| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Cizí jazyky

  (?)
 Názory 110 z 14995  [Dalších 14985 >>]
sasanka+2 63109
18.5.2019 20:56:15
Mám to teda úplně opačně, plakala bych nad franinou....já kvůli tomu i změnila školu...malý se ted dostal na dvě školy...a ta jedna - rozhodně lepší v různých ohledech... určila že by musel mít 8 let francouzštinu - syn jazykově nenadaný (je spíš technik), franinu nechtěl,jistě by nad ní musel hodiny sedět a na další jazyk už by neměl kapacity,my stále jezdíme do Německa, tak jsme všichni chtěli, aby tu snahu co těm jazykům musí věnovat alespoň někde využil, domluvil se u sousedů...navíc možnosti stáží v pozdějším studiu jsou nesrovnatelně větší při znalost němčiny...takže jsem s těžkým srdcem volila druhou - v jiných ohledech horší školu, ale s němčinou...
Osobně moc nechápu čím je franc.tak lákavá - u nás jí tady nikdo nechce..znám lidi co se učily franc. na škole - nepoužívají ji tudíž zapomněli...a na stará kolena jim chybí němčina, tak jí po večerech lopotně dohánějí...stojí to pak za to?
Vítr z hor 100046
18.5.2019 8:39:11
Jj, té z němčiny nešťastnější a pragmatičtější dceři se snažím pragmaticky vysvětlit, že se jí němčina určitě vyplatí, bo díky ní vydělá víc peněz. Už to do ní hučelo i pár lékařů, kteří německy neumějí, a kde prý dnes mohli být ~:-D

Někteří učitelé francouzštiny jsou zapeklití (ale učitelé němčiny prý často ještě víc). Sama jsem měla s učením francouzštiny několik problémů – oni jsou dost rigidní, což v mnoha ohledech pomáhá, ale ve mě tedy rigidita nevyvolává nadšení potřebné k tomu, abych se něco naučila. Nakonec jsem se naučila jakž takž ve vlastní režii za rok. Ve Francii jsem si pak našla školu francouzštiny pro líné Američany a bylo to super (škola byla založena Mexičanem na základě jeho mexických zkušeností s jazykovými kurzy pro líné Američany na dovolené).
Vítr z hor 100046
18.5.2019 8:26:54
"Co je atraktivní na španělštině, latině a japonštině?"

Kultura. Pro mé děti rozhodně atraktivnější než německý jazyk a německá kultura. Zrovna se tu rvou o nějakou japonskou knížku (v anglickém překladu, japonsky umějí sotva pár slov, vlastně ani nevím, kde je splašily) a včera do noci kreslily manga.
Jana+2holky 157410
17.5.2019 20:53:47
Me prijde ne moc stastny, ze se dite musi ucit jazyk, ktery nechce a nemuze ucit ten, ktery by chtelo. Pak je jasny, ze k tomu bude i tak pristupovat...
ctvrtka 123886
17.5.2019 15:03:34
Muj manzel taky na gymplu nemel rad nemcinu a jak je za ni rad, pac dostal v mladi po skole super nabidku prace z nemecka a v Nemecku diky tomu uz drahne let bydlime~t~ pro nase deti je nemcina uz v podstate rodnej jazyk, zni jim naprosto normalne.

Syn ma ale podobnej problem ve skole s francouzstinou jako druhym cizim jazykem (zde na gymplu obvyklej druhej cizi jazyk po anglicitine a prvni cizi jazyk na zakladce) ackoliv bydlime na francouzskych hranicich a francouzu vsude kolem mraky, tak ten jazyk diky uciteli nema rad. Taky nevim co a tim.
Lexi. 141305
17.5.2019 13:27:17
Co je atraktivní na španělštině, latině a japonštině?

Němčina je bezpochyby dobrá na to, že se domluvíš s půlkou bezprostředních sousedů

Jsi si jistá, že to budou děti takto prožívat? Já jsem to ve škole brala tak, že se daný jazyk prostě učit musím (stejně jako kterýkoliv jiný předmět), tak jsem se ho učila a nějak jsem nepřemýšlela nad tím, jestli se mi líbí nebo ne.
bono 73031
17.5.2019 11:27:10
Těžko říct, jak se nadchnout děti pro jazyk, který nemají rádi. U dospělých je to jednoduché - výše platu u nadnárodních německých firem. To se pak i na stará kolena vybičují k nadlidským jazykovým výkonům. Ale nějaký německý základ by to chtělo už od mládí, aby to biflování ke stáru nebylo tak bolestivé.
Len 108740
17.5.2019 10:23:26
Pampelo, ja jsem z jiznich Cech (ne ze Sudet, ale z krajskeho mesta) a treba moje prababicka se nikdy nenaucila cesky, z tatinkovy strany jsme nemecka rodina, respektive nemecky mluvici Cesi. A 10 let jsem vyrustala tesne za hranici Sudet a tam teda byly i tenkrat nemecke napisy na domech a spousta rodilych Rakusaku, kteri v CR po valce zustali.
Nicmene druha strana rodiny zase byla pronasledovana pro nekatolictvi, takze je to tak pul napul se vztahme k nemcum. Jazyk se mi vzdy libil, nesnasim spanelstinu od poslechu a jeste vic z osobnich duvodu, opravdu ani jedna prijemna vzpominka, zazitek a pozitivni setkani s osobou mluvici timhle jazykem. Ucit se ji nikdy nehodlam. Rustina to same.
Pam-pela 97353
17.5.2019 10:19:39
..ale jinak má manžel německé kořeny, děda byl Němec žijící tady a padnul ve válce a po válce babička už slovo německy nepromluvila...a její dcera němčinu nenáviděla.
Já myslím, že to v lidech furt je.

Pam-pela 97353
17.5.2019 10:16:54
Saamajno, já fakt nevím, vyrůstala jsem v jižích Čechách a poprvé jsem slyšela německy mluvit až tady na severu.
A je teda pravda, že když jsem viděla Němce, říkala jsem mamce s údivem: "To je Němec?" myslela jsem, že Němec = zrůda.

Tak nevím...moji rodiče byli válečná a těsně poválečná generace, ale s válkou mnoho společného neměli...:-)

Je pravda, že němčina pro mě není melodická řeč, je tvrdá a rázná, odsekaná a že německy jsem se učila a měla k tomu odpor...
 Názory 110 z 14995  [Dalších 14985 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.