| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

14.12.2015 22:38:12 Arien+2

Re: Zrušení trvalého pobytu - lze?

Tak možná jak kde. Upřímně mně to co jsem zjistila překvapilo.
Loni jsem rušila TP cizímu člověku na domě. Nejdřív mi vyjeli kdo je v mém domě hlášen, a pak jsem požádala o zrušení, uvedla svědky, proběhlo to.

Letos jsem při prodeji bytu chtěla udělat totéž - tedy zjistit kdo je tam akutálně hlášen, zda tam nezůstal obdobně někdo "viset" z minulostí, a protože byt jsem pronajímala, tak či třeba některý z nájemníků se neodhlásil, abych to kupci uvedla do "nulového" stavu.

A bylo mi řečeno přesně tohle, že to nejde, neboť evidence se "vyjíždí" na č.p., a dokonce mi ani nemohli vyjet ten infopapír, kdo je tam hlášen, prý jsem "jen" jeden z majitelů, museli by přijít požádat všichni majitelé bytů ze vchodu - či-li čísla popisného. A aby prý nahlédla do počítače, musí mít v pořádku tu žádost. Byty máme očíslované, v katastru samostatně. Vím na žádost se číslo bytu uvádí, ale pak prý všechny výstupy jsou jen na číslo popisné.

Žádat o zrušení bych snad teoreticky mohla jen pokud bych znala přesné iniciály toho koho chci rušit. Pak snad by šlo vyvolat správní řízení. Sice tvrdili že by to měli odsouhlasit všemi vlastníky toho č.p., ale je možné že toto úřednice popletla, je možné že pak podle té vnitřní evidence co mají, se ty čísla bytů protnou.

No hádala jsem se tam s nimi asi hodinu. Logický mi to nepřišlo, ovšem že je to v našich zákonech možný mně až tak nepřekvapilo.

Takže pokud to někdo takto udělal, tak je možný že zažádat lze když znám přesné iniciály toho koho zrušit, ale když chci zjistit kdo je na mém bytě někdo nahlášen tak to prostě nešlo. A zkoušela jsem to víckrát. U domu mi papír vystavili, na byt ne.

Pakárna, ale je taky klidně možné že různé úřady to dělají různě, asi bych se nedivila.
Odpovědět
Průběh diskuze (15 názorů)
Téma: Zrušení trvalého pobytu V.T. 14.12.2015 11:42
*Re: Zrušení trvalého pobytu - lze? Martina, 3 synové 14.12.2015 12:0
**Re: Zrušení trvalého pobytu - lze? V.T. 14.12.2015 12:6
***Re: Zrušení trvalého pobytu - lze? Martina, 3 synové 14.12.2015 12:29
****Re: Zrušení trvalého pobytu - lz... rascal-ka 14.12.2015 12:35
*****Re: Zrušení trvalého pobytu - ... Martina, 3 synové 14.12.2015 12:38
****Re: Zrušení trvalého pobytu - lz... margotka78 alias shit-roller 14.12.2015 12:51
*****Re: Zrušení trvalého pobytu - ... Martina, 3 synové 14.12.2015 12:54
*Re: Zrušení trvalého pobytu - lze? Monty 14.12.2015 12:5
*Re: Zrušení trvalého pobytu - lze? Persepolis 14.12.2015 12:33
*Re: Zrušení trvalého pobytu - lze? Dooly. 14.12.2015 13:49
*Re: Zrušení trvalého pobytu - lze? Arien+2 14.12.2015 13:59
**Re: Zrušení trvalého pobytu - lze? papírník 14.12.2015 21:1
***Re: Zrušení trvalého pobytu - lze? Arien+2 14.12.2015 22:38
**Re: Zrušení trvalého pobytu - lze? ...neviditelná... 14.12.2015 21:7

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.