| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Děti a sport

  (?)
 Názory 110 z 4853  [Dalších 4843 >>]
ctvrtka 123886
24.8.2019 8:58:19
Syn 14 let na jare po sezone prastil s fotbalem (hral ho od sesti let) a vrhnul se na zavodni kanoistiku. Trener je z nej nadsenej, syn dobrovolne maka a sam se dopravuje na treninky,uvdime, co z toho bude.
Ja ve 14 ti sekla s vrcholovym sportem uplne, puberta halt. Jsem rada ze syn jenom vymenil sport a neco dela.
Ropucha + 2 ropušata 120300
23.8.2019 22:42:41
Sally ~R^
sally 3140
23.8.2019 22:40:24
Jitys,
nemuselo se nic stát... Dítě s pubertou najednou "vyhoří", rovnají se mu priority... taky tenhle kluk dělal fotbal od čtyř či od kolika, prostě jel v režimu, s tunelovým viděním - a mohl zjistit, že jsou na světě jiné sporty, než fotbal. Možná se mu i rozleželo, že třeba nechce být vrcholovým fotbalistou, ale jánevím atomovým fyzikem... Nevím, co je ten druhý sport, ale nejspíš bude méně profilový než fotbal, takže třeba menší konkurence a menší rivalita než ve fotbale, což může znamenat příjemnější prostředí.

Změno,
osobně, jako matce, by se mi ulevilo, kdyby dítě sešlo z cesty k vrcholovému sportu. Jako ano, ti na špičce asi vydělají peníze atd., ale ta jejich kariéra je obvykle velmi krátká a často skončí úrazem dřív, než se dostanou na ten vrchol - a pak jsou ve vzduchoprázdnu, bez vzdělání, kamarádů, bez orientace co vlastně dál v životě, když jim ten sport "zmizí". Ne každý má talent / chuť být trenérem - a oni nic jinýho než ten sport neumí a pak jsou fakt jak ta srna ve světlech reflektoru.
Osobně bych byla raději, kdyby moji puberťáci měli čas randit, a "flákat" se s kamarádama a pařit na kolejích, než dělat vrcholovou sportovní kariéru.
Karkulína 99978
23.8.2019 20:20:33
Sorry, ale připadá mi, že strašně tlačíš na pilu. Ano, pokud je ve fotbale dobrý a skončí s ním, je to škoda, ale svět se nezboří. Zkusí si jiný sport a když v něm náhodou nebude mistr světa (což mi připadá, že je hlavně tvoje noční můra), tak se taky svět nezboří. A jestli máš hrůzu z toho, že jakmile nebude 24/7 vytížen vrcholovým sportem, tak bude dělat průsery, tak bys možná měla přestat spoléhat na to, že od dělání průserů ho zachrání jen sport, a zaměřit se víc na jeho výchovu (třeba trochu zpřísnit, víc zapřáhnout doma), nastavení mantinelů apod. Tím nechci říct, že ho vychováváte špatně, to si nedovolím posuzovat, jen prostě sport není všechno. Kdyby byl na něho levý, tak byste taky museli najít jiný způsob, jak ho "zkrotit".
Blanče 42184
23.8.2019 18:06:47
Syn se na táboře ve 13 letech zamiloval, v září praštil se stávajícím sportem (naštěstí individuálním) a jezdil 3-4xtýdně vlakem cca 50 km do jiného města na tréninky společenského tance. Domů jezdil v devět večer, když jsme ho vyzvedli ve městě, kam chodil do školy, jinak v 10. Se slečnou se kolem vánoc rozkmotřili, v lednu nastoupil do tanečního svazu ve městě, kam chodil do školy a do osmnácti let tančil, našlápnuto na repre. Jeden půlrok na gymplu dokonce bydlel na intru, protože opravdu pokud jsme ho nevyzvedli, jezdil domů večer v deset, dřel x hodin denně. Přišel o partnerku - nic tragického, technický problém - a rok se mu nedařilo si s nikým sednout, fláká se, občas chodí běhat nebo do posilky, alespoň ale v klidu odmaturoval a ve výběru VŠ nehrál sport roli. Jestli znova začne - jde studovat jinam, to uvidíme.
Další dítě dosáhlo v juniorské repre nejvýš, kam dosáhnout lze a při přechodu do dospělé se kouslo a zabalilo to. Sportuje rekreačně a ve svém sportu trénuje potěr - ale jako volnočasovku, pracuje jinde.
U obou to beru tak, že naštěstí ten nejhorší věk zvládli se sportem a tím, co je na něm přínosné a jinak je to jejich život.
Alena 129302
23.8.2019 18:05:49
Presne tak, Slupko. Mam podobneho syna, trenink by nikdy neosidil, i kdyz by ho sport nebavil. Deti to nemaj jednoduchy, dospely necim sekne a ma pokoj. Tady na dite furt nekdo tlaci otazkama, promluvama, treneri, matka, porad aby neco vysvetlovalo. (dost jsem kroutila hlavou nad dramatizaci ala "kluci uz to vedeli" ) Je zrejme cas, zkusit zase neco jineho.
Federika 14090
23.8.2019 17:25:40
Renko,
proč ne. Mojí dceři je 11, momentálně gymnastikou žije, ale co já vím, kdy to bude chtít jinak..U nás teda 15 letý ještě závodí. Taky to nechám na ní, nakonec, těžko to pak v tom věku můžeš nějak ovlivňovat.
. . 133444
23.8.2019 17:12:50
Jitys, nemuselo. Jednak je to takové bouřlivé období, a pak taky (i v jiných obdobích):

