| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Přirozený porod

  (?)
 Názory 110 z 3239  [Dalších 3229 >>]
.kili. 125672
28.11.2016 17:58:09
https://video.aktualne.cz/dvtv/porodnikum-jde-o-moc-matku-neresi-porod-doma-je-bezpecnejsi/r~2c12dbfeb4e511e6b635002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1


intuice předkládané jako fakta
iiiiiiiiii 69750
20.11.2016 19:02:36
A co když nikdo nelže?
Vypravěči tento příběh znají pouze z vyprávění.
U porodu přítomen nebyl MUDr. Jiří Knor, Ph. D., lékař a náměstek pro léčebně preventivní péči ZZS Středočeského kraje ani Petra Sovová, předsedkyně Hnutí za aktivní mateřství, kteří se k případu vyjadřují.

J. Knor tvrdí, že:

Včera večer před 21. hodinou vyjížděli středočeští záchranáři k případu porodu v chodu, kdy volající uvedla, že neslyší srdeční ozvy dítěte. Po příjezdu posádky na místo se ukázalo, že se jedná o plánovaný domácí porod, u kterého byla přítomna porodní asistentka/dula.
Za několik málo minut za pomoci záchranářů žena porodila, novorozenec však nedýchal. Zasahující tým v čele s lékařkou neprodleně zahájil úkony neodkladné resuscitace. Během dvaceti minut vypjatého úsilí záchranářů se všemi dostupnými prostředky byly vyhlídky miminka nejisté. Teprve poté se jeho stav postupně stabilizoval.
(...) Bez včasného zásahu záchranné služby by v tomto konkrétním případě novorozenec zemřel záhy po porodu.
Pro lékaře a všechny záchranáře v přednemocniční péči jsou tyto výjezdy za "hranicí", patří k těm nejtěžším a nejvypjatějším - odborně, emocionálně i forenzně. Vždyť doposud nepadlo definitivní soudní rozhodnutí v „brněnské“ kauze, kdy lékař transportoval rizikového novorozence po domácím porodu do nemocnice proti vůli matky.

P. Sovová na http://www.unipa.cz/index.php/media-menu/item/132-vyjadreni-hnuti-za-aktivni-materstvi-h-a-m-a-unie-porodnich-asistentek-unipa-k-tvrzeni-zastupce-zachranne-sluzby-dale-jen-zzs-k-zasahu-u-porodu-doma-14-11-2016 uvádí toto:

Na facebookové stránce ZZS Středočeského kraje popisuje lékař a náměstek ZZS Středočeského kraje Jiří Knor událost jako drama, kde nebýt zásahu zdravotníků ZZS, dítě by nepřežilo. Porodní asistentka, která byla u porodu přítomna, popisuje přitom okolnosti takto:
"Záchranáře volal na můj popud otec rodícího se dítěte, protože jsem zjistila, že srdeční ozvy dítěte se během porodu příliš snížily. Záchranáři dorazili několik minut před samotným narozením dítěte a po příjezdu přihlíželi mé práci a asistovali.
Miminko po porodu nebylo v dobrém stavu, takže jsem zahájila úkony k podpoře životaschopnosti dítěte – taktilní stimulaci, fyzický kontakt s matkou, přikrytí – uchování v teple, vyčištění pusinky, prodýchnutí ambuvakem. Pupeční šňůra stále ještě tepala a srdeční akce miminka byla dobrá. Záchranáři situaci sledovali, asistovali a pomohli s odsátím dýchacích cest. Jiného jejich aktivního zásahu nebylo třeba, protože stav dítěte se stále viditelně lepšil. Po 30 minutách již se stav novorozence nelišil od stavu běžného novorozence bez počátečních komplikací. Proto rodiče odmítli následný transport sebe i dítěte do porodnice a zůstali doma, kde jsem s nimi ještě několik hodin zůstala i já.
Záchranáři se chovali profesionálně, na zavolání přijeli, byli k dispozici a čekali, zda bude potřeba zasáhnout, což nakonec třeba nebylo. To ovšem nelze většinou předpokládat dopředu. Nabídli rodičům transport do porodnice. Když to rodiče odmítli, záchranáři to respektovali, nechali si od rodičů podepsat reverz a odjeli.

