| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ekzém

17.9.2013 11:51:48 Katka+Barborka

Re: Eliminační dieta + atopický ekzém u dcery

děkuji za tipy a rady. Manžel ani já nejsme alergici a jediný, kdo teď řeší problém s AE je švagrová u syna (3 roky), ale ta to bohužel začala řešit až déle, ne při kojení. Takže v tomto směru dost tápu. Samozřejmě dětská dr. mi řekla, že je to normální, že reaguje na jídlo a že až na roce si začne mimčo budovat svůj obranný systém atd. Ale já jsme určitě nechtěla čekat (malé je teď 5 měsíců) a rvát do ní něco, co jí nedělá dobře, mi nepřipadá dobré. Každopádně ještě předtím, než jsem začala držet el. dietu, tak jsem nejedla čokoládu, kakao, rajčata, tropické ovoce a samozřejmě i různé polotovary atd., na to jsem si určitě dávala pozor. Ke konci jsem jedla už jen chleba s máslem a zeleninu (mrkev nebo cuketu) s přílohou. Ale netušila jsem taky, že trvá tak dlouho, než se tělo pročistí, některé věci jsem vysadila jen krátkodobě, to byla ta základní chyba. Malou se snažím oblékat střídmě, aby se nepotila, samozřejmě v létě v těch vedrech se to nedalo ovlivnit. Léky žádné neberu, teď akorát probiotika. Prací prostředek používám jeden, žádnou aviváž. Co se týče oblečení, tak na to se musím také zaměřit, aby to byla 100% bavlna. Ale pokud by jí toto vadilo, tak by přece neměla ty krátkodobé reakce (jakoby štípance), ne? To musí mít každopádně z jídla, musím ještě něco z té mojí diety vysadit a zjistit to. Tyto reakce na jídlo, ale měla už od narození. Když se narodila, měla strašně suchou kůži, mazala jsem ji i 3x denně. Ale pak se to srovnalo a mažu jen po koupaní měsíčkovým olejem od Weledy (ten mám od začátku, kosmetiku jsem neměnila) Co se týče cukru, tak jsem najela na fruktózu, občas si dám i normální, ale v hodně malé míře. Zatím, jak jsem psala, jí to nesvědí, spí normálně, takže to chci právě zastavit v této fázi, aby se to ještě více nerozjelo. Očkování - to je taky další věc, ze které nejsem zrovna nadšená, dala jsem jí pouze základní Hexavakcínu, ale samozřejmě poslední dávku dostala, když už ekzém na tvářích měla. Jak píšete, bude těžké to zjistit, ale budu bojovat. :)
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: Eliminační dieta a atopický ekzém u dcer... Katka+Barborka 16.9.2013 10:34
*Re: Eliminační dieta + atopický ekzém ... Sabi + 2 16.9.2013 10:49
*Re: Eliminační dieta + atopický ekzém ... 1kulička 16.9.2013 11:45
**Re: Eliminační dieta + atopický ekzé... Katka+Barborka 16.9.2013 16:1
***Re: Eliminační dieta + atopický ek... Hanka-1978 16.9.2013 20:59
***Re: Eliminační dieta + atopický ek... 1kulička 16.9.2013 23:4
****Re: Eliminační dieta + atopický ... 1kulička 16.9.2013 23:8
****Re: Eliminační dieta + atopický ... Katka+Barborka 17.9.2013 11:51
*****Re: Eliminační dieta + atopick... 1kulička 17.9.2013 15:10
******Re: Eliminační dieta + atopi... Katka+Barborka 18.9.2013 12:17
*Re: Eliminační dieta + atopický ekzém ... Suza007 17.9.2013 6:30

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.