| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Antibiotika

12.4.2014 21:36:45 rišulka

Jak se tělo vyrovnává s následky ATB?

Před týdnem jsem tu psala o bolesti a bublání v uchu, vyklubal se z toho zánět středního ucha - moje hrdinné samoléčení (kapky z lékárny a Algifen od bolesti plus spánek) samozřejmě nezabralo, až ve středu jsem se doplazila k dr, rovnou na ORL, dostala jsem antibiotika a Otipax kapky.
Po čtyřech dnech užívání musím bohužel konstatovat, že sice zmizela urputná bolest, ostatní příznaky však zůstaly a drží se festovně - pocit jako bych byla pod vodou, levé ucho skoro hluché s hučením a tepáním. A k tomu mám nějak rozhašené celé tělo. Jsem furt unavená a slabá (žiju no, co musím, zvládám, co taky?), o vyprazdňování se nebudu detailně vyjadřovat a taky zánět v pochvě, zřejmě kvasinky.

Tak se chci zeptat:
- jak se pozná, že je atb účinné, v jakém čase? (dost často jsem v poslední době slyšela, že mnohým nepomohly a dostali druhé, třetí.. např. můj prcek..)
- projevy takto devastující zbytek těla jsou normální?
- laktobac apod. nemám, dr. říká, že atb zabíjí komplet všecko, ale jsem připravena na tu mykozu, gynopevaryl mám aplikovat v této době nebo až PO skončení atb?
- zřejmě jsem poněkud citlivější, mám odpor k práškům, neberu nic, dokud není zbytí; na druhou stranu to má výhodu, že léky bývají účinné velice vbrzku, takže úlevu pocítím a ocením - to se nyní nestalo - zatím?
- a poslední dotaz souvisí nepřímo - proč nám v místě bolesti tepe?

Asi si spíš chci postěžovat, politovat se (uf, dobrý), nemusím a nepotřebuju vědět všechno :)
Odpovědět
Průběh diskuze (14 názorů)
Téma: Jak se tělo vyrovnává s následky ATB? rišulka 12.4.2014 21:36
*Re: Jak se tělo vyrovnává s následky A... Lada 12.4.2014 21:45
*Re: Jak se tělo vyrovnává s následky A... SendyWendy 12.4.2014 21:46
**Re: Jak se tělo vyrovnává s následky... SendyWendy 12.4.2014 21:50
***Re: Jak se tělo vyrovnává s násled... rišulka 12.4.2014 21:52
****Re: Jak se tělo vyrovnává s násl... SendyWendy 12.4.2014 21:53
*Re: Jak se tělo vyrovnává s následky A... j. 12.4.2014 21:54
**Re: Jak se tělo vyrovnává s následky... Stáňa * 12.4.2014 22:34
*Re: Jak se tělo vyrovnává s následky A... Pheob 12.4.2014 23:25
*Re: Jak se tělo vyrovnává s následky A... uff 13.4.2014 0:7
*Re: Jak se tělo vyrovnává s následky A... janna001 13.4.2014 9:49
*Re: Jak se tělo vyrovnává s následky A... Chrysantéma 13.4.2014 14:10
*Re: Jak se tělo vyrovnává s následky A... ChemicalJane + 4 13.4.2014 23:27
*Re: Jak se tělo vyrovnává s následky A... katka * 14.4.2014 10:31

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.