| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Porod a problémy s ním spojené

29.11.2002 22:23:30 Hana ( Eliska, Bart )

Re: Cisarsky rez?

Muj prvni porod byl cisarskym rezem. Bohuzel nikdo nepredpokladal, ze cisarsky rez bude. Do nemocnice jsem prijela na 7cm otevrena, ale pak se to vsechno zkomplikovalo a porod musel byt udelan operativne po plne narkoze. Po tomhle porodu jsem rekla, ze dite nikdy. Musim rict, ze po porodu me bricho jenom trosku bolelo a za dve hodiny po cisari jsem se sla umyt se setrou k umyvadlu a druhy den rano jsem uz normalne sedela a odpoledne chodila ( rodila jsem v 16h ), mala me byla prinesena hodinu po porodu, ale jenom mi ji ukazali. Potom jsem ji mela druhy den jen na kojeni a od tretiho dne u sebe. U druhyho ditete jsem se cely tehotenstvi modlila, aby bylo porozeno prirozen. A kdyby to neslo, tak aspon s epiduralem. Porod taky nebyl zadna lahudka, rodila jsem cely den a i sestra mi pomala rostahovat blany, v jeden moment jsem myslela, ze uz vzdam tu nadeji, ze to bude prirozene, ale sestra mi pomahala a rikala, ze to spolu zvladnem a zvladly. Za pomoci sestry, ktera mi pak tlacila na bricho, manzela, ktery mi drzel hlavu, neb jsem uz nemohla ( dokonce jsem usla i mezi kontrakcemi, pri prvni dobe porodni ) a za pomoci doktora, ktery tahal malyho jsem porodnila prirozene. A bylo to to nejkrasnejsi, hned jsem vydela svoje miminko, hned jsem se ho mohla pohladit. Muzu rict, ze po tomhle porodu jsem vypadala hur, neb jsem cely tyden, co jsem byla v porodnici nemohla chodit, byla jsem vic sesita neb maly byl na me dost velky. Ale kdyz se me nekdo ted zepta, jestli bych chtela jit znovu rodit, tak rikam, pokud to bude prirozen, tak jo.
Muzu rict ze dodneska je mi lito, ze mala byla porozena cisarem. I kdyz vim, ze to jinak nemohlo jit. Jeste ted vim, ze moje prvni veta, kdyz jsem se probudila, byla, ze budu rodit, neb jsem jeste citila porodni bolesti a holky v pokoji me rikaly, ze uz mam krasnou holcicku. U malyho jsem slysela, ten jeho krasny krik a vsechna bolest ze me slitla, ale u maly ne.
Jinak cisarsky rez doktori u nas provadeji jenom pri nakym riziku, neb je to operace a zasahuje to i na to miminko, hlavne pokud mate celkovou narkozu
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Cisarsky rez? Sandra, 2 deti 19.2.2001 9:20
*Re: Cisarsky rez? Katarína, zatiaľ bezdetná 19.2.2001 10:8
**Re: Cisarsky rez? Jitka (2 kluci) 19.2.2001 10:35
*Re: Cisarsky rez? Jana, 10měs. Jakub 22.2.2001 2:58
*Re: Cisarsky rez? Jitka, 2 dcery 22.2.2001 23:5
*Re: Cisarsky rez? Jorga, 2 synové 5 měsíců a 4,75 roku 12.5.2001 12:31
*Re: Cisarsky rez? paja, 33.tyden 3.3.2002 14:35
**Re: Cisarsky rez? Jitka, Barča 8/99, Terka 9/02 4.3.2002 20:55
***Re: Cisarsky rez? Sylvie 4.3.2002 21:20
****Re: Cisarsky rez? Jitka, Barča 8/99, Terka 9/02 5.3.2002 20:16
**Re: Cisarsky rez? Jana CAM 4.3.2002 21:53
**Re: Cisarsky rez? Žaba (Darek, Alan a Dora) 8.3.2002 22:48
*Re: Cisarsky rez? Hana ( Eliska, Bart ) 29.11.2002 22:23

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.