----------------------------------------------------------------------------------
Záleží na úhlu pohledu vypravěčů. Ty příběhy se shodují.
Záchranáři tvrdí, že pomáhali při porodu, PA tvrdí, že jí asistovali. Po porodu podle záchranářů novorozenec nedýchal, podle PA nebyl v dobrém stavu. Záchranáři dle svého tvrzení resuscitovali, PA uvádí, že pomáhali odsávat dýchací cesty, ona použila ambuvak. Po půl hodině se už děťátko jevilo jako normální novorozeně, rodiče odmítli transport do nemocnice. Nejsou tam žádné rozpory. Možná se pan doktor vyjadřuje příliš emotivně, ale sám ty emoce ve svém příspěvku vysvětluje.
--
Domnívám se, že si maminka opravdu svůj porod takhle nepředstavovala. Co je na tom škodolibého? Místo klidu a intimity strach o dítě, záchranáři,...
Gertruda 71818
20.11.2016 17:52:42
Jo, to je prostě jenom takové škodolibé rejpnutí od věci, na které se soustředí většina diskutérů o podobných tématech.
Důležité je kdo lže. A jestli je to ten záchranář, tak je to ještě větší průser, než by jeden čekal.
Gertruda 71818
20.11.2016 17:33:07
Nepřipadá ti na tom příběhu víc fascinující, než tvoje hezké obavy o intimitu rodičky, že v něm někdo lže?
iiiiiiiiii 69750
20.11.2016 14:05:47
Zpráva o výjezdu záchranářů ke komplikovanému domácímu porodu ve středních Čechách se na facebooku záchranky objevila v úterý. Podepsal se pod ni lékař Jiří Knor, který je zároveň náměstkem pro léčebně preventivní péči. Popsal pondělní výjezd záchranky, kterého se sám neúčastnil.
(https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1292568684108258&id=1006624739369322&substory_index=0)

Proti jeho tvrzení se ale ohradila jak Unie porodních asistentek, tak Hnutí za aktivní mateřství. Porodní asistentka, která byla u porodu přítomná, a rodiče novorozence jim totiž průběh událostí popsali zcela jinak.

A jak tedy porod podle přítomné asistentky probíhal? Během porodu se skutečně snížily srdeční ozvy dítěte, asistentka proto řekla otci, ať zavolá záchranku. „Záchranáři dorazili několik minut před samotným narozením dítěte a po příjezdu přihlíželi mé práci a asistovali. Miminko po porodu nebylo v dobrém stavu, takže jsem zahájila úkony k podpoře životaschopnosti dítěte – taktilní stimulaci, fyzický kontakt s matkou, přikrytí – uchování v teple, vyčištění pusinky, prodýchnutí ambuvakem. Pupeční šňůra stále ještě tepala a srdeční akce miminka byla dobrá,“ popsala asistentka.

Místo dvacetiminutového vypjatého úsilí v boj o život miminka, o kterém mluvil lékař, proběhlo vše mnohem klidněji. „Záchranáři situaci sledovali, asistovali a pomohli s odsátím dýchacích cest. Jiného jejich aktivního zásahu nebylo třeba, protože stav dítěte se stále viditelně lepšil. Po půl hodině se již stav novorozence nelišil od stavu běžného novorozence bez počátečních komplikací,“ uvedla dále asistentka.

Její popis se shoduje se slovy lékaře jen v jediném. Rodiče dítěte opravdu odmítli následný převoz dítěte do nemocnice a podepsali takzvaný revers. Jak ale vyplývá z vyprávění asistentky, bylo to za značně jiných okolností, než které předestřel lékař. „Šlo o matčino již čtvrté dítě a matka je zdravotní sestra, která dříve pracovala na ARO. Dítě se nadále vyvíjí jako zdravý fyziologický novorozenec, což jsem viděla na poporodní návštěvě druhý den po porodu a konstatovala to i dětská lékařka, která přišla dítě prohlédnout,“ uzavřela asistentka.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/zachranka-domaci-porod-unie-porodnich-asistentek-f7j-/domaci.aspx?c=A161120_094213_domaci_pku

