| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Pes

  (?)
 Názory 110 z 31140  [Dalších 31130 >>]
Analfabeta 141613
22.1.2020 1:35:25
Obrázek se nevložil, z FB to asi nejde (a já to taky moc neumím)
Analfabeta 141613
22.1.2020 1:34:27
Ne, vozík dostane, když má hexenšus, čili ochrne na zadní nohy. Přední běhají a zadní se vezou na vozíku (viz: https://starty.cz/clanky/zajimavosti/invalidni-vozicky-pro-psy/ ). Do té doby jsem netušila, že je něco takového možné. Když nám ochrnul pes a nepodařilo se ho rehabilitacemi rozchodit, objevila to dcera na internetu. Pes strávil na vozíčku cca 5 let a jezdil s námi na různé výlety, on byl schopný na tom vozíku mastit i za zajícem. Akorát musel být pod dohledem, protože když ten vozík převrátil, tak už ho zpátky na kolečka nenahodil. Nebo se taky občas do něčeho zamotal, třeba v lese do větví, a pak nemohl dál. Ale byl naprosto spokojený, protože měl volnost. My ho totiž rehabilitovali na chodítku, kdy vlastně toho psa nadnášíš na trákách, ale po hodině takové rehabilitace jsem pak potřebovala rehabilitaci i já, to je děsná dřina. Ten vozík byl úleva pro nás i pro toho psa.

Ti psi fakt jsou, jako by si z oka vypadli. Příbuzní nebyli, my ho měli od známých, byl to potomek jejich psinky.
nordica 81215
20.1.2020 9:20:19
Tak jsem sem v sobotu vložila dost dlouhý příspěvek ohledně mých zkušeností se 3 útulkáči, kde jsem uvedla název nadace, která má na svých stránkách nabídky pejsků z různých útulků. I když je každému soudnému člověku jasné, že NADACE je nezisková entita, byl celý můj příspěvek smazán. Administrátoři, můžete na sebe být pyšní, hlavně, že se tady uvádějí tipy na hotely, restaurace, odkazy na modní e-shopy apod. Fakt jste ubožáci - tohle bylo o radách eventuálním zájemcům o osvojení psa - takže pomoc zvířatům. Klidně mne zabanujte, ale tohle je megatupost!!
Ráchel, 3 děti 76748
19.1.2020 23:59:10
třeba byli příbuzný ~:-D
tyjo, na vozíku - jakože vůbec nechodil a vozili jste ho?
Analfabeta 141613
19.1.2020 23:29:03
Ráchel, Vy jste nám ukradli psa!!! Přesně takového jsme měli doma, než teda zesnul v docela požehnaném věku 16 let, posledních 5 let byl ochrnutý na vozíku. Taky prý kříženec asi jezevčíka a kokra, ale naprosto hodný a úžasný zvíře!
nordica 81215
19.1.2020 14:57:58
Vlastně potvrzuji z vlastní zkušenosti výše napsané - u nás už 3.kokřice z útulku, poprvé jsme šli do "neznáma" a ještě kápli na týranou, traumatizuovanou chudinku, ale byla to láska na první pohled. Hodně pomohlo, že byl doma už jeden bezproblémový pes a ten ji v podstatě hodně naučil. I tak to trvalo půl roku, než si vše sedlo. U čísla dvě jsem už věděla, do čeho jdeme, tady byla práce snažší, protože už byli doma ti dva předešlí, takže smečka fungovala perfektně. Ted´mám 3.z útulku, ale z jiného, čubina je hrozně hodná a kromě urážení se i bezproblémová. Jak tady píší všichni - chce to projet pesweb, podívat se na Facebook, můžeš se podívat i na nadační fond Pes v nouzi, tak vyvěšují různé útulky nabídky a charakteristiky pejsků, takže si můžeš vybrat i podle bydliště. Hledat reference, do vybraného útulku párkrát zajet, vzít si kandidáta na adopci na procházku, a pak už jen doufat, že vše bude fungovat. Slušné útulky pustí zájemce dovnitř, o psovi mu něco taky sdělí, dají ho pouze na smlouvu s možností kontroly nebo aspoń závazkem podávat občas zprávu, v ideálním případě i očipovaného a vykastrovaného. Nebo se podívat po dočaskách na nějaké štěně, tam je výchova a přizpůsobení snažší. My měli v podstatě štěstí a jsem rozhodnutá jít do adopce z útulku v budoucnu zas.
neznámá 91073
19.1.2020 13:03:23
Pse, ani já a ani Len nemyslela další křížení a množení útulkových psů.
Řeč byla o plánovaném spojení PP psů rozdílných plemen.
Len 108740
19.1.2020 12:58:44
Neznama, no, moje svagrova je veterinarka a od te mam prave informaci o zdravi krizencu dvou ruznych plemen (ona sama teda chova pracovni NO). Asi zalezi, jaka odborna verejnost. Tady u nas je to pomerne znama vec, krizenci dvou ruznych plemen maji i z tohoto duvodu uplne nejlevnejsi pojisteni. Problem je, kdyz se pak tihle krizenci krizi dal.
Lenka, 3 děti 144932
19.1.2020 12:56:36
kopíruju PESNARUBY protože myslím, že stojí za to, aby byl zachován a přečten¨Bude mi to smazané, ale na tu chvilku, třeba to stihne si zakladatelka přecíst.

Pejsek z útulku ok.
Jen bych si ujasnila, co chci.
Máte zkušenosti, víte jakou povahu pejska chcete, víe jestli fenu nebo psa?
Chcete spíš mazlíčka, nebo aktivní plemeno?

Mimo útulků vedených pod městy existují ještě různé neziskovky.
Většinou zájemce i lustrují. Nebojte se toho.

Chtějte o pejskovi vědět co nejvíc, ptejte se. Jdětě klidně několikrát na procházku, koukejte jak se pejsek chová. Pokud nemáte zkušenosti, vemte sebou někoo, kdo pejskům rozumí.

Zjistěte si reference na útulek, dočasku, nezsikovku.

Je dobré si uvědomit, že nevíš co pejsek má za sebou jací byli jeho rodiče (povahova, zdraví).
Já tady kladu hodně důraz na období tzv. ranné socializace, která je pro stěnata velmi podstatná. Většinu si stěne odbyde ještě u chovatele a proto je tak důležité, aby se dobře socializoval a zvykal si na smečku a její pravidla, rodinný život, domácí zvířata.
Pokud toto období prožije někde ve stodole, v krabici, někde v kotci, logicky mu to chybí.

Pokud pejsem něco má prožitého, nemusí se to vždy povést srovnat.
Ne vždy to prostě jde.

Mám fenu vytaženou z množírny, fenu kterou někdo "zapomněl" socializovat a zavřel jí do kotce, fenu kterou napadala druhá fena v domácnosti ...
Na druhou stranu jsou to psi, kteří třeba nezkušeným z dočasky nikdy nedáme.

Jen že láska, čas, učení, zvykání je super. Jde udělat milion pokroků, milion posunů ale ne vždy to je hned super a ne vzdy to jde na 100 procent.

Za mě ano, pejsek z útulku, jen to chce hodne u toho přemýšlet. Je to super.
Držím palec.
Lenka, 3 děti 144932
19.1.2020 12:54:23
Cairo, proč radši psa než kočku?
 Názory 110 z 31140  [Dalších 31130 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.