hned u školy (Smíchov) dostane VÍCE bodů, než dítě z jiné čtvrti (např. Košíře, Hlubočepy) v rámci Prahy 5? A např. dítě z bezprostředního okolí Prahy (satelity) - to se tedy SMÍ hlásit - splňuje "mimo spádový obvod" - nebo je vůbec základní podmínka, že musí mít v papírech bydliště na území Prahy (a co když někdo ze satelitu, ale hlásí se z pražské MŠ)? Přece situace v Praze je taková, že půl ulice je např. Smíchov a druhá část je už Malá Strana.
Nezjištovali jste někdo, prosím?

Co se týče výše v diskusi několikrát zmíněné "proslavenosti" Drtinky (dříve Nikose Belojannise) jakožto jazykovky v Praze i za minulého režimu, tak promiňte ale žiji v Praze celý život a ani na gymnáziu ani na státní VŠ jsem nikdy o této ZŠ neslyšela, v části Prahy kde jsem se pohybovala byla výběrová Jazyková ZŠ v ul. Omská, takže ta "proslavenost" záleží zjevně jen od lokality. Na webu školy jsem se navíc dočetla, že "1. třídu s výukou angličtiny" otevřeli v šk.r. 2005/2006 (!!!) http://www.zsdrtinova.cz/zapis-do-1-rocniku - takže z toho dedukuji, že DO uvedeného roku šlo o běžnou jazykovou ZŠ s výukou jazyka až od 3. třídy - ne??

Moc by mě potěšilo, pokud by zde do diskuse přispěl někdo další s konkrétními fakty z poslední doby.

Co mě v poslední době neudělalo radost jsou zvěsti o proběhlé šikaně v nižším ročníku, hoch ze zajištěné rodiny si údajně podrobil spolužáka (žádal po něm peníze a úsluhy, delší dobu). Na to, že místo výuky mívají přednášky proti šikaně mě tato info nemile překvapila (člověk je rád, že nejde o jeho dítě!!) a hlavně místo aby se prý rodiče styděli za své dítě, tak se to celé jaksi zamluvilo s dosti nejasným výsledkem a bez potrestání aktéra). Takové věci se však dozvíte od okolosedících rodičů např. během "Zpívání na schodech" (což byla letos - prosinec 2015 - tedy strhující monstrakce, je to vlastně také rozloučení těch odcházejících ročníků se školou) a pak si říkáte, jak jste naivní, když si myslíte, jak to mají v tomto směru vyřešené.... Takže se aso občas i pohybujete v džungli a nejen v tom květinkovém prostředí viz. zdejší příspěvek pí Aleny (z 06/2015) která zmínila "tridou prirozene nadanych deti s urcitymi schopnostmi a dovednostmi."

Můj částečně negativní pohled (zklamání) na tuto školu vrhá i neoficiální Facebooková stránka žáků "Přiznáni ZŠ RVJ Drtinova" (jedná se o hromadný web nikoli 1 konkrétní třídy a některé jméno+příjm. najdete i ve Školním parlamentu; opravdu se tam řeší věci z této FZŠ-učitelé apod. a není to tedy web sousedního učiliště v téže ulici) která je PLNÁ nechutností, vulgarit, sexuálních narážek apod. - pak totiž pochopíte, že na tu škole chodí úplně stejná INDIVIDUA a puboši, jako kamkoli jinam - ale pochopitelně si všichni (nejen zde) myslí, že tam takové děti nejsou a rozhodně se proboha nejedná o jejich děti, víte jak to bývá.... viz. https://www.facebook.com/PriznaniZsRvjDrtinova/
Odpovědět
Průběh diskuze (23 názorů)
Téma: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 koloběžka 12.10.2014 23:36
*Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 Kristiána 13.10.2014 0:2
**Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 Kristiána 13.10.2014 0:13
**Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 koloběžka 13.10.2014 9:8
***Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 Kristiána 13.10.2014 9:59
*Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 Rodinová 13.10.2014 8:23
*Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 Hanka 75 13.10.2014 9:19
**Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 Hanka 75 13.10.2014 9:24
**Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 borovice + 5 13.10.2014 21:34
***Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 jojo 13.10.2014 21:37
****Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha... borovice + 5 13.10.2014 21:41
*****Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Pra... Kristiána 14.10.2014 9:33
****Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha... Dana 14.10.2014 11:16
*Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 Verča 2 děti 29.12.2014 23:10
**Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 Verča 2 děti 30.12.2014 0:22
***Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 Klára, 2 děti 21.1.2015 22:42
****Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha... Alena 28.6.2015 11:20
*Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 Verča 2 děti 17.1.2016 15:37
**Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 ...neviditelná... 17.1.2016 15:44
**Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 Brhelka 10.2.2016 11:30
***Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha 5 Kristiána 10.2.2016 13:14
****Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha... Kristiána 10.2.2016 13:29
****Re: Přijímačky ZŠ Drtinova Praha... Kristiána 10.2.2016 13:38

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.