Ono to rozhodnutí může zrát delší dobu, a celou tu dobu člověk pořád maká naplno a s nikým se o tom (svých pochybách, úvahách, že stačilo) nebaví, dokud to nemá rozhodnuto v sobě. Protože ví, že by ho přemlouvali a přesvědčovali v době, kdy sám nemá jasno, a nechce být takto ovlivňován. Maká naplno, protože kdyby se rozhodl pokračovat, tak by mu výkonnost a/či důvěra trenérů chyběla. Nebo je prostě zodpovědný, a dokud něco dělám, tak pořádně.

Znám to od sebe (tento způsob "ze dne na den" pro okolí, ale promyšleno dlouhodoběji), ale i od syna, který důvody svého zdánlivě poměrně rychlého rozhodnutí o ukončení závodní činnosti sdělil, takže vím, že nešlo o nic smradlavého. U části projevů toho, čeho už měl plný zuby, jsem i byla, takže jsem přesně věděla, o čem mluví. Řada lidí to ale bere prostě jako součást toho sportu a neřeší.

EDIT: u syna tedy šlo také o určité vyzrání - nechal závodění až v 16 i z toho důvodu, co tu píší někteří: jako zábava pro děcka dobré, ale...
Renka + 3 26652
23.8.2019 17:04:47
Jitys, ty děti někdy vyhoří, u nás takové radikální změny taky proběhly, a to i když se dětem v tom sportu dařilo, vyhrávaly. A najednou po skvělé sezóně, kdy vyhrály celkově nějakou soutěž, přišly s tím, že už to dělat nechtějí.
Renka + 3 26652
23.8.2019 17:03:21
Federiko, u nás dcera, moderní gymnastika, moderní tanec a teď jako tvůj syn, žije fitkem, zajímá se o stravování, připravuje si jídlo. Trochu to bylo ovlivněné tím, že v MG už v 15 chtěli, aby se ze závodnice stala trenérka, na sebe by měla minimum času, a to ji nelákalo. Ale moderní tanec mohla dělat pořád, prostě dospěla najednou k jinému názoru, sekla s tím a teď ji baví to fitko. Člověk jim do hlavy nevidí, ale hlavně když něco dělají a jsou spokojení.
 Názory 110 z 4853  [Dalších 4843 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.