| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Šikovné ruce

  (?)
 Názory 110 z 11738  [Dalších 11728 >>]
KoproFka 76193
5.8.2019 14:55:58
Magráto vydrž! psaní všemi deseti považuju za skvělou věc!

Popravdě já všemi deseti píšu a nedovedu si představit, že bych nepsala. V podstatě se tím dodnes živím - dříve jako asistentka v AK - dlouhé přepisy diktátů, všemožného textu (v dřevních dobách pamatuji, jak mi šéf diktoval třeba hodinu do telefonu odvolání, páč nejlepší výkony podával ve stresu, já sluchátko opřené o rameno...)

Miluju psát všemi deseti!!~s~~s~

Teď v mé nové práci jsou z toho všichni v šoku, normálně s nimi konverzuji a do toho něco píšu, přitom se na ně koukám~:-D.... Moc mi to ulehčuje práci, že jsem schopna rychle cokoli zaznamenat... Z Ak mám pravou rukou zvládnutou i numerickou klávesnici (měla jsem na starosti vše okolo peněz a plateb)…

nedovedu si představit, že bych to neuměla~;((

Synátor už ví, že totéž budu chtít po něm~;)
Myslím, že každý den 20 min. přepisu úplně stačí, event., jako u nás ve škole 2xtýdně 45min... - do půl roku píšeš... důležité je snažit se nedívat na ty prsty... ~R^

daba+holčička 55689
4.8.2019 20:12:33
Tak, taky nepíšu všemi prsty, ale asi 5ti celkem, ale zvětšiny po paměti, každopádně to stačí na celkem rychlé psaní.
Marka 140743
4.8.2019 10:27:53
"osm let ruštiny bylo k ničemu"

Za ruštinu ve škole jsem ráda kvůli azbuce, to už bych se tak snadno nenaučila ve vyšším věku. Nechala jsem si ji v porevolučních rocích, kdy se dost studentů ruštiny zbavovalo. Já z ní i dobrovolně maturovala, přišlo mi to výhodné. Takhle kdykoliv budu potřebovat mohu ruštinu oprášit. Rusko je geograficky blízko, je to velmoc a dost pravděpodobně vždy bude, ať už si o jeho aktuální státní moci myslíme cokoliv. Podobně, myslím, by byla výhodná čínština.
Marka 140743
4.8.2019 10:18:59
magráto to dáš! Píšu všema deseti, ale koukám, co píšu, tak hned opravuji překlepy (dělám jich dost, často prohazuji písmena, jak mám jednu ruku rychlejší), to je výhoda elektroniky.

Horší by byl přepis textu. Jakš takš bez chyb jsme psala na gymplu, zvolila jsem si jako volitelný předmět ZOP základy obchodní přípravy a v rámci toho bylo psaní na stroji (ještě klasickém, takže i fyzicky to bylo náročné, bolela mě bříška prstů jak bylo nutné do stroje bušit, občas se zacvakla dvě písmena do sebe, když člověk zmáčknul najednou dvě písmena, nebo prst zajel mezi klávesy.... au au).

Angličtina se hodí pro diplomku, máš tak mnohem širší rozsah zdrojů a pro některá témata je to zásadní. Ale jestli s ní začínáš...tak raději zvol téma, kde budš mít dostatek zdrojů v češtině. Odborné texty v cizím jazyce, pokud s ním začínáš, budou dost náročné.
JiBi* 51820
3.8.2019 22:10:40
Nevím, kolik ti je teda let, ale já jsem se učila psát všemi deseti až po 40tce, kdy jsem si dala dálkově ještě jednu střední školu, kde bylo učení se psaní povinné v rámci osnov, a musím říct, že skoro polovina třídy raději školy nechala, než by se tohle ve vyšším věku učila, a další polovina ze zbytku si nechála vypsat lékařskou zprávu, že udrží v ruce sotva lžíci, takže psaní nepadá v úvahu, a byli tudíž od tohoto předmětu osvobozeni.
Mě psaní docela bavilo, myslím, že jsem byla vybavena mimořádnou dávkou trpělivosti, nicméně i tak musím říct, že naučit se psát tak jako bych se učila zamlada, to už mozek nepobral. Prostě ten věk už tam je bohužel znát. Ale všemi deseti bez koukání do klávesnice nakonec píšu.
josefka :) 157895
3.8.2019 15:48:45
Já se to naučila už na střední škole (a udělala jsem si rovnou státnice ve čtvrťáku) a i když jsem si střední vybrala fakt, ale OPRAVDU blbě, tak tohle byla jediná užitečná věc, kterou mi dala, za což jsem ráda. Páč to vůbec není těžké a je to dost praktická dovednost. Uvažuju teď, že stáhnu ten program Zav (na tom jsme se to ve škole učili) a zkusím nabídnout dcerce, jestli s tím nechce začít, třeba jí to přijde vhod.
erika,2 děti 94827
3.8.2019 11:55:48
Nevím co poradit...Chce to trpělivost a cvik. Já jsem měla psaní na střední škole, tak jsem se to tak nějak v pohodě naučila nenásilnou formou :) a udělala si pak ve třetím ročníku státnice. Tak hodně zdaru! Většina lidí mi nadává, že mi nestíhají při konverzaci odpovídat, a mně se zdá, že jim to děsně trvá ~t~
TiNiWiNi 109646
3.8.2019 11:25:37
Co se týče angličtiny, tak tu musíš pokořit jen do takové míry, jako jsou vaše testy. Tzn. že by jsi měla mít lektora, který tě bude připravovat pouze na ty testy. Nenechej se zlákat kurzy, různou nabídkou učebnic. Uč se fakt jen to, co budeš potřebovat.
Valkýra 10956
3.8.2019 11:02:51
Půlko,
přesně.

U mě se hrozně zhoršuje motorická přesnost, jakmile je něco na čas, jsem prostě pomalejší a rychlost je hned na úkor kvality. Asi než ta informace doteče z mozku do svalů... Jeden čas jsem se naučit psát všemi 10 zkoušela a nešlo mi to.
V práci by se mi to i hodilo, ale pracuju hodně s čísly a tam si prostě překlepy nemůžu dovolit. Chtěli by, abych byla trochu rychlejší, ale zádrhel není v rychlosti psaní, spíš v rychlosti rozhodování a schopnosti zpracovat rychle informace a reagovat na to.
 Názory 110 z 11738  [Dalších 11728 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.