| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Gender

Otázky vztahů mužů a žen a jejich postavení ve společnosti.

Vyhrajte rodinné vstupenky na muzikál!

Zahrajte si o lístky na muzikálovou revue Jak se dělá muzikál do Karlína dne 17.11.2019.

  (?)
 Názory 110 z 50655  [Dalších 50645 >>]
Kudla2 58452
16.10.2019 22:37:58
sovice,

ale já nepíšu, že to tak JE.

Po pravdě řečeno vím houby, jak to chodí ve skladech, ale beru to tak, že pokud to má někdo přímo v popisu práce, tak by to měl i dělat.

To příležitostný delegování v těch kancelářích beru, protože tam to nemá v popisu práce ani jeden.

A to s tím zamrkáním opravdu vyznělo pejorativně, ale nemyslela jsem to tak, že by si to na sebe měli vztáhnout všichni. Spíš jsem si vzpomněla na postoj "neunesu karton mlíka a tak si řeknu náhodnýmu kolemjdoucímu a ten mi pomůže", ale určitě si nemyslím, že to tak má každej. Jenom že by osoba s tímto postojem asi nemohla tu práci dělat.
Grainne 67561
16.10.2019 21:08:04
Konzervo, když osoba nestačí na svou práci, tak existují mechanismy, jak to oboustranně zdárně a slušně ukončit. Ne to rovnou zazdít, protože je to "ženská".

sovice 18997
16.10.2019 11:29:40
Kudlo,
tohle vídáš, ženské v pozici skladnic a tak, co zamrkají a myslí si, že to za ně oddře jiný?
Myslela jsem, že pracuješ tak nějak z domu.
Sama nemám valné zkušenosti z manuální práce, ale to málo, v blízkosti čeho jsem se ocitla, takto nefungovalo ani omylem.
Konzerva 153011
16.10.2019 9:54:05
"Pak by se ale asi ta žena nemohla spolehnout na to, že zamrká očima a půjde to za ni udělat chlap, zvlášť kdyby to bylo něco pravidelnýho."

Kudlo,

tohle je podle mne fejk.

Neznám ženský, který dělají manuální práci typu skladnice, prodavačka, uklízečka, která by čekala, že za ní za zamrkání část práce udělá chlap. To, o čem píšeš, já znám tam, kde jde klasicky o kancelářský práce a je potřeba třeba přesunout nábytek nebo nanosit občerstvení apod.

A musím říct, že se mi nelíbí, jak pejorativně to píšeš. Já osobně nevidím nic blbýho na tom, když jsem sekretářka, přivezou mi jídlo na poradu a já poprosím (poprosím!) kolegu, jestli by mi nepomohl to nanosit. A jemu dám kartony s vodou a já vezmu krabici s chlebíčky. Naopak, mám zkušenost, že ti chlapi rádi pomůžou. A dokonce se nabízejí i ti, za kterými bych já nešla, protože jsou staří a/nebo mají zdravotní problémy.

Na druhou stranu, když bude chystat občerstvení kolega a poprosí mě, jestli bych mu s tím nepomohla, tak se mu taky budu snažit vyjít vstříc.
Konzerva 153011
16.10.2019 9:46:44
"Konzervo, to se právě obávám, že tak úplně není, existují i chlapci, nebo muži vysloveně křehcí a u nich se automaticky předpokládá "ten vlastní rozum". Ženy ho snad nemají, nebo co? "

Grainne,

to je několik věcí.
1) Jistě jsou chlapi, kteří jsou křehcí a nemají kondici. Ale totéž platí i o ženách. Ty tabulky jsou prostě zprůměrované. Takže pro některé slabé jedince jsou naddimenzované jak v kategorii "muž" tak v kategorii "žena".
2) Něco je otázka přirozeného rozumu, to jistě. Jsem-li tintítko (bez ohledu na pohlaví), které žádnou fyzičku nemá, musím počítat s tím, že fyzická práce mi bude činit problém. Ale zase pokud jsem jinak zdravý, lze předpokládat, že si časem zvyknu. A nebo ne, třeba se časem ukáže, že ji nezvládnu, budu mít zdravotní problémy a holt s ní skončím.
3) Jsou ale věci, na které ti selský rozum nestačí. Můžeš být třeba fyzicky zdatná, takže budeš předpokládat, že i danou práci budeš zvládat. Jenže se ukáže, že ne, protože je to prostě jiný typ pohybu a zatěžování těla nebo pracovní podmínky. Třeba nemůžeš dopředu vědět, jak budeš zvládat práci v prachu, horku, střídání teplot, výšce, hloubce apod. A budeš mít zdravotní problémy. A to by právě mělo být eliminováno u vstupní zaměstnanecké prohlídky odborným lékařem.
4)Jsou lidé, kteří zdravý selský rozum nemají a čím míň kvalifikovaná práce, tím víc v ní takových lidí je. Ale i ty by měli dostat určitou formu ochrany před svojí hloupostí (protože v konečném důsledku na to může doplatit i někdo jiný než oni sami).
5) Když jsi trénovaný sportovec a uzavřeš smlouvu, že budeš fárat v dole, protože jsi přesvědčená, že to se svojí kondicí zvládneš, a pak budeš mít karpální tunely nebo zaprášený plíce, fakt je to tvoje blbost, žes to neodhadla?
Kudla2 58452
16.10.2019 8:37:11
Přesně.

~R^

Cesta by byla napsat do smlouvy jasně, co ten člověk bude muset dělat, třeba prověřit, jestli na to má, a nechat jeho (nebo ji), ať se rozhodne.

Pak by se ale asi ta žena nemohla spolehnout na to, že zamrká očima a půjde to za ni udělat chlap, zvlášť kdyby to bylo něco pravidelnýho.
Alena 129302
16.10.2019 8:26:23
Tak prece jsou zamestnani, kde potrebujes kondicku (hasic, policista...) a provereni kondice je soucast pohovoru.
Marka 140743
15.10.2019 17:44:14
"ženský třeba dost běžně zvedaj kočárek s dítětem nahoru do tramvaje"

Ha ha, s dítětem jsem neunesla ani golfky, natož kočár.
Grainne 67561
15.10.2019 17:16:22
Konzervo, to se právě obávám, že tak úplně není, existují i chlapci, nebo muži vysloveně křehcí a u nich se automaticky předpokládá "ten vlastní rozum". Ženy ho snad nemají, nebo co? Však proto existuje zkušební doba.
Navíc dost často lze hrubou sílu nahradit použitím mozku, snad kromě stěhování rustikálního nábytku z masivu, nebo klavíru.
.libik 142094
15.10.2019 16:02:34
Filipe, jak bys posuzoval tu kondičku? Že by se ženy při pohovoru rozptýlily závoděním?
:-) Pokud by se to měřilo vědecky (a objektivněji), zase nevím, kdo by to platil.
 Názory 110 z 50655  [Dalších 50645 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.