| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak přežít mateřskou dovolenou

Re: Krize

Milá Jiřino,jak moc Vás chápu.Když bylo staršímu synkovi asi tak 8 měsíců,přijela jsem jednou s kočárkem ke své matce,vrazila jí bez řečí mimino ,vlezla si u ní na divan a prospala celé odpoledne.Byl to výsledek chronického nevyspání.Co zachránilo mé duševní zdraví,byla "horečka sobotní noci".Jednou týdně spali moji hoši u babičky.Celý týden jsem vydržela na nohou jen díky představě,že v sobotu hošíčkové zmizí,protože nespavost hochů trvala vcelku 4 roky.Máte-li obě babičky,přesvěčte je o tom,že jednou za 14 dnů jim miminko v noci tak velkou škodu neudělá a zkuste tento systém.Jen samotná představa,že se máte jednou týdně možnost vyspat, je velmi povzbudivá.
Co se týče tloušťky po dítěti,mám skvělý recept.Jednak
dlouho kojit,jednak chodit s kočárkem na děsně dlouhé procházky.Všechno obíhat pěšky,opírat se o kočárek(zvlášť teď v zimě je pěkně těžký) a uvidíte ty výsledky.V životě jsem nebyla tak štíhlá jako po dětech,když jsem provozovala tento režim.A věděla jsem všechno,co se v okolí šustlo, nic mi neuniklo.
Teď si hlavně nemyslete,že je něco špatného ve Vás,když máte takovéhle myšlenky.Možná si myslíte,že se o dítě musíte postarat jen Vy sama,jinak jste neschopná osoba,jak to ostatně rády vypravují některé matky hrdinky.Na to zapomeňte.Babičky se na miminko jen třesou,v nejhorším jim to vsugerujete.
P.S.:Pro tuto funkci se moc nehodí tatínci ,neboť bydlí ve společné domácnosti a dítě vzbudí obvykle oba.Dítě musí na výlet.

Hezké svátky!
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Krize Jiřina,8měsíční holčička 19.12.1999 0:10
*Re: Krize Radana Chybová,2 kluci 8 a 6 let 23.12.1999 12:51
*Re: Krize Radana Chybová,2 kluci 8 a 6 let 23.12.1999 12:51
**Re: Krize Jiřina 23.12.1999 13:47
*Re: Krize Jitka Klinkerová, 2 holky (6 let, 7 měsíců) 3.1.2000 0:53

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.