| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Kde rodit

20.1.2001 20:51:58 Linda, Sára 1 týden

Re: Apolinář už nikdy!!!

Ráda by jsem se s Vámi podělila o čerstvý zážitek z porodnice U Apolináře. Jako prvorodičku mě samozřejmě strašily všechny negativní příspěvky maminek, které se k této porodnici vyjadřovaly již přede mnou. A to i přesto, že jsem do jejich ambulance chodila kvůli potížím už 4měsíce před porodem a měla jsem jen ty nejlepší zkušenosti.
Bolesti na mě přišly 12.1. ráno. Nebyly pravidelné, spíše táhlá bolest v podbřišku. Nebrala jsem to vážně, ještě jsem stačila udělat všechny domácí práce, co byly potřeba, nakoupila jsem a úderem páté odpoledne jsem začala mít silné bolesti a rovnou po 5ti min. Vydržela jsem to do devíti, pak už manžel začal panikařit více než já.
Když jsme dorazili do porodnice, něco se ve mě zlomilo (asi zapracovaly hormony) a přes počáteční rozhodnutí rodit na 1. sále jsem se rozhodla pro 2.O kterém mám více informací od známých. Nelituji.Ten den bylo na příjmu nejvíce maminek za poslední dva roky, přijali mě, ještě jednu a ostatní už museli posílat do Krče, protože prostě neměli místo. To vše s jedním doktorem a dvěmi por. asistentkami. Od prvního okamžiku - úsměv, příjemné chování, přístup jako k rovnocennému partnerovi. Natočili mi monitor, voda mi praskla během té doby. Miminko se mělo narodit do ráno. Nakonec to vše šlo rychleji. Hodinu po příjmu, monitoru a sepsání karty jsme se s manželem mohli volně pohybovat. Míč mi byl nabídnut snad 15x. Využila jsem ho jen částečně, protože ve sprše mi začal klesat tlak, klistýr jsem měla - a byla jsem ráda, protože jsem se na něj upřímě po celém těhotenství se zácpou vyloženě těšila. Každou chvíli se mě někdo vyptával jak se cítím, zda něco nepotřebuju, jestli manžel nemá hlad atd. Po půlnoci už byly bolesti nesnesitelné a tak jsme se začali chystat. V jednu mě připravili na sále, zavolali pana doktora, který mi oznámil, že teda budeme rodit. O půl druhé byla Sára po 4. zatlačení na světě. Hned mi jí dali na břicho, manžel mohl fotit hned při omývání miminka. Do 15ti minut mi jí přiložili. V té době jsem měla miminko na břiše, doktor mě šil (o nástřihu už téměř nevím)a manžel obvolával příbuzné - to vše v přátelské atmosféře. Vím, že na prvorodičku to byl velmi rychlý a snadný porod, ale o to víc budu vděčná personálu, který se o mě staral, specielně Dr. Petrů. Na odd. šestinedělí, se situace opakovala. Ležela jsem vpravo. Sestřičky příjemné, starostlivé, s kojením pomáhali o 106. Něměla jsem žádný nadstandart.
Na závěr mi nezbývá než říci, že další miminko zase jedině u Apolináře.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Re: Apolinář už nikdy!!! Dana - dvojčata - kluci - 18 měsíců 19.8.2000 23:0
*Re: Apolinář už nikdy!!! Romana, 3mesicni holcicka 29.8.2000 11:59
**Re: Apolinář už nikdy!!! Martina, 32. tyden 29.8.2000 14:45
***Re: Apolinář už nikdy!!! Lenka, Vojtíšek 6,5 měsíce 12.12.2000 22:9
****Re: Apolinář už nikdy!!! Markéta(Theodor,4týdny ) 14.12.2000 13:1
*****Re: Apolinář už nikdy!!! Barbora, dvě děti 14.12.2000 19:13
******Re: Apolinář už nikdy!!! Marketa 19.1.2001 20:19
*******Re: Apolinář už nikdy!!! Linda, Sára 1 týden 20.1.2001 20:51
*****Re: Apolinář už nikdy!!! Karla, 4 synove 14.2.2001 23:27

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.