| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Uprchlická krize

  (?)
 Názory 110 z 26091  [Dalších 26081 >>]
madelaine 42020
5.3.2020 11:19:46
Že ty posloucháš našeho pana prezidenta? ~t~
Zaprvé, před osmdesáti lety byly strany dobra a zla dost přehledné. Za občanské války v rozvrácené zemi není úplně jasné, s kým a proti komu bojovat.
A těch důvodů je víc. V tamní kultuře je nemyslitelné, aby uprchla matka s dcerou.
Muži jsou silnější a mají větší šanci cestu přežít. Často chtějí připravit bezpečnější cestu pro své rodiny či blízké (legální a bezpečná cesta pomocí sloučení rodiny apod.); cena, kterou platí převaděčům je velmi vysoká a rodina si často může dovolit vyslat pouze jednoho člena, volí tedy logicky toho nejsilnějšího, který zde může uspět a podporovat rodinu na dálku; násilí a sexuální násilí ze strany převaděčů je více než běžné, mnoho žen je na cestě znásilněno a je to pro ně velké riziko (v poslední době se často setkáváme s tím, že ženy natolik počítají se znásilněním na cestě, že jako prevenci otěhotnění začínají brát před cestou hormonální antikoncepci); řada mužů prchá také proto, aby nemuseli být nasazeni v boji a podílet se tak na násilí a zabíjení.
iiiiiiiiii 69750
5.3.2020 10:42:54
"Íčko, je vidět, že sis z toho vzala přesně to, co sis vzít potřebovala. Tys mluvila se všemi mladými muži, kteří utekli? Máš reprezentativní vzorek jejich motivací a plánů do budoucna? Vždyť tomu ani sami nemůžete věřit, takové blbosti ;)."

Srovnávám to se situací před více než 80 lety u nás, kdy byly v okupovaném území zachraňovány židovské děti. DĚTI byly odváženy do náhradních rodin ve VB.
Teď utíkají mladí chlapci. Kde nechali dívky, maminky, babičky? Ty jsou přece mnohem ohroženější?
madelaine 42020
5.3.2020 8:54:40
Íčko, je vidět, že sis z toho vzala přesně to, co sis vzít potřebovala. Tys mluvila se všemi mladými muži, kteří utekli? Máš reprezentativní vzorek jejich motivací a plánů do budoucna? Vždyť tomu ani sami nemůžete věřit, takové blbosti ;).
iiiiiiiiii 69750
5.3.2020 8:22:39
"madelaine:

Zajímavý článek k tématu:

Politickou svobodu, s níž si čecháčkové třicet let nevěděli rady a nenaučili se ji využívat, střídá iluze ochrany před imaginárním nebezpečím zvenčí i zevnitř.

https://blisty.cz/art/98922-cmoudi-v-anitoneumimrict-aneb-kdo-si-to-tu-odskace.html?fbclid=IwAR0Git11B5rMgL4nXicTPQCF7vkQ4L2ggW5UKG8xRnQl8-qUzPdonK9tR7Q
-- ---------------------
https://blisty.cz/art/99015-nevdecnici-syrie-za-druhe-svetove-valky-poskytovala-utociste-evropskym-uprchlikum.html?fbclid=IwAR1gipk2AvC4IL_3hkUI4crUqULDdPKOY2m0Zwd2dXWifrkWP4G62fGgljs "


Blisty nečtu, nesnáším také označení "čecháčkové".

Jen k tomu azylu v Sýrii za 2. světové války:

Je pravda, že naši mladí muži utíkali během druhé světové války za hranice. Utíkali do VB a do Francie a přidávali se k tamní armádě a bojovali ve světové válce proti nacismu tam.
Ti dnešní mladí místo obrany své vlasti prchají před válkou do Evropy, ale své ženy, děti a starce nechávají doma. Jenže tu nenávist a frustraci si berou s sebou a nesnesou se se sebou navzájem ani jinde v Evropě.
adelaide k. 20327
5.3.2020 8:00:10
Analfabeto třeba proto, že jsou nejzpůsobilejší takovou cestu ustát? Ale je to marný, pokládáš už stokrát zodpovězené otázky, ne proto že bys chtěl aznát odpověď, ale proto že si myslíš, že ji znáš líp.
Analfabeta 141613
4.3.2020 18:40:15
Váleční uprchlíci by mi nevadili. Ale co Pákistánci, Afghánci, černoši? To se válčí v celém světě? A kde jsou ženy a děti, když na gumových člunech vidíme jen zdravé mladé muže? Nota bene - pokud chce někdo na gumovém člunu doplout z Afriky do Evropy, tak by měl mít nejen motor, ale i zásoby potravin nebo pohonných hmot. jak to, že to na fotkách "nebohých ztroskotanečků" nevidno? To není projížďka v Praze po Vltavě. Jak dlouho nás chtějí sluníčkáři krmit svými přiblblými pohádkami?
Analfabeta 141613
4.3.2020 18:36:35
K tomu lze dodat jen tolik: Britové, Francouzi a další koloniální mocnosti mají z minulosti dost másla na hlavě. Z kolonií dost zbohatli, dneska se bojí, že by po nich bývalé kolonie něco chtěly, hlavně prachy, že. Kecy o tom, že do kolonií vnesli nějaký pokrok, jsou bohapusté kecy, dost lidí tam taky dost drasticky vyvraždili. I proto jsou vůči imigrantům smířlivější. Němci zas mají máslo na hlavě z holokaustu a následků 2.světové války. My jsme ale kolonie neměli a žádné závazky vůči imigrantům nemáme. Máme dost vlastních problémů, vlastní potřebné i chudé, máme dokonce i vlastní nemakačenky, které by bylo docela záhodno přimět k práci. My nepotřebujeme další nefachčenky. jestli mají ekonomičtí migranti dojem, že na ně někde někdo čeká, ať laskavě zaklepou na dveře u sluníčkářů.
troposfera36 152458
4.3.2020 15:27:45
Mohu Se zeptat, kdy ses vzbudila do reality a bylo pozde?
Pam-pela 97353
4.3.2020 15:24:10
ToAr, psala jsem, že taky často nezamykáme byt...kolikrát se nám už stalo, že jsme měli dveře přes noc dokořán.
Kolikrát se mi stalo, že jsem nechala u auta klíček v zapalování.
Já jsem hodně důvěřivá k lidem...vždycky v nich vidím prvně to dobré.
Ale jak jsem psala, mám své hranice. A máme je všichni...v tom, na čem nám záleží...možná si je jen neuvědomujeme.

V tom "humanitárním" nic humanitárního není, jde zas primárně o prachy. Tam bychom se měli zlobit...ne na mě, že s určitými věcmi nesouhlasím. Já osobně si můžu hnout s věcmi kolem mě, a to dělám, jak nejlíp umím...nikoho nevyužívám, z nikoho netyju, dělám věci, jak nejlíp umím. Podle mne to i stačí, kéž by to dělali všichni, zvláš´t ti, co opravdu rozhodují.
Pam-pela 97353
4.3.2020 15:19:49
Mně? Mně Babiš samozřejmě vadí, a nejen ten, i ostatní miliardáři, kteří mají milionkrát víc, než spotřebují a kdy by spotřebovat dokázali. A tyjou z práce jiných lidí, na kterých jim vůbec nezáleží.
Protože se chovají jako rakovinová buňka. V přírodě každý urve jen to, co sní.

Já sama s tím ale nedokážu nic udělat a tito lidi mají spoustu nohsledů, kteří k nim vzhlížejí a volí je. Mají zaplacený celý amsámbl kolem sebe, který jim dodává bezpečí a ochranu.

nevadí mi syrská rodina, ani sto syrských rodin...nevadí mi nikdo, kdo se chce začlenit do celku, žít a pracovat podle toho, kde si vybral žít. Jestli splyne s celkem, jestli se bude snažit zvelebovat to místo, kde žije.
Vadí mi lidi, kteří sem přišli využívat toho, co si tu jiní lidi vybudovali...bez toho, aby přiložili ruku k dílu. A vadí mi to i z toho důvodu, že se pak na spoustu lidí patřících do toho státu pomoc nedostane. Jako my bychom se se měli primárně postarat o svou rodinu, děti, svoje stařečky atd...tak by se měl náš stát primárně postarat o totéž u nás doma.

Pokud Němci, Britové atd....mají přebytky, se kterými se chtějí podělit s davy z Východu, tak je to taky jejich právo.
Možná by nebylo od věci si prohlédnout čísla.
A možná i ty fotky, o jaké lidi PŘEVÁŽNĚ jde. Nevím, kdo z nás by většinu z nich nechtěl večer potkat v temné uličce.
Je za tím mnoho skrytého, je v tom hodně peněz...a těm, kdo je inkasují, opravdu nejde o ty chudáky utečence.
Myslím, že jsme dost naivní. Abychom se zas nevzbudili do reality, až bude skoro pozdě.

Tolik k diskuzi...
 Názory 110 z 26091  [Dalších 26081 >>]
Zdejší témata

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.