| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rehabilitace

21.8.2013 9:54:46 42

Fyzioterapeut, dietolog - Praha

Hledám osvědčeného odborníka, který by sestavil cvičební (případně i dietologický) plán pro mého manžela, kterého už roky bolí záda.
Chtěla bych mu pomoct změnit životní styl, on se sám do ničeho nepustí a roky běží... Je mu 40, má sedavé zaměstnání (poměrně stresové), v práci je od rána do večera, nemá žádný pohyb a protože se bolesti zad stupňují, už nemá chuť ani začínat cvičit, protože pak ho bolí ještě víc. Před pár lety konečně zašel na ortopedii, byl na několika rehabilitacích, ale doma potom protahovací cviky necvičil :-(. Má dojem, že mu to nepomohlo, takže ani chuť tam jít znovu. Momentálně je na tom tak, že i po krátkém výletu ho bolí nohy. Záda ho bolí každý den a jediné jeho řešení je Ibalgin.
Stravovací zvyklosti má taky příšerné, v práci nemá čas se kolikrát za celý den najíst a když, tak je to nějaká koupená bageta (případně občas pracovní oběd). Pak zase do večera nejí a doma má cca v půl osmé večeři. Když je to něco zdravého, lehkého, tak se dojí klobásou :-(.

Mockrát jsme o tom mluvili, protože já jsem z toho nešťastná. Když vstává ze židle a než se rozhýbe a rozejde, vypadá hůř než důchodce. Děsí mě, v jaké je kondici teď ve čtyřiceti, co může být za deset, dvacet let? Po každém takovém rozhovoru mě ubezpečí, že si je vědom toho, že to není žádná sranda. Ale nikdy s tím nic nedělá. :-(
Chápu, že nemá moc volného času a z práce chodí unavený a nemá myšlenky řešit nějaké cvičení nebo dávat energii do přemýšlení nad dietním plánem, ale zdraví má jen jedno...

Trochu jsem se tu i vypovídala, díky.
Pokud máte někdo nějakou pozitivní zkušenost s dobrým fyzioterapeutem, dietologem, budu ráda. Nejlépe kdyby to bylo v jednom centru, kde by ho komplexně vyšetřili a sestavili nějaký celkový plán.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Fyzioterapeut, dietolog - Praha 42 21.8.2013 9:54
*Re: Doporučte fyzioterapeuta+dietologa... Lída. 21.8.2013 10:14
**Re: Doporučte fyzioterapeuta+dietolo... 42 21.8.2013 10:22
***Re: Doporučte fyzioterapeuta+dieto... alzbeta 21.8.2013 14:45
***Re: Doporučte fyzioterapeuta+dieto... Agatha Ch. 21.8.2013 17:43
****Re: Doporučte fyzioterapeuta+die... 42 21.8.2013 19:21
*****Re: Doporučte fyzioterapeuta+d... Agatha Ch. 21.8.2013 21:18
******Re: Doporučte fyzioterapeuta... 42 22.8.2013 8:2
*Re: Doporučte fyzioterapeuta+dietologa... :-) zaregistrovaná 21.8.2013 18:3

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.