| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Gender

Otázky vztahů mužů a žen a jejich postavení ve společnosti.

Fotosoutěž Máme rádi zvířata 2019 - vyhrajte elektrický kartáček, vstupenky do zábavního parku nebo hru

Redakce

Nahrajte zajímavou fotku vašeho domácího mazlíčka, z návštěvy ZOO nebo z přírody.

  (?)
 Názory 110 z 48346  [Dalších 48336 >>]
Konzerva 153011
6.6.2019 9:45:25
"No ja nevim, kolik lidi si videla umirat, ja desitky a rozhodne pritom neresili genitalie ostatnich pacientu"

A jsi si jistý, že přesně víš, co se těm umírajícím honilo v hlavě?

Nemůže to být tak, že ty, protože pracuješ ve zdravotnictví a protože jsi měl ženské tělo a teĎ mužské tělo, máš k nahotě (obou pohlaví) a pocitu soukromí přeci jen jiný vztah než ostatní?
Konzerva 153011
6.6.2019 9:42:34
"Sam, ja moc nevidm rozdil mezi odhalovanim se pred cizi zenskou nebo chlapem oboji mi je velmi neprijemne."

Ano, já se taky nerada odhaluji nebo nerada koukám na cizí i ženskou nahotu. Ale u nebo před mužem mi to vadí víc. (nemám na mysli zdravotní personál)

"Naposledy jsem byla v nemocnci pred mesicem na pokoji se mnou byli dva muzi a jedna zena."

Já byla v nemocnici asi 4x, nikdy to nebylo smíšené oddělení. DVakrát jsem byla na JIPce, jednou po plánované operaci, jednou neplánované, v obou případech tam byly jen ženy. Tak nevím, jestli je to v ČR standard nebo jsem měla štěstí.


"Neodhalovala jsem nic, proste se zatahl zaves."

Ano, to by to částečně řešilo. I když se přiznám, že vykládat o gynekologických problémech, když bych věděla, že za zástěnou leží muž, by mi bylo víc nepříjemné než kdyby tam ležela žena. A jak už tu někdo psal - v ČR sice zástěny jsou, ale nepoužívají se.

" Ze slysim nekoho v noci chrapat, je mi jedno jestli je to muz nebo zena."

to je pravda, ale přeci jen chrápe víc mužů než žen.
Vážný 27744
6.6.2019 1:34:28
Mj., cca takto to mají v Izraeli, že sňatky může uzavřít pouze náboženská skupina, u židů v podstatě jen podle ortodoxního ritu, což znamená, že to nejde bez konverze k židovství. A podobně ostatní uznané církve to mohou realizovat pouze pro své členy.

Takže pokud je někdo nevěřící, tak se nemá jak oženit a podobně mezidenominačně, protože neexistuje civilní sňatek. Tak létají se oženit na Kypr, což už stát zase uznává.

Ten židovský postoj k nevěřícím trochu odpovídá vtipu, jak starý Žid, nevěřící, socialista, dá syna na Trinity colledge.
A syn přijde domů za otcem, zda ví co znamená to Trinity: "Boha Otce, Syna a Ducha svatého."
Otec zděšeně chytí syna za obě ruce: "To co ti teď řeknu, si navždy pamatuj: Je jeden jeden Bůh, Adonai ELohim, a něj nevěříme."
Greta nakukujici 129120
5.6.2019 19:04:51
Sam01, no jo no. ~d~

