| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

23.7.2014 21:13:18 Ridwen2

Centrální depozitář cenných papírů

Tohle mě docela zvedlo ze židle a omlouvám se, bude trochu delší.
Věc se má tak: Držím nějaké nezařazené akcie ještě z kuponové privatizace. Každý rok mě emitent pozve na valnou hromadu, občas mi pošle pár stovek a já jsem příjemně překvapená. Když jsem měnila trvalé bydliště, dočetla jsem se na jedné z těch pozvánek, že zatímco jsem nedávala pozor, zrušili mi Středisko cenných papírů a změna adresy se nyní hlásí Centrálnímu depozitáři cenných papírů. Oukej, tak jsem jim napsala mail.
Odpověděli mi, že oni, CDCP, se s fyzickými osobami nebaví, ale že to musím provést přes jejich "účastníka". I zjistila jsem si, že to jsou nějaké investiční společnosti a větší banky, včetně té, kde mám účet. Oukej, tak se tam někdy stavím a řeknu jim, ať jim to vyřídí.
Ouha, aby tohle mohli udělat, musela bych u nich mít investiční účet. Pán z banky mi soukromě doporučil, ať si ho nepořizuju u nich, páč jsou drazí, a radši se obrátím na nějakou specializovanou společnost. Tak jsem oslovila firmu Patria. A dozvěděla jsem se, že jediný způsob, jak zařídit, aby mi ty pozvánky na valnou hromadu chodily na správnou adresu, což je jediné, co chci, je otevřít si u nich účet (což zahrnuje podepsat desetistránkovou smlouvu, v níž rozumím jenom spojkám), pak podat žádost o změnu adresy, zaplatit dvě stovky, a vzápětí ten účet zrušit.
Jelikož mi připadá, že je to mimořádně složitý a pitomý způsob, jak provést jednoduchý administrativní úkon (když pominu, že CDCP má smlouvu s ministerstvem financí, tudíž má nepochybně přístup do registrů, takže by tohle mělo jít automaticky), moje otázky zní: Co tím CDCP sleduje? Komu si můžu stěžovat? Musím si tohle nechat líbit? Je za tím nějaké promyšlené spiknutí, nebo jen normální buzerace a šikana?
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Centrální depozitář cenných papírů Ridwen2 23.7.2014 21:13
*Re: Centrální depozitář cenných papírů mondena 23.7.2014 21:26
**Re: Centrální depozitář cenných papí... Ridwen2 23.7.2014 21:56
***Re: Centrální depozitář cenných pa... Martina, 3 synové 23.7.2014 22:6
*Re: Centrální depozitář cenných papírů Martina, 3 synové 23.7.2014 21:38
**Re: Centrální depozitář cenných papí... Hanina 24.7.2014 8:11
***Re: Centrální depozitář cenných pa... karina1 30.7.2014 10:47
*Re: Centrální depozitář cenných papírů Martina, 3 synové 23.7.2014 22:4
**Re: Centrální depozitář cenných papí... Ridwen2 23.7.2014 22:19

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.