| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úklid domácnosti

Zasoutěžte si s filmem Willy a kouzelná planeta!

Vyhrát můžete hrnek a frisbee s motivem filmu.

  (?)
 Názory 110 z 20736  [Dalších 20726 >>]
erika,2 děti 94827
16.7.2019 11:35:09
Kydala jsem taky, když byl syn u babičky...Vyházela jsem dva pytle na odpadky s rozbitýma hračkama, jednu velikou nákupní tašku plnou papírů a sešitů, převlíkla postel, utřela důkladně prach atd. Syn se vrátil od babičky, začal přesouvat věci z místa na místo a se zoufalstvím zjistil, že jsem mu vyhodila kresby které "nutně" potřebuje. Podotýkám že měsíce po nich nesáhl a ted je problém. Grrr. Pokoj nutně potřeboval pročistit, bylo to tam jak u lidí, co shromažďují věci a odpadky. Kdyby uklid dělal se mnou, nedovolil by vyhodit nic, znám ho.
Lefff 13513
15.7.2019 21:54:31
Kydám a debordelizuju oblečení, obuv a věci, u nichž jsem si jistá, že je děti postrádat nebudou (vymatlané vodovky, tempery, zlámané pastelky apod.), ostatní věci (učebnice, sešity, výkresy, hračky... nechávám na dětech.
TaJ 81121
15.7.2019 20:22:53
Tak my tu letošní učení zatím ještě máme všechno na hromádce - je toho jedna hromádka ani ne 20 cm vysoká, včetně výkresů, sešitů, žákajdy apod. - učebnice odevzdal...ale jinak školní batoh jsem vyprala už v červnu, když se přestali učit, kufřík na výtvarku i penál máme doplněný, ostatní pomůcky zkontrolované a dokoupené, takže v září už pořešíme jen pár sešitů a obaly na učebnice, pokud budou atypické a nebudeme je mít z minulých let doma...takže školní pomůcky jsou u nás to nejmenší na uklízení v pokojíčku, bohužel je sběratel všeho možného i nemožného, pořád něco z něčeho vytváří a nutně potřebuje kdejakou krabičku, obal, papír, provázek...ale taky často ty věci nedokončí, tak to tu pak skončí v různém stádiu rozkladu, takže je tak nějak pořád co likvidovat a probírat, ale většinou to děláme jednou za rok o prázdninách, rovnou probereme i knížky a hračky, které už mu nic neříkají...
kája+dva 65364
15.7.2019 18:03:44
Kydání školních pomůcek miluji a kluci taky, většinou to provedeme hned poslední školní den. A vyhazujeme a vyhazujeme. Ani jeden není sběratel, takže vyhazují celkem rádi. Jinak mají pokojíčky vždycky dokonale uklizené.
byvala radka 154149
15.7.2019 13:58:36
u dcerky to samé
já, co potřebuji pořádek k tomu, abych ladila i psychicky, šílím
bohužel se to odráží i na mém vztahu k ní, fakt nechápu, že je někdo schopný toto vyrobit a hlavně v tom žít
Valoria 98559
15.7.2019 13:26:30
Kydam decak jen tomu nejvetsimu bordelari, protoze to jinak nejde. Zplesnively by snad i zdi a nabytek. Je ji 11 let a nejsem schopna ji donutit aby aspon spinave pradlo a nadobi skoncilo tam kde mam. U ni to je opravdu jak navsteva Ikei.
TaJ 81121
15.7.2019 13:11:30
Lenko, krabice a podobný sběr má syn v pokoji taky:-) on z toho zase vyrábí kabiny tramvaje, nebo autobusu, nebo nádraží, nebo něco podobného~:-D, ale pokud to jsou složené krabice a ne odpadky, tak mi to nevadí...a taky tam zase nemá v pokoji oblečení, to má dole v předsíni~;)
Lenka, 3 děti 144932
15.7.2019 13:09:03
tiše závidím, dceru baví vyrábět si krabicové domečky pro hračky, takže pod oblečením má sběr starého papíru - krabice v různém stádiu rozkladu. Je to srovnané, používané a pije mi to krev :-) (ale poctivě je ignoruju)
Dětské postýlky - největší výběr na Favi.cz
TaJ 81121
15.7.2019 12:46:27
Lído, tak u nás to třeba není o tom, že by nebyl schopný si přebral pastelky a hračky, ale on by sám od sebe nevyhodil nikdy nic, ani to, co už nepotřebuje...a pokoj má 9 m2, takže občas se něco probrat musí...ale zase bych mu to neprobírala sama bez něj, to ne...vždycky se na tom podílí, já ho spíš navádím stylem - tohle už jsi nevytáhnul nejmíň rok apod...což on pak i uzná...ale kdyby se měl rozhodovat úplně sám, tak jsou tam teď klidně ještě i hračky pro mrňata...u nás je naštěstí záchrana ta půda, když už fakt trvá na něčem, co vím, že stejně nikdy nevytáhne, tak to dáme na půdu a když se po tom nějakou dobu neshání, tak to pak dáme pryč - někdy i s jeho vědomím, protože pak sám vidí, že to fakt nepotřeboval...
TaJ 81121
15.7.2019 12:36:04
My děláme úklid pokojíčku každé léto, ale i se synem...on je hrozný sběratel všeho, ale zas mu nechci vyhodit, na čem mu záleží a co je pro něho důležité (a chápu, že na to máme rozdílný názor), takže vždycky vyházíme úplně všechno z pokojíčku ven (kromě nábytku), vyluxujeme ve všech koutech, pořádně uklidíme i tam, kam se normálně moc nedostaneme...a pak tam ty věci postupně dáváme zpátky a přitom třídíme, máme po ruce veliký pytel na odpadky, něco letí rovnou tam, něco na půdu (odkud sem tam potom časem něco vyhodím~;) ), něco si chce nechat...ono ho to stejně většinou :-)po nějaké době přestane bavit a jde si něco dělat, takže zase takové dohady, že mu něco chci vyhodit nejsou~;) - stejně to jsou nejčastěji různé papírky a obaly od bonbónů, čokolád, nebo věci typu papírový pytlík s logem infocentra města, kde jsme kdysi byli apod.~;)...Zrovna v pátek jsme pokojíček uklízeli, vždycky třeba i obměníme obrázky v rámečkách, nebo nějaké plakáty, drobné doplňky...teď jsme třeba narovnali na stůl jeho sbírku hrníčků s fotkami lokomotiv - dali jsme tam pastelky a různé psací potřeby - nám to zabíralo místo v lince a takhle to má aspoň pěkně na očích a ještě to slouží...:-)
 Názory 110 z 20736  [Dalších 20726 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.