| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Studium při mateřské

19.6.2009 9:58:18 Blanka+Adámek

Re: Dálkové studium práv

Nevim, jak je to jinde v CR, ale presne vim, jak je to na UK v Praze (ted koncim tretak), takze vsechno, co pisu se tyka Prahy.

Jinak nez prezencne (tedy denni studium) se prava delat nedaji a jen jako magistersky obor, nemuzes skoncit po 3 letech jako bakalar.

Prijmacky jsem delala ze sciotestu a myslim, ze na ty se pripravit neda. Ja to udelala tak, ze jsem si vyplnila cvicny test, ktery vysel nekdy v unoru v Mlady fronte, ten mi vysel skoro 100% a tak jsem se prihlasila (ale myslim, ze letos uz to nestihnes). Ovsem tehdy jsem podcenila, ze na to mas jenom asi hodinu, ja to kdysi vyplnovala cely den mezi kojenim a prochazkama a tak. Jsem uz nejaky patek po maturite, ale myslim, ze to nevadilo, chce to vseobecny rozhled a taky stesti, na nejaky otazky se proste nepripravis (me utkvely v hlave 2 - jedna byl uryvek nakyho dopisu a pod tim 5 jmen (ktery jsem v zivote neslysela) a kdo to napsal a druha byla tabulka, kde bylo uvedeno, kolik naka strana ziskala % ve volbach za 1. republiky a zase jsi mela uhodnout, ktera to byla strana - Hlinkova ludova, CSSD, Agrarni... ~t~ - fakt nevim, k cemu by mi byly takovyhle znalosti a kde bych je ziskala).

Kdyz se nedostanes a neskoncis v prijmackach nekde uplne na konci, tak si muzes zaplatit studium 1. rocniku - stoji to asi 40 tisic a dela se to patky a par sobot. Delas normalne vsechny predmety jako prvaci a i vsechny zkousky a kdyz mas dobrej prumer, tak te ten dalsi rok vezmou, kdyz mas horsi, tak mas aspon nakou bonifikaci u dalsich prijmacek a samozrejme zkousky ti uznaji. To je myslim taky dobry rozjezd, kdyz mas jeste maly deti a pokud si muzes nejak zaridit to patecni hlidani. Akorat ta cena ~:(.

Jinak nevim, co myslis tim, ze je to studium drahy. Ja naplatim vubec nic a to uz jednu VS mam. Skoncila jsem ji predtim, nez vstoupil v platnost VS zakon. A i kdybych ji skoncila az potom, tak platim asi jen 3 tisice za rocnik studia, coz neni tak moc. Kdybs ovsem nekdy uz zacla nakou VS studovat a nedodelala ji, tak to se potom plati vic, konkr. na pravech skoro 10 tisic za semestr (to je furt dobry, VSE ma pres 18 tisic). Funguje to tak, ze VS muzes bezplatne delat jen tak dlouho, kolik radne trva + 1 rok, takze prava 6 let, medicinu 7 let atd. Jestli uz predtim neco rozstudujes, tak se ti to secte - kdyz treba seknes se stavarnou ve tretaku, tak by ti na prava zbyly jen 3 roky a ty 2 zbyvajici uz musis platit.

Jestli jsi na matersky, tak ani neplatis zadny socialni a zdravotni, ani kdyz ti je vic nez 26 let (samozrejem ale od tech 26 let nemas zadny naroky na studentsky ulevy, jako treba tramvajenku. Ale obedy v menze mit muzes ~j~).

