| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Děti a sport

19.8.2010 18:46:10 Jana39

Dcera - konec se sportem

Zdravím a jdu si pro radu.
Moje dcera 14 let, dělá (resp.dělala) 4 roky sport, v družstvu byly (holky) úspěšný, dotáhly to až do celostátní ligy. Dceru to bavilo, ráda chodila na tréninky, má ráda holky-spoluhráčky, jsou dobrá parta. Ale v loňském roce jim byli „odejiti“ trenéři a byli nahrazeni jinými trenéry. S odchodem neměla problém jen dcera a my-rodiče, ale ještě asi 6 děvčat, které přešly do jiných klubů. A od té doby - celý rok chodila na tréninky s nechutí, cca 3x se stalo, že tam nešla, i to zatloukla, při zápasech bylo vidět, že hraje, ale s výrazem v obličeji, že ji to nebaví. Spíš to odehrála, aby to měla za sebou než aby z toho měla radost. Co jsem se jí nahučela do hlavy, že když se jí ten sport líbí, má ho ráda, je v tom úspěšná, hraje to dlouho, tak se nemůže rozhodnout v jednu chvíli, že s tím sekne. Že mě taky občas něco nebaví, ale musím zatnout zuby a zase bude líp. Na druhou stranu, nechci ji do něčeho nutit (nemám žádné ambice, aby byla sportovní hvězdou…), ale nechci, aby zrovna v tomhle věku se vykašlala na sport a začala se se spolužačkami „poflakovat“ po ulicích. Znám její kamarády, kamarádky z okolí, většinou je jen zájem o PC, shoppingování, facebook. Neříkám, taky to má ráda (někdy i já…), ale chci, aby viděla, že není jenom tohle.
Teď jde do 9. třídy, na vysvědčení max.4dvojky, žádný průšvihy nejsou, takže ji nechci vyhrožovat, že když skončí se sportem, tak ať si nemyslí, že bude někde courat, když přestane mít tréninky 4týdně.
Mám strach, aby „nezvlčela“, taky není žádná anorektička, takže bez sportu se začne kulatit. Tohle jí taky připomínám, že je prostě potřeba mít nějaký pohyb.
Čím víc se blíží nový školní rok, tím mám větší hrůzu, co začne. Ona se zatvrdila, že prostě tam už chodit nebude, ale dveře tam má otevřený. Já už prostě nevím, jak ji mám přesvědčit nebo nasměrovat.
Tak mě napadlo, jestli by mi někdo poradil.
Díky moc a sorry za dlouhý příspěvek 
Odpovědět
Průběh diskuze (13 názorů)
Téma: Dcera - konec se sportem Jana39 19.8.2010 18:46
*Re: Dcera-konec se sportem MarkétaP + 4 dcerky 19.8.2010 18:48
*Re: Dcera-konec se sportem binaryy szuká ovci 19.8.2010 18:50
*Re: Dcera - konec se sportem simka02 19.8.2010 18:58
*Re: Dcera - konec se sportem Jaanja + Vojtín + Olík 19.8.2010 19:26
**Re: Dcera - konec se sportem Jana39 19.8.2010 19:38
*Re: Dcera - konec se sportem Jana39 19.8.2010 19:35
**Re: Dcera - konec se sportem Jaana2 19.8.2010 20:55
**Re: Dcera - konec se sportem mocall 19.8.2010 21:45
*Re: Dcera - konec se sportem Jedůfka / 99,00 19.8.2010 19:36
**Re: Dcera - konec se sportem Jana39 19.8.2010 19:41
***Re: Dcera - konec se sportem Winky 19.8.2010 21:40
*Re: Dcera - konec se sportem 123 19.8.2010 21:56

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.