| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Cizí jazyky

4.2.2015 22:45:44 Blank zero

Re: Němčina pro samouky - literatura

Třeba tuhle Deutsch eins, zwei, autorky Drahomíra Kettnerová, Lea Tesařová. Ale klidně i tu Německy s úsměvem. K učebnici bych si rozhodně pořídil CD. Německy s úsměvem (uvedené autorky plus 2 další) má CD přidané k učebnici, nemusí se platit zvlášť. Jde o starší učebnici, i když aktualizovanou, namluvili to rodilí mluvčí, podobně i Deutsch eins, zwei, tam jsou ale CD zvlášť (z nich vyrobit MP3, pak lze poslouchat v přehrávači).

Netvrdil bych, že ty knížky jsou superskvělé, ale přijdou mi lepší jež učebnice pro jazykovky od V Hoepnerové, případně myslím se to jmenuje Moderní učebnice němčiny od Hoepnerové a Jaucové. Ty mi přijdou daleko horší, např. nahrávky tam evidentně namluvili Češi, i když tvrdí, že rodilí mluvčí.

Lepší bývají učebnice z Německa, jenže začátečník obvykle nerozumí, co se tam vysvětluje. Pak tam není slovník, případně se musí dokoupit další sešit, kde slovíčka jsou uvedena i s českým překladem. Mnou uváděné knížky mi stačily na osvojení základní gramatiky a slovní zásoby. Uvádí úroveň až B2.

Po zvládnutí základní učebnice mi přijde zbytečné pokračovat učebnicovým stylem. Lepší je hodně číst a poslouchat, nejlépe kde je i s přepisem. Výborné to je na DW, např. zpravodajství, Top Thema a je tam toho spoustu.

Lidi se obvykle nějaký jazyk učili ve škole, další jazyk a nebo zopakovat si, co člověk dřív uměl, to zvládne většina lidí sama, bez kurzu. Bez kurzu by se člověk těžko učil asi první cizí jazyk. Němčina jde naučit snadno. Gramatika pravidelná, výslovnost pro nás snazší než angličtina, nemluvím o francouzštině. Z učebnice bych se nadriloval gramatiku, přeložil si texty, ty si vícekrát přečetl a pak hlavně poslouchal na MP3 přehrávači. Teď už se německy neučím, ale snažím se každý den poslouchat zprávy z DW a nebo televize na ARD, obojímu rozumím dobře. Občas si něco přečtu. Momentálně mi jde stejně spíš víc o pasivní znalost.
Odpovědět
Průběh diskuze (15 názorů)
Téma: Němčina pro samouky - literatura Kopřiva Dvoudomá 16.12.2014 14:19
*Re: Němčina pro samouky - literatura ...neviditelná... 16.12.2014 14:23
**Re: Němčina pro samouky - literatura MajdulkaF 16.12.2014 14:48
***Re: Němčina pro samouky - literatu... ...neviditelná... 16.12.2014 15:1
***Re: Němčina pro samouky - literatu... Blank zero 16.12.2014 15:6
****Re: Němčina pro samouky - litera... Wicca + wička 16.12.2014 15:26
***Re: Němčina pro samouky - literatu... alyk 4.2.2015 6:42
****Re: Němčina pro samouky - litera... Blank zero 4.2.2015 22:45
*Re: Němčina pro samouky - literatura Blank zero 16.12.2014 15:28
*Re: Němčina pro samouky - literatura dajmab 16.12.2014 16:28
*Re: Němčina pro samouky - literatura Perseia 16.12.2014 18:4
*Re: Němčina pro samouky - literatura Lady V. 16.12.2014 18:52
**Re: Němčina pro samouky - literatura Blank zero 16.12.2014 19:17
***Re: Němčina pro samouky - literatu... A. 16.12.2014 21:3
*Re: Němčina pro samouky - literatura ...neviditelná... 17.12.2014 5:16

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.