| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vztekání a vzdor

Domácí vězení jako další dějství absurdního dramatu

Je tomu přesně jeden rok od vyhlášení prvního oficiálního případu nákazy novým typem koronaviru v českých zemích.

  (?)
 Názory 110 z 17297  [Dalších 17287 >>]
Konzerva 153011
24.9.2018 14:29:29
Jestli s těmi sousedy není rozumná řeč, jestli mají přístup, že jejich děti nikdy nic, tak bych svoji snahu soustředila na to, aby se moje dítě naučilo ty sousední děti ignorovat a nesnažit se s nimi si hrát. COž je samozřejmě strašně těžké, kdy jsou tak blízko.

Ale čas to podle mne vyřeší. Buď se tvoje dítě naučí je ignorovat nebo jak budou děti stárnout a budou samostatnější, si dokáží svoje spory vyřešit mezi sebou.
Růžena Kvašná 156832
23.9.2018 22:58:00
Dobrý večer.Zkuste si příště na hřiště vzít navlhčené ubrousky a plenu navíc.V klidu dítě přebalit a nechat ho pokračovat ve hře.Dítě Vám zrcadlilo Vaší náladu,když jste se zlobila že se pokakalo.Čím více jste se zlobila ...tím více bylo dítě v opozici~:-D
Růžena Kvašná 156832
23.9.2018 22:44:58
Ještě jsem zapomněla dodat,všímejte si jaké barvy při kreslení daného obrázku používá jestli veselé nebo smutné barvy,postavy které mu ubližují jsou silněji vykreslené více tlačí na pastelku.Nejdůležitější je přivést dítě k nakreslení obrázku nenuceně formou hry neříkat mu ..přímo nakresli co se tam přihodilo...spíše jak by si přálo, aby ta konkrétní situace vypadala jaké by chtěl mít kamarády a uvidíte že pravda vyjde najevo.Růžena
Růžena Kvašná 156832
23.9.2018 22:21:54
Dobrý večer.Četla jsem Váš příběh,který mne zaujal.Můj syn procházel stejným obdobím vím o čem mluvíte.Má rada zní...nechte ho nakreslit jak to bylo a uvidíte pravdu i beze slov.Držím palce...S pozdravem Růžena
Mirek_ 118172
15.8.2018 16:01:49
"Absolutně nechápu co se v tom dítěti odehrává."

Zkoušela ses ho zeptat? Jak vidí situaci on, co by rád? Zkusit se s ním dohodnout?

Návody fungují třeba na většinu lidí a většinu situací, ale ne vždy a na každého. Takže třeba ta obecná rada "zeptat se" nemusí u vás vést k cíli.
Zuzana Koubkova 156580
15.8.2018 14:54:35
Omlouvám se,ale s tímhle se prostě nedá souhlasit.Každé dítě je jiné,příručka neexistuje!Kéž by ano.Dnes jsem např.totálně zoufalá ze syna 3,5 roku. Jdeme dopoledne ještě se starší dcerou na hřiště s balónem a florbalkama. Po nějaké době jsem ho požádala, aby mi ukázal kalhoty, měla jsem podezření,že se pokakal.Odmítl,na moje prosby odpovídal jen NE, NECHCI,NEBUDU...Tečka.To už mě naštvalo. Po chvilce jsem řekla,že půjdeme domů na oběd,on opravdu pokakany byl,cítila jsem to...Scéna že nikam nejde. Řev,hysterie,já v klidu pomalu posbirala věci, on se mi věšel na nohu,snažil se mi sthnout batoh,kopal do mě...Poslala jsem starší dceru domů,sedla jsem si na zem do trávy,snažila jsem se ho uklidnit. Opět rány, strhnul mi vzteky brýle, tahal mě za vlasy, šlapal po mě...Rozbrecela jsem se.Připadala úplně jak kus hadru, jak tyranej pes.Absolutně nechápu co se v tom dítěti odehrává, ale já tohle v klidu fakt ustát nedokážu. Možná s nějakýma praskama na nervy. Postup jaký popisujete z knihy v případě,že má dítě záchvat, by v tomhle případě vůbec nezabral!Je "záchvat vzteku" a záchvat vzteku. Nebo jsme něco jako rodiče nezvládli...Nevím.Naprostá zoufalost.
konvalina 154981
20.10.2017 10:58:14
Potřebovala bych vědět váš názor na to, pokud dojde k nějakému konfliktu mezi vaším dítětem a sousedovic dítětem, jak to řešíte, když nejste přítomna konfliktu a každé dítě říká něco jiného. Příklad : Příjdou sousedovic děti žalovat např. že náš syn jim napsal nějaká sprostá slovo na papírky a vhodil jim je za plot, nebo jim na zahradu házel kamínky. Když se na to syna zeptám, řekne, že sousedovy děti ho provokovaly, nejdřív ho zavolaly, ať jde za nimi, on šel, ukazoval jim novou hračku, ale potom řekl, že si jde hrát k jinému kamarádovi. Sousedovy děti začnou žárlit, že si s nimi nechce hrát a ukazovat jim novou hračku, začnou ho provokovat, třeba ho slovně vytáčejí, říkají mu : heheč, neumíš kreslit tak hezky jako my ...., tvoje hračka je škaredá, máme hezčí hračky než máš ty apod.,jedno z dětí mu "škrtlo" po tričku fixem, když se otočil ( jako pomstu za to, že si s nimi zrovna nechce hrát). Jak vlastně zjistit, které z dětí má pravdu, když jsem to neviděla a jak ten konflikt vyřešit. Rodiče těchto dětí totiž nikdy nepřiznají, že by jejich děti něco provedly - provokovaly apod. Vždycky vidí vinu jen na to tom našem synovi.Já synovi samozřejmě domlouvám, nyní jsem mu i řekla, aby je nebral na vědomí a nereagoval na jejich pozvánky ke hře, pokud nedokážou i ony přiznat svou vinu. Já vždycky synovi před sousedovými dětmi řeknu, co udělal špatně a že to nemůže dělat házet kamínky apod., on řekne, že děcka provokovaly, sousedka řekne, že jejich děti nic nedělají jsou hodné, že špatné věci dělá jen ten náš... takhle to u nás vypadá při řešení těchto konfliků. Moc prosím o radu ~8~~l~
withep 93862
19.7.2017 10:25:38
Nene, jentakj, rodiče nepodlehnou, ale děti si dál jedou to svoje. Zdá se mi, že nejsi ochotná nebo schopná připustit tuto možnost. Hloupost bych do toho nepletla, dělá to můj svěřenec s LPM i syn s IQ 130+ (a nefunguje to ani jednomu). Jsou zdraví? Autisti to nejsou, ale pojetí nadání jako neuroatypie je zatím v plenkách a od lidí s mentálním postižením se taky tak jaksi očekává, že vnímají a cítí "normálně", jen holt rozumu moc nepobrali.
Bouřka 7675
19.7.2017 6:28:19
Jo, intelekt vysokej asi bude. On teda většinu těch problémů podědil, jen jsou u nějak výraznější než u mě.
withep 93862
19.7.2017 5:10:15
A co intelekt? Většinou, když je vysoký intelekt (kolem 130 a víc), znaky ADHD, PAS apod. jsou ve skutečnosti projevem "zrychleného mozku". Kdyžtak bych počkala do 6 let a nechala mu udělat WISC-III.
 Názory 110 z 17297  [Dalších 17287 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.