-------------------------------------------------------------------------------
Takže členové záchranky stáli u rodičky a sledovali probíhající porod, pak sledovali PA, jak pomocí ambuvaku prodýchla novorozeně, které se jí zpočátku nezdálo v dobrém zdravotním stavu. Pak si nechali podepsat revers a odjeli.
Doopravdy učiněná intimita a přirozený klid při domácím porodu.
Záchranáři byli na místě minimálně půl hodiny, možná hodinu.
.kili. 125672
19.11.2016 19:02:00
-" si nemyslím, že když se člověk vyjadřuje k něčemu, co někdo napsal, musí se vyjadřovat ke všemu, jinak se dopouští zločinu vytrhnutí z kontextu, nebo musí použít tatáž slova, "

vytrhnutí z kontextu není zločin, je to hrubá chyba argumentační, je to klamavá argumentace. Nemusí nikdo používat tatáž slova, ale nesmí měnit smysl sdělení, např. tím, že jeho část zamlčí - tak jak jste to provedla Vy.
.kili. 125672
19.11.2016 18:56:59
- " Teď se chováte jako kdysi často moje matka, ta říkávala "Ty si myslíš, že...!"

já jsem nikde nevyjádřil, že i jen tuším,co Vy si myslíte.

- " mýlíte se, nemám v úmyslu využívat polovičních pravd jako nástrojů velkých lží.!

já jsem nikde nesdělil, že to máte v úmyslu. Vy jste poloviční pravdu použila jako nástroj velké lži,jedno za jakého popudu.

- " nikdo zdejší nemá dost trpělivosti, aby uskopojil vaši zálibu v chytání za slovo... ~"

a co já s tím ? Trvám na tom co jsem sdělil a odděluji to od úprav, které s tím kdo provádí úmyslně či neúmyslně. Vy to máte za zálibu v chytání za slovo. Sama máte možná zálibu něco mínit a něco jiného napsat a možná Vás baví překrucovat to, co napsal někdo jiný. Rozumíte si tak s těmi, kteří to dělají stejně jako Vy.
withep 93862
19.11.2016 18:21:58
Teď se chováte jako kdysi často moje matka, ta říkávala "Ty si myslíš, že...!" A já si vždycky říkala, jak ona může vědět, co si myslím, lépe než já? Vždy se mýlila, myslela jsem si něco úplně jiného.

Takže ne, mýlíte se, nemám v úmyslu využívat polovičních pravd jako nástrojů velkých lží. Ale zároveň si nemyslím, že když se člověk vyjadřuje k něčemu, co někdo napsal, musí se vyjadřovat ke všemu, jinak se dopouští zločinu vytrhnutí z kontextu, nebo musí použít tatáž slova, jinak se zacyklíte a budete tvrdit, že jste netvrdil, co jste tvrdil, a tak pořád dokola. Škoda, že tady nejste dva takoví, nikdo zdejší nemá dost trpělivosti, aby uskopojil vaši zálibu v chytání za slovo... ~k~
.kili. 125672
19.11.2016 16:15:21
"Někdo tady tvrdí, že je zneužitím (RZS), pokud pacient či jeho zákonný zástupce nabízenou péči (hospitalizaci) odomíntne."

Nevšiml jsem si, že by tu někdo něco takového tvrdil

- "A že když už si ji zavoláme, je třeba se podrobit režimu pomoci."

co zmiňujete je část mého vyjádření, abyste využila poloviční pravdy jako nástroje velké lži. Mé vyjádření pokračovalo větou o souhlase s právním pořádkem, kterou jste ve své zmínce úmyslně zamlčela.
withep 93862
19.11.2016 15:56:45
Někdo tady tvrdí, že je zneužitím (RZS), pokud pacient či jeho zákonný zástupce nabízenou péči (hospitalizaci) odomíntne. A že když už si ji zavoláme, je třeba se podrobit režimu pomoci.
 Názory 110 z 3239  [Dalších 3229 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.