| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Neprůchodnost slzných kanálků

  (?)
 Názory 110 z 662  [Dalších 652 >>]
Atena 158620
19.4.2020 14:21:03
Od mala jsem měla problémy se slzným kanálkem pravého oka a 40 let jsem slzela a trápila se. Pořád jsem měla v ruce kapesník a vypadala jako ubrečená. Po těchto letech ( dříve se to neoperovalo ) mě moje oční lékařka domluvila vyšetření ve Zlíně a pan doktor mě domluvil operaci ve FM na ORL.Voperovali mi kanylu a po celou dobu 20 let fungovala super. Letos jsem měla velkou rýmu a kanylu zřejmě vysmrkala. Prostě ji tam nemám a slzím. Jdu nyní do FN OV na reoperaci znovu pod plnou narkózu a věřím, že se operace podaří a vydrží do skonání světa.
A k tomu proplachování - já naberu vodu do dlaně druhou rukou zacpu nos a vsrknu vodu okem - nejednoduší. Vypadá to divně, ale funguje to. Srkat nosem mě hodně vadilo.
Justová Jana 157929
15.7.2019 20:43:48
Dobrý den, zaujal mě váš příspěvek, máte nějaký posun nebo nové poznatky? Mně diagnostikovali teď ve 40 letech neprůchodnost slzných cest a nepomohla ani sondáž - nešlo to prorazit ambulantně, takže mě objednali na operaci do nemocnice. Mám z toho strach, slyšela jsem, že budu muset mít v oku kanylu celý rok - asi to bude složitější, než jak se to dává dětem. Jsem navíc nositelka kontaktních čoček a neumím si bez nich některé situace představit, tak nevím, jak budu ten celý rok fungovat. Nemáte prosím nějaké info? děkuji!
Kristýna Bergerová 157756
16.5.2019 9:00:43
Zdravím,
potřebovala bych tak trochu poradit :( byl někdo z vás na operaci slzných cest ve fakultní nemocnici v Ostravě a taky máte v oku takovou kanylu na trvalo,kterou musite stále proplachovat? Potřebovala bych poradit jak se to má proplachovat... já už si nevím rady :( doktoři mě sice řekli postup, ale to že jsem to moc nepochopila je nezajímá a každej doktor mi říká něco jiného, tak já už teda nevím :(. Budu ráda za každou dobrou radu ~;)
Jenie 46351
24.5.2017 16:27:34
Všechny vás zdravím a jdu si pro radu. I když tu všechny řešíte neprůchodnost u dětí, nemáte někdo zkušenost s dospělým člověkem?

Před pár dny jsem se probudila se zalepeným a zhnisaným okem. Na očním mi dali ATB kapky s kortikoidy a kontrola za 10 dní, pouze pokud budou obtíže přetrvávat. Dnes jsem si uvědomila, že se nejspíš nejedná o klasický zánět spojivek, ale neprůchodnost slzných kanálků. Příznaky jsou typické, ráno zalepené a rudé oko, přes den slzení, všechny slzy mi stékají po tváři, celý den.

Na Googlu jsem zjistila, že až 10 procent dospělých žen po čtyřicítce má problémy se slznými kanálky a narozdíl od kojenců, kteří z toho vyrostou, dospělí často skončí na operaci a pod.

Máte někdo zkušenost s takovým problémem v dospělosti? Jaká je léčba? Pomáhají taky masáže, průplach, sondáž? Může to přejít i samo?
Marťuša,Kryštof 16,Emma 15 1172
30.6.2015 11:09:59
Dcera měla záněty očí od narození. Zalepená očíčka, čistila jsem pořád. Asi ve 2-3 měsících jsme byli na očním, kde jí kanálky pročistili. Plakala, váhali jsme, jestli to podstoupit, ale víceméně pak už měla pokoj. Pouze na konci každé nemoci, rýmy měla zánět spojivek, trvalo to tak do 3 let, ale pomohly kapky. Naštěstí moc nemarodila :-)
Vali (IP adresa: 158.196.176.127)
  • 
30.6.2015 10:55:08
My s tím bojovali téměř dva roky, chvíli klid, pak opět zánět v oku. Až v čerstvých dvou letech jsem se odvážila jít s dcerou na operaci, operoval ji dr. Červenka a od té doby nic. Pokud to nepřejde, nic jiného nezbývá. Operace je v pohodě, tři dny v nemocnici a je pokoj. Hrozně jsem se bála, ale bylo to v klidu.
marimanta 50259
30.6.2015 9:18:59
Taky bych šla znovu na oční, klidně i někam jinam, pokud by se ti to nezdálo. Moje zkušenost je taková, že nám 4 roky tvrdili, že z toho dcera vyroste a že je to dobrý (měla teda problémy jen s jedním kanálkem a ne tak děsivé, jak je tu popsáno). Po těch 4 letech se zeptali, proč jako jdeme až teď?! Přišli jsme, když to zrovna měla zanícené, zkusili jakési kapky, které překvapivě nepomohly. Takže jsme nakonec jeli do Otrokovic, pak do Ostravy, kde ve FN na ORL MUDr. Červenka operuje, a ve 4,5 letech jí kanálek vyztužil takovou silikonovou hadičkou, za tři měsíce opět do Otrokovic hadičku vytáhnout....a od té doby, bude to za měsíc rok, má klid.
arantxa 60064
30.6.2015 7:11:36
Masáž nám ukazovala dětská doktorka a pak jsem ji ukazovala oční, která chtěla zkontrolovat, zda to děláme správně. Nyní děláme už jen masáž a čistíme Omisamem.

Alergie mě taky napadla. V rodině jsme všichni alergici, ale doktorka říkala, že je jště brzo na určení alergie.Problémy totiž začali až ve třech měsících v době, kdy bylo ve vzduchu hodně pylu. Navíc sluníčko nám to ještě zhoršilo, takže se dost obávám té vlny veder, co má přijít. Snažím se jí, co nejvíce nechávat v kočárku, ale řve tam, jak blázen a v šátku je spokojená. Má sice klobouček, ale oči to neochrání.

Jsme z Ostravy, takže do Otrokovic to máme daleko.~n~
I+1 (IP adresa: 89.250.109.6)
  • 
30.6.2015 1:56:32
Jo a na očním dělali i výtěr, způsobil to zlatý stafylokok.
OcuFlash jsem v nejhorší fázi používala i co hodinu, přestože leták tvrdí opak, doporučila mi to očařka.
I+1 (IP adresa: 89.250.109.6)
  • 
30.6.2015 1:52:14
Naše malá měla totéž, začalo to asi dva týdny po narození a zhoršovalo se. Několik měsíců jsme kapali, masírovali, stěží rozlepovali oči zanesené hnisem. Průplach nechtěla očařka dělat dřív než v půl roce, prý to u novorozenců nemusí zabrat a někdy může i uškodit.
Pak stačilo chytit rýmu, ta krásně uvolnila dutiny a během pár dnů byly záněty pryč. Na "uklidnění" oka jsme pak ještě chvíli kapali OcuFlash (také na doporučení očařky, prý je proti Opthalmo-Septonexu šetrnější a se stejným účinkem) a už se to naštěstí nevrátilo.
 Názory 110 z 662  [Dalších 652 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.