Mozna by ty spolecne pokoje mozna pomohly tento system zmenit. Ja jsem zvykla, ze i synovi, kdyz byl maly, tak mu pri prohlizeni a prebalovani zatahovali zaves.
Sam01 129844
5.6.2019 18:41:36
Greto, kdyz jsem byla naposledy v nemocnici ja, tak jsem mela ranu v dost pitomem miste. Primo v trisle. Tozn zadne spodni pradlo a kontrola nekolikrat za den. Na pokoji i na ambulanci. Porad jsem nekde lezela rozcapena jak zaba a fakt nic prijemneho. Obcas nechal nekdo pootevrene dvere tak jsem vitala zvesela navstevniky.😂 V tehle situaci bych fakt chlapa na vedlejsim luzku nevitala. A zastenu nikdo nezatahoval. Nikomu z pacientu. Bohuzel jednoluzak mi opet diky dg nedovolili.
Mr. Miçkey 124689
5.6.2019 17:56:43
No ja nevim, kolik lidi si videla umirat, ja desitky a rozhodne pritom neresili genitalie ostatnich pacientu~t~

V tebou popsanym pripade rozhoduje nahoda a personal, jako vzdy. Neni na to zadnej zakon. S tim, ze vetsinou ten, kdo prudi nebo drzkuje dostane horsi volbu~;)
Mr. Miçkey 124689
5.6.2019 17:55:44
No ja nevim, kolik lidi si videla umirat, ja desitky a rozhodne pritom neresili genitalie ostatnich pacientu~t~

V tebou popsanym pripade rozhoduje nahoda a personal, jako vzdy. Neni na to zadnej zakon. S tim, ze vetsinou ten, kdo prudi nebo drzkuje dostane horsi volbu~;)
Greta nakukujici 129120
5.6.2019 17:15:20
Sam, ja moc nevidm rozdil mezi odhalovanim se pred cizi zenskou nebo chlapem oboji mi je velmi neprijemne. Naposledy jsem byla v nemocnci pred mesicem na pokoji se mnou byli dva muzi a jedna zena. Neodhalovala jsem nic, proste se zatahl zaves. Ze slysim nekoho v noci chrapat, je mi jedno jestli je to muz nebo zena. ~d~
Sam01 129844
5.6.2019 16:54:41
Konzervo, v nemocnici ty zástěny jsou. Někde látkové a někde takové plastové jakoby shrnovací přidělané do zdi. Nikdo se,ale nezdržuje s tím je vyndávat. Na pokoji,kde je i pět pacientů vidíš i slyšíš nechtěně úplně všechno. Není kam se otočit a diskrétně zmizet a dopřát soukromí není vždy možné. Takže ty zástěny neřeší nic. Myslím,že ani sami zdravotníci prostě nemají už moc prostoru toho soukromí dopřát víc. A já se tedy přiznám,že bych se nechtěla dočkat toho,až budu ležet v nemocnici a vedle na lůžku bude ležet muž. Připadám si nepatřičně i když jdu za někým na pánské oddělení na návštěvu a tak bych se rozhodně nechtěla odhalovat ještě víc,než je to nezbytně nutné. Doktorům to dovolím. Tam pravidelně podepisuji i souhlas s tím,že smí studenti nahlížet do karty a smí být u zákroku případně malý zákrok udělat. Tam mi to nevadí,protože se to někde v praxi naučit musí. Nechat se,ale okukovat zbytečně se mi taky nechce. Nepotřebuji luxus,ale pokud si ho mám někde dopřát,tak preferuji jednolůžkový pokoj a přiznám se,že by mě taky štvalo,kdyby ho někdo dostával přednostně jen,protože je trans. V ČR je nadstandardů málo a sladit termín zákroku s volným nadstandardem vyžaduje občas notnou dávku štěstí.
Greta nakukujici 129120
5.6.2019 14:31:20
Ale když vezmu to, co píšeš ty - umírajícímu fakt nemusí bejt jedno, kdo vedle něj leží, když je při smyslech. Nemusí mu bejt příjemný, že vedle něj leží někdo opačného pohlaví. A právě proto, že umírá, tak by se na něj měly brát zvýšené ohledy.


Konzervo, i v CR jsou JIPky spolecne. Tezko si muzes vybirat, aby vedle tebe nelezel ten pan. Na JIPce jsou vetsinou lezeci, tzn. vykonavani potreb do misy atd..
 Názory 110 z 48346  [Dalších 48336 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.