| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vztah k sobě

  (?)
 Názory 110 z 7494  [Dalších 7484 >>]
Mirek_ 118172
1.5.2019 7:15:48
Nemusíš se bránit.
Můžeš zvolit "nebránění se". A proč volíš "bránění se"?
Třeba chceš, aby druzí měli na tvoji osobu stejný názor, jako máš ty sama. A nebo máš jiné důvody. Ale těžko ti je někdo vyčte z hlavy, do té vidíš jen ty sama.
wer 81075
29.4.2019 19:03:11
Rišulko, jistě že lze mít respekt. Ty, když něco potřebuješ nebo žádáš o pomoc, není to jen tak z plezíru. Ostatní lidi jsou tu od toho, aby respektovali tebe a potřeby tvého dítěte. Máte na to oba nárok.~x~
Alraune 129596
29.4.2019 16:12:50
Snaž se v komunikaci vybrat vždycky to podstatné. Pokud komunikuješ tak, jak se píšeš, musí být pro okolí obtížné se v tom vyznat. Není nutné seznamovat ostatní se všemi detaily, ztratí se v tom a celkem logicky se snaží rozhovor ukončit, nebo se mu vyhnout.

Mmch, nejsi příliš hodná, jsi prostě hodně citlivá a soustředěná na sebe a zraní tě i to, nad čím by jiný mávnul rukou. Chodíš k psychoogovi? Starat se o speciální dítě je zátěž, možná bys sama potřebovala nějakou terapii proti vyhoření a rady ohledně duševní hygieny.
Firenza 130641
29.4.2019 16:00:17
.. podívej Risulko , určitá míra asertivity se dá nacvičit. Proste to okoukáš od těch přirozeně prubojnych jako kroky na aerobic. Jde to ... jen musíš mít vedle sebe občas někoho s " proriznutou pusou" " nějakou herdek babu", někoho kdo u pultu v obchodě vyhada nejčerstvější šunku :-) a ještě mu ji zabalí s úsměvem. ....hledej i takové lidi kolem sebe a věř , že vedle nich ti ta asertivita nebude připadat těžká. ....o koukej to od nich...jde spíš o postoj těla, tón hlasu, přímý pohled do očí, jasně řečeno : "já si preji, prosím udělejte. .."
1kulička 119729
29.4.2019 15:25:44
Valkýro, tohle dělají "malí lidé". Bohužel se to v naší společnosti ještě pořád drží, ale myslím, že je to mnohem lepší než před 30 lety. Takové to "kdo se ptá, je blbej, že to neví"
Jsem fakt ráda, že nedělám v české firmě. Ne že by se takoví lidé v zahraničí nevyskytovali, ale je jich mnohem míň. A teď máme skvělý kolektiv, ikdyž se vlastně "vztahujeme" jen přes laptopy - to je taky výhoda.
1kulička 119729
29.4.2019 15:01:24
Rišulko, to je dobrý krok, že si to uvědomuješ. Další krok je, "jak to udělat, abych se tak pořád necítila."
Přesně ti rozumím, bývala jsem v taky v takové pozici a to někdy i tady na rodině. Jsi jednak hodná holka a očekáváš od druhých podobný přístup, proto jsi ochotná vysvětlovat a prostě vydáváš signály, které bys ty sama považovala u druhého za správné, ale většina lidí nejsou "hodné holky" a hlavně nikdy neprožili tvoje problémy. Je to dost o sebevědomí, taky naplánování si, co přesně od druhého chci. Můžeš být pro druhé špatně srozumitelná.
Mě se třeba stávalo až po odchodu od lékaře, že jsem na něco důležitého zapomněla - anamnéza dcery byla složitá a doktor během rozhovoru nestíhal vše pobrat. Tak pro mne závěr je si např. sepsat, co vlastně chci, jaký závěr čekám apod. a nepředkládat zbytečně podrobnosti, které mohou budit nejrůznější dohady o mé schopnosti rodiče. Člověk, pokud má v pořádku sebevědomí nebere různé rádoby poučky vážně, ale pokud je přetížen starostmi a pochybuje, zda dělá vše správně, blbé kecy ho ještě dolomí.
Takže bych to poradila 1. zapracovat na sebevědomí - máš těžký život, musíš ho zvládat sama, pro syna jsi vybojovala lepší školy, lepší péči a mělas jen malou podporu - a vše jsi zvládla dobře. Málokdo by to zvládnul bez pomoci a ty děláš vše nejlepší pro tvoje dítě. Proto jsi dobrá! Někdo, kdo se po tobě vozí by těžko dokázal!
2. Neuvádět zbytečnosti, být srozumitelná, předem si formulovat cíle.
No a za 3. - školy a někdy i zdravotníci rádi komentují směrem k rodiči "ze setrvačnosti, z profesionální deformace" a neuvědomí si, jak se můžou rodiny dotknout. Nebrat to moc vážně a říkat si pořád, že ty znáš svoje dítě nejlíp.
Kat 121378
29.4.2019 13:48:41
Hodna, to rozhodne!!!! To nemenit! Zkusenost z okoli: dlouhodobe pretizena maminka,ktera musi resit milion zasadnich starosti, je na to sama,nema oddych,chybi nekdy i ruznoroda spolecnost dospelaku atd, je mnohem vnimavejdi k ruznym i drobnym vecem "mezi radky". Ono proste 100* nic umorilo osla. Ale rozhodne nebyt v te pozici podrizene osoby! Kolik maminek dela pro sve dite to vsechno jako Risulka?
Kat 121378
29.4.2019 13:44:06
Matko,jo. To je vyborna poznamka! A nekdy to tak byva. Dela to ma mamka a celozivotne ji to privadi do potizi, resp.nemilych situaci. Misto "hm,to je moje vec", vysvetluje a tim se dostane k obhajovani se a je to v haji. Nekdy zabira dotaz " proc si to myslite? nebo Jak to myslite?" a nechat vysvetlovat protistranu.
Zasloužilá matka + 5 155806
29.4.2019 13:39:04
Napadá mě zkusit se neobhajovat. Ty vlastně teprve tou obhajobou dáváš najevo, že svoje jednání považuješ za diskutabilní a že těm ostatním něco "dlužíš" (třeba právě to vysvětlení, obhajobu). Nevím tedy, jak ty konkrétní situace vypadají, třeba jsem mimo mísu a jde o to, že odrážíš útoky na sebe, to může být různé. Ale jinak je lepší někdy říct "hm" nebo nic, pokrčit rameny, mávnout rukou. Nebo odvětit: "Neser se do mě!". Taky v tomto ohledu mám co dohánět.
bromelie 68805
29.4.2019 12:15:16
Libiku, to jsi hezky napsala. Ano, je to přednost. Já vždycky říkám, že někdo musí být hodný.
 Názory 110 z 7494  [Dalších 7484 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.