| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - notáři a dědictví

Zasoutěžte si s filmem Willy a kouzelná planeta!

Vyhrát můžete hrnek a frisbee s motivem filmu.

  (?)
 Názory 110 z 6156  [Dalších 6146 >>]
Vážný 27744
15.7.2019 15:14:03
Problém je v těch pákách na úřady.

Dělal jsem na řadě projektů státní správy a všude připravovali vzdálený přístup pro exekutory, který jim milostivě EKomora odsouhlasila, protože exekutoři byli připravení zahltit státní orgán/banku/... datovými zprávami s dotazy a příkazy. A pokud by ho příslušný (pomalý) orgán nestihl splnit, tak by exekutoři byli údajně připravení nejen pokutovat, ale navíc uplatňovat škodu vůči orgánu. A zajímavé bylo, že se tyhle přístupy v přibližně stejnou dobu připravovaly do dosti odlišných databází. (Ono nejde jen o dotazy, ale i o exekuční příkazy, sledování pořadí a předností, správné srážení a dělení částek atd.)

Notáři by se zřejmě museli spojit s exekutory, aby dosáhli podobnou výhodu. A protože exekutoři jsou něco jako moderní kati, tak by mi to bylo chucpe. Protože kat, jakkoliv nutný, má chodit oddělenou brankou, a ne mít komoru...
byvala radka 154149
15.7.2019 8:38:32
dát si prachy "pod košule", tak jak to dělaly naše babky
Milada. 779
13.7.2019 11:36:10
Slupko,

to je na tom nejhorsi, ze se jedna o dobu truchleni, ktera u partneru zemreleho trva cca rok (alespon se vsude uvadi tech 12 mesicu).

Pri jinem umrti nam nechteji mamu pohrbit do vlastniho hrobu, pak nam nechteji napsat na hrobovy pomnik, ze tam je pohrbena, do toho X plateb za energie, vyrizovani na uradech, s barakem se nesmi hnout, protoze neni vyporadane dedictvi (a to uplne lehke, ale opet se otevira dedictvi po otci ~8~ ). Pak uz se netruchli, po nekolika letech je clovek pouze nasranej.
Blanka+Adámek 17189
12.7.2019 19:07:32
My do usneseni piseme rovnou platbu na ucet ten a ten, variabilni symbol xxx, splatnost do 15 dnu. V hotovosti plati dedici jen maly castky tak do tisice korun, pak napisu do protokolu uhrazeno v hotovosti a dam jim hned stvrzenku.

Ale nedivim se notarum, co chteji prachy hned, tahat z dedicu neuhrazenou odmenu 2 roky, neni o co stat. Pry zejmena mimoprazsti notari chteji hotovost. Asi maji blbou zkusennost.

Ono nic neni cernobily. Pocitam, ze tak 25-30% prace dela notar zbytecne, ne tedy v dedickem rizeni. Bezne se stava, ze si klient objedna notarsky zapis, ktery notar samozrejme musi pripravit dopredu, nemuze ho psat, az kdyz je klient v kancelari a pak chlapek zavola, ze si to rozmyslel.

Prace uz je hotova, ovsem nic za ni. Nedivim se, ze notari chtji zalohu v hotovosti.
Tereza33 120401
12.7.2019 19:04:45
a tak notář koná - v rozsahu, který má povolen. Je zajímavé, že exekutoři mají v našem státě daleko větší páky a dostanou se k více informacím. No vlastně není. Málokterý politik má účast v notářské kanceláři, zato s exekutory jsou jedna pacina.

Odměna se (co vím) od výše dědictví, kdežto u exekutora se vážně nedoplatíš..

Poslední dobou zkušenosti dobré, ale před pár roky notář neupozornil na možnost výhrady soupisu pozůstalosti a jeden známý přišel o existenci... majetek zdědil na odvoz Avií, dluhy astronomické, aniž tušil, že existují. Prostě o tom nevěděl a netušil, že je možno odmítnout dědictví, či požádat o výhradu.

Co naděláte, když bez notáře není možné vyřídit dědictví a poplatky mají dané zákonem? Navíc - mnoho z nich to opravdu odpracuje.

To bych viděla jiných vyžírek mraky, občas si je i volíme.

