| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Porod a problémy s ním spojené

22.2.2001 2:58:30 Jana, 10měs. Jakub

Re: Cisarsky rez?

Sandro,
pokud jsou Tvoje zážitky z posledního porodu opravdu otřesné, možná by ty komplikace mohli brát v některé porodnici za důvod k SC, ale jen Tvoje přání dost těžko. Snad by stálo zato to zkusit a informovat se dopředu, která porodnice ve Tvém okolí dává přednost jakému způsobu porodu, zda za každou cenu přirozeně nebo při sebemenší komplikaci operativně.
Pokud máš opravdu strach z bolesti, požádej hned na příjmu o epidurální analgezii - bolesti velmi zmírní - a při stazích v 1. době porodní zkus sed na míči. Hodně porodů za použití epidurálu prý končí SC, protože rodička cítí stahy tak slabě, že neví, kdy tlačit, ale Tobě by to po té tvrdé zkušenosti zřejmě nevadilo. Přímo tady na Rodině je seznam (zřejmě) všech porodnic v ČR včetně jejich hlavní charakteristiky, pokus se najít něco takového u vás. Ne v každé porodnici podporují epidurál či různé porodní pomůcky (u nás v Brně se např. v jedné ze tří porodnic rodí pasivně vleže za větší aktivity lékaře než maminky).

Můj první a zatím poslední porod byl operativní a zvolila jsem epidurál. 36 hodin po operaci mě převedli na odd. šestinedělí mezi maminky, které právě přivezli z porodního sálu a bylo jasné, že se ode mě vyžaduje chování stejné, jako bych rodila zároveň s nimi (ale měla jsem aspoň ten 36hodinový náskok) - sezení u stolu při jídle, sprchování, rooming-in s miminkem). Jizva nebolela, spíš to napínání přeříznutých svalů, ale zotavovala jsem se strašně rychle, každý den jsem cítila velký pokrok. Domů mě pustili 5. den po porodu (moje spolubydlící maminky pustili den na to) a kromě toho, že se mi doma asi 3 týdny hůř vstávalo z postele (máme velmi nízkou) a asi měsíc jsem se musela dost hlídat, abych nedostala záchvat smíchu, si nemůžu stěžovat na žádné bolesti. Proti nim je dobré bojovat mírným cvičením hned od 2. dne po operaci a kojením, aby se rychleji zatahovala děloha. Taky je lepší při SC dát přednost epidurálu před celkovou anestezií. Matka pak pociťuje zákrok spíš jako porod než operaci a nějaká jizva (stejně úplně malinká v porovnání s tříapůlkilovým mackem a navíc těsně nad stydkou kostí) nebo pooperační bolesti - jaksi nedostanou prostor. Kromě toho, prvních 24 hodin po operaci rodička stále dostává analgetika prosti bolesti.

Přeju štěstí a víc radosti než bolesti
Jana
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Cisarsky rez? Sandra, 2 deti 19.2.2001 9:20
*Re: Cisarsky rez? Katarína, zatiaľ bezdetná 19.2.2001 10:8
**Re: Cisarsky rez? Jitka (2 kluci) 19.2.2001 10:35
*Re: Cisarsky rez? Jana, 10měs. Jakub 22.2.2001 2:58
*Re: Cisarsky rez? Jitka, 2 dcery 22.2.2001 23:5
*Re: Cisarsky rez? Jorga, 2 synové 5 měsíců a 4,75 roku 12.5.2001 12:31
*Re: Cisarsky rez? paja, 33.tyden 3.3.2002 14:35
**Re: Cisarsky rez? Jitka, Barča 8/99, Terka 9/02 4.3.2002 20:55
***Re: Cisarsky rez? Sylvie 4.3.2002 21:20
****Re: Cisarsky rez? Jitka, Barča 8/99, Terka 9/02 5.3.2002 20:16
**Re: Cisarsky rez? Jana CAM 4.3.2002 21:53
**Re: Cisarsky rez? Žaba (Darek, Alan a Dora) 8.3.2002 22:48
*Re: Cisarsky rez? Hana ( Eliska, Bart ) 29.11.2002 22:23

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.