| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

14.2.2001 22:02:28 Stáňa(40)+Ondra(7)

Re: 5. měsíc

Ahoj Pawlí,
na rady kolem těhotenství se už zrovna necítím (přece jen už od toho mého uplynula spousta vody), ale aspoň informaci o MD.
Na MD se nastupuje nejdříve od počátku 8. týdne před očekávaným dnem porodu,
nejpozději od počátku 6. týdne před očekávaným dnem porodu. Pokud bys vyčerpala před porodem z MD méně než 6 týdnů z důvodu, že porod nastal dříve, než určil lékař, trvá MD až do uplynutí těch 28 týdnů. pokud bys však na MD nastoupila později z jiných důvodů, trvá MD už jen 22 týdnů po porodu.
Pro úplnost ještě dodávám, že MD nesmí být kratší než 14 týdnů a nemůže být ukončena před uplynutím 6 týdnů od porodu.
Po dobu trvání MD budeš pobírat peněžitou pomoc v mateřství, což je dávka nemocenského pojištění. O její výši jsem psala do rubrika "Jak uživit rodinu ..." - pokud to nebudeš moci najít, mám ty odpovědi "zarchivované", tak se ozvi na můj mail, nakopíruji Ti to.
Odpovědět
Průběh diskuze (2 názorů)
5. měsíc Pawlí 13.2.2001 20:9
*Re: 5. měsíc Stáňa(40)+Ondra(7) 14.2.2001 22:2

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.