Slupka 133444
12.7.2019 16:16:43
U nás (vdova a děti) ta volba byla - usnesení sepisovala notářka tak, jak jsme si řekli že to chceme ("...schvaluje dohodu...") a na závěr se zeptala, jak chceme uhradit odměnu, já řekla převodem, a ona do Usnesení napsala "uhradit do 5 dnů ... na účet ............." a bylo.

Taky jsem tedy byla překvapená, že prakticky nic nezjišťuje jinak, než z mého sdělení, ale jelikož jsem měla dobrý přehled (manžel vše zavčasu sepsal), tak jsem se neobávala pominutí nějakého účtu, a hodnotu věcí jsem odhadovala naprosto bez zábran, jsouc ještě v jakési narkóze truchlení.

Marka 140743
12.7.2019 15:48:19
Lído my jsme hotovost přinést odmítli, tak to šlo převodem. Ale zaráží mě, že vůbec dají primárně jen tuto možnost a ty musíš žádat o ten převod. Mělo by to být možné už od začátku, jak dědicům vyhovuje.
Konzerva 153011
12.7.2019 11:38:55
Blanko,

jo, to je ono. Já tedy myslím, že to bylo myšleno právě na to, aby když jeden zemže, tak ten pozůstalej nezůstal bez prostředků a byl tady rychlý způsob, jak dostat nejnutnější prostředky co nejrychleji - když se třeba právě zastaví ten účet. Jenže je to pofidérní, protože než notář něco zahájí, tak to trvá týdny. Když se to hodně popožene, tak cca 3 týdny (2 týdny matrika). No ale stejně to celý zabíjí to, že se tím údajně musejí souhlasit dědicové. Tak to už pak zcela ztrácí ten smysl. Ale to o tom souhlasu dědiců nikde napsaný není, to je nějaký "vnitřní" výklad notářů.
Kvalitní manželské postele do vaší ložnice na Favi.cz
Inaaa 119752
12.7.2019 11:19:09
Třetí rok a zadny konec...jen na pohreb je ve Swe cas mesic, velky rozdil proti Cesku.
Ten ani nebyl. Po pul roce uz ne...
Velky hnus, ale je to jen touha jistých lidi, aby vse bylo proti prani zesnuleho, velky podraz a pro něj by to bylo velke zklamání.
Uplne dnes chapu Evu Gabrielsson jak nechutne to je, cetla jsem jeji knihu.
Na neco jsou ceske zakony lepší.
Tech sporů ve swe rodinach je spousta.
To mam nastudovane.

Autogiro z nemocnice bylo, s tim problém nebyl. Hnus prisel pozdeji, v zivote by me nenapadlo, ze se toto stane. I kdyz hada v rodine měl. Neodpustitelne, doufam v karmu.
Lída+2 28136
12.7.2019 8:28:50
* Liv,
jj přijde mi to šílené též.

jako chápu, že se asi nefláká,ale pro mě by taková práce nebyla.....nesnáším nedodělky a to by bylo docela dost případů, kdy bych si nebyla 100% jistá, že jsem svojí práci udělala na 100%.

A to jak málo toho jsou ochotný podle popisu Blanky i dalších zkušeností diskutujících, obeslat různé věci mě děsí... a to, že předpokládá, že vystavovatel pohřbu toho ví nejvíc....(asi to tak může být v 70%,ale počítám, že ten zbytek spíš ne).
My platili vše a přitom se s námi tchýně nestýkala.....min. 15let zpětně(1x ročně návštěva na 10minut se asi nepočítá, ona o nás nestála). A ten kdo nejvíce dědil zase nechtěl NIC platit.....a vůbec netušil jestli někde něco je a není....přišel inkasovat.

pravda je, že náš notář to asi obeslal.....našel tomu dědici docela dost věcí.~;)

A hlavně tak obsáhle ta Blanka na vše docela odpověděla, jen ta záhada té hotovosti pořád zůstává......v době internet. bankovnictví....kde to člověk může převést na místě.....
Navíc většina bank má za výběr tak velké hotovosti docela velké poplatky....nebo se pletu? Já většinou vše převádím.
 Názory 110 z 6156  [Dalších 6146 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.