| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vztahy s ex po rozvodu

8.9.2011 12:22:04 Simonetta

Komunikace s expartnerem

Jak být asertivní a nezničit si nervy. Poraďte.
S mým expartnerem máme syna (4 roky).
Ex žije asi 20 km od nás, ale syna v podstatě nenavštěvuje (nemá zájem), netelefonuje mu. Vídá ho, jaksi z povinnosti a na přání jeho rodičů, cca 4x do roka (Vánoce, narozeniny atd.)
Alimenty platí tak cik cak, dárky, ani nic jiného synovi nekupuje. Nepřispívá na oblečení, hračky, kroužky.
Když už se jednou za čas objeví, je to rychlovka, bez náznaků citových vazeb k synovi.
No a problém je, že když už k setkání dojde, moc se synem nekomunikuje (jen takové ty zdvořilostní slovní obraty), v podstatě nic o synovi neví (protože se neptá), neví, jaké má syn kamarády, koníčky, do jaké školky chodí atd. Když se mu snažím o synovi povídat, jen se na mě dívá a pak prohodí něco o tom, že když na to mám, tak ať ho dávám kam chci (fotbal atd.)
Namísto komunikace o našem společném dítěti mi vykládá o jeho přítelkyni a přítelkyniných DOSPĚLÝCH potomcích (kolem 20 let), jejím VNUKOVI a vůbec o tom, jak ona dobře ve svých letech vypadá a jaká je super.
Podotýkám, že nejsem žádná šmudla, resp. ať to zní sebevíc samochvalně, docela dost ji převyšuju (ve všem)~t~
Ale o ni se bavit nechci!!!!!! Nic mi neudělala a necítím vůči ni zášť. Nebyla příčinou našeho rozchodu.
Štve mě to, že on kecá jako blbeček o své stárnoucí družce a popisuje mi jak spolu žijí a co dělají její děcka. ALE MĚ TO NEZAJÍMÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nejsem hádavá, nejsem vulgární, ale jak mu sakra dát slušně, ale jasně najevo, že mě jejich soužití fakt vůbec nezajímá.
Samozřejmě jsem mu slušně řekla, že je fajn, že má pohodový vztah, ale že se chci raději bavit o našem synovi a že mě jeho nový život ani nezajímá.
Nepochopil a kecá dál. A já mám dojem, že mu asi zakroutím krkem, pokud ještě znova spustí na toto téma.
Odpovědět
Průběh diskuze (17 názorů)
Téma: Komunikace s expartnerem Simonetta 8.9.2011 12:22
*Re: Komunikace s expartnerem Jaana2 8.9.2011 12:42
**Re: Komunikace s expartnerem Ajlina 8.9.2011 13:15
*Re: Komunikace s expartnerem Markéta s párkem 8.9.2011 13:27
**Re: Komunikace s expartnerem Anet2 8.9.2011 13:39
**Re: Komunikace s expartnerem Simonetta 8.9.2011 13:41
*Re: Komunikace s expartnerem TiNiWiNi 8.9.2011 14:2
**Re: Komunikace s expartnerem Simonetta 8.9.2011 16:54
*Re: Komunikace s expartnerem Staronová.luc 8.9.2011 14:29
**Re: Komunikace s expartnerem Simonetta 8.9.2011 16:51
*Re: Komunikace s expartnerem Kopřiva Dvoudomá 8.9.2011 14:44
**Re: Komunikace s expartnerem Staronová.luc 8.9.2011 14:59
**Re: Komunikace s expartnerem Simonetta 8.9.2011 16:53
***Re: Komunikace s expartnerem Chrysantéma 8.9.2011 20:22
****Re: Komunikace s expartnerem Simonetta 8.9.2011 22:21
*****Re: Komunikace s expartnerem Chrysantéma 8.9.2011 22:40
*Re: Komunikace s expartnerem koblížek 8.9.2011 14:58

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.