Jinak si myslim, ze zrovna prava se s detma studovat daji - ja zacla, kdyz bylo Adamkovi rok a 3/4, samozrejme zalezi na tom, jaky mas zazemi. Prednasky jsou nepovinny, seminare vetsinou povinny (toleruji tak 2 absence za semestr, ale nektery se daji nahradit treba vypracovanim nejake semestralni prace, prednesenim referatu a vzdycky muzes jit na celokatederni test - coz ovsem nedoporucuju, to byva masakr). A ty povinny seminare si muzes v rozvrhu setrepat do 1 dne a byt tak ve skole od rana do vecera, ale zase je to o tom, jestli ti ten 1 den nekdo pohlida - ja treba davala Adamka do 1 soukromy skolicky a po o. ho vyzvedavala moje mamka nebo tchyne. Mam spoustu spoluzaku, kteri pracuji na plny uvazek, je to sice zahul, ale jde to. Me skoncila RD v lednu a zacla jsem pracovat na pul uvazku a v pohode. Navic skola je rijen- prosinec a 1/2 brezna-1/2 kvetna, takze se jedna o 2x 3 mesice v roce.

Samozrejem nevim, jak dlouho jsi po skole a jak jsi na tom, ale z vlastni zkusennosti vim, ze to, ze mi na stredni a 1. VS lezlo vsechno samo do hlavy a vsechno jsem si snadno pamatovala, je mi ted uplne k prdu - protoze uz jsem proste stara. Fakt, musim vynalozit tak 10tinasobek usili, abych to do ty hlavy dostala, ale da se to. Navic mas zkusennosti, coz ti 20tileti spoluzaci nemaji (a to je zrvona na pravech docela podstatny) a taky jinej pristup. Aspon ja urcite - na 1 VS jsem to proste zkusila a nejak to dopadlo. A ted je mi vazne blby, jit na zkousku duta, kdyz te zkousi chlapik, kterej je mladsi nez ja ~t~

Ale rozhodne nelituju a doporucuju!!! Mit spoluzaky o 17 let mladsi, je skutecne obohacujici ZAZITEK ~b~. Jestli budes jeste neco chtit vedet, klidne mi pisni na mail.
Odpovědět
Průběh diskuze (26 názorů)
Téma: Dálkové studium práv Annitta 18.6.2009 21:0
*Re: Dálkové studium práv? vendyna (Janinka + Alenka) 18.6.2009 21:2
**Re: Dálkové studium práv? Annitta 18.6.2009 21:4
***Re: Dálkové studium práv? vendyna (Janinka + Alenka) 18.6.2009 21:6
****Re: Dálkové studium práv? Annitta 18.6.2009 21:10
*****Re: Dálkové studium práv? vendyna (Janinka + Alenka) 18.6.2009 21:16
******Re: Dálkové studium práv? Annitta 18.6.2009 21:20
*****Re: Dálkové studium práv? Babsi+2 19.6.2009 8:54
******Re: Dálkové studium práv? romana 19.6.2009 11:9
*******Re: Dálkové studium práv? bravad 19.6.2009 11:50
******Re: Dálkové studium práv? Michala 27.1.2012 18:20
*Re: Dálkové studium práv Káťa+2 Škubánci 18.6.2009 21:33
*Re: Dálkové studium práv Mirka+L+O 18.6.2009 21:33
**Re: Dálkové studium práv Káťa+2 Škubánci 18.6.2009 21:37
**Re: Dálkové studium práv Rybicka +1 18.6.2009 21:51
*Re: Dálkové studium práv 10.5Libik12 18.6.2009 21:55
**Re: Dálkové studium práv Rybicka +1 18.6.2009 22:6
***tady je přehled na Masarykově univ... Rybicka +1 18.6.2009 22:8
*Re: Dálkové studium práv arnoldka,Matěj05, Honzík08 19.6.2009 7:41
*Plzeň - nelze Meluzína78 19.6.2009 8:40
*Re: Dálkové studium práv bravad 19.6.2009 9:25
**Re: Dálkové studium práv Blanka+Adámek 19.6.2009 9:58
***Re: Dálkové studium práv Annitta 19.6.2009 10:19
****Re: Dálkové studium práv bravad 19.6.2009 11:49
*Re: Dálkové studium práv ...neviditelná... 19.6.2009 12:42
**Re: Dálkové studium práv ...neviditelná... 19.6.2009 12:50

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.