| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak přežít mateřskou dovolenou

Re: Krize

Milá Jiřino,
krize "matky na mateřské" přijde na každého a několikrát. U nás trvala celou zimu kolem 1,5 roku - rýma a kašel skoro nepřetržitě, šeredné počasí, smog, ven se nedalo skoro jít, ponorková nemoc z nepřetržitého života s tím malým tvorem, který se stále domáhá pozornosti. Únava a nevyspání dokáže složit každého. Když spí přes den, spěte klidně také. Od Radany tam máte skvělý návod, jak se alespoň jednou týdně vyspat. Pokud babičky opravdu nelze přesvědčit, je docela dobré získat nějakou stálou studentku či důchodkyni, která bude vám i dceři sympatická a jednou, dvakrát nebo klidně vícekrát týdně jí na pár hodin mimčo svěřit. Můžete to prospat (a to rozhodně bez výčitek!), přihlásit se na kurz keramiky, volejbal nebo astrologie, jít plavat nebo na masáž - to je úplně fuk, prostě něco, co by vám udělalo radost. Pokud si nemůžete placené hlídání dovolit, tak sehnat maminku v podobně situaci a vzájemně si pohlídat. Šikovná 12ti letá neteř nebo sousedovic dcera s pečovatelskými sklony je taky k nezaplacení. Rozhodně si nemyslím, že 7měsíční holčička je ještě malá na to, aby jí někdo občas pohlídal. Naopak, teď ještě bude bez obav s kýmkoli (teda každé dítě také ne), kolem 1-2 let to bude daleko horší a je dobré si najít už teď pár lidí, na které bude zvyklá. Většina tatínků bohužel k miminkům žádný zvláštní vztah nechová (vyjímkám se omlouvám), obvykle začnou dítě brát na vědomí - a občas do své péče - tak od roku, ale někdy třeba od 3 let. Tak se těšte, to je za chvilku. S mnoha babičkama je to podobné. Docela skvělá věc jsou Mateřská centra (seznam tu někde najdete), ale asi je na to vaše slečna ještě malá, spíš tak od 1,5 roku. Poohlídnout se po něm můžete klidně hned. Když nic jiného, tak se tam dají získat kamarádky, tipy na hlídání apod.
S kilama navíc je potřeba se hlavně teď zrovna netrápit. Pár receptů na "mateřské" hubnutí: výlety do lesa s kočárkem (nejlépe tlačit sněhem), možná už by to šlo i s dcerou v nosítku na zádech (vřele doporučuju), od roka na kole se sedačkou. Hladovět vážně nejde, ale je možné zkusit třeba již zmiňovanou dělenou stravu nebo nějakou jinou formu "racionální výživy".
Moc pozdravuje a drží palce
jitka
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Krize Jiřina,8měsíční holčička 19.12.1999 0:10
*Re: Krize Radana Chybová,2 kluci 8 a 6 let 23.12.1999 12:51
*Re: Krize Radana Chybová,2 kluci 8 a 6 let 23.12.1999 12:51
**Re: Krize Jiřina 23.12.1999 13:47
*Re: Krize Jitka Klinkerová, 2 holky (6 let, 7 měsíců) 3.1.2000 